Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Izuska napisał:

Ambasada w Warszawie nie chce umawiać spotkań w sprawie DV 2021 tak długo jak obowiązuje Schengen Ban. Nie rozumiem roku rozumowania...co ma jedno wspólnego z drugim???

 

https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/immigrant-visas-pl/czesto-zadawane-pytania-iv/

niestety w przypadku DV2020 było tak samo, mimo ze wyszło rozporządzenie ze można przedłużać wizy dv2020 to w lipcu mi odmawiano właśnie ze względu na Schengen Ban, dopiero jak byl proces sądowy który doprecyzowal ze schengen ban nie wpływa na to to dopiero we wrześniu udało mi się przedłużyć moją wizę ze stycznia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, jullav said:

Zgodnie z treścią proklamacji PP10143 (Schengen ban) decyzja o przedłużeniu lub zniesieniu ma być podjęta co 30 dni. 24 lutego właśnie minął 30 dzień od przyjęcia. Możliwe że będzie jakieś info w najbliższym czasie

Nie. Zgodnie z trescia proklamacji sekretarz HHS co 30 dni sklada raport, ktory AFAIK nie jest publiczny. Sama PP jest bezterminowa, takze nie trzeba decydowac o jej przedluzeniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Izuska napisał:

Ambasada w Warszawie nie chce umawiać spotkań w sprawie DV 2021 tak długo jak obowiązuje Schengen Ban. Nie rozumiem roku rozumowania...co ma jedno wspólnego z drugim???

 

https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/immigrant-visas-pl/czesto-zadawane-pytania-iv/

Dlatego, że nawet jeśli dostaniesz wizę w ramach DV-2021, to i tak do USA z Schengen nie wlecisz. W sumie jest w tym pewnia logika - po co procesować wnioski, skoro i tak ludzie, którzy otrzymają wizy, nie będą mogli z nich skorzystać?

Wiem, że został wydany NIE (National Interest Excemption) dla ludzi posiadających wizy, ale wyłącznie z loterii DV-2020. Dopóki nie zniosą proklamacji albo nie pojawi się NIE dla DV2021, raczej male szanse na zmianę w tej kwestii. Mimo wszystko, widząc że Biden powoli coś tam działa w kwestii polityki imigracyjnej, myślę że i dla szczęśliwców z DV2021 niedługo przyjdzie "ocieplenie klimatu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że nawet jeśli dostaniesz wizę w ramach DV-2021, to i tak do USA z Schengen nie wlecisz. W sumie jest w tym pewnia logika - po co procesować wnioski, skoro i tak ludzie, którzy otrzymają wizy, nie będą mogli z nich skorzystać?
Wiem, że został wydany NIE (National Interest Excemption) dla ludzi posiadających wizy, ale wyłącznie z loterii DV-2020. Dopóki nie zniosą proklamacji albo nie pojawi się NIE dla DV2021, raczej male szanse na zmianę w tej kwestii. Mimo wszystko, widząc że Biden powoli coś tam działa w kwestii polityki imigracyjnej, myślę że i dla szczęśliwców z DV2021 niedługo przyjdzie "ocieplenie klimatu".
A czemu nie wlecisz? Może bezpośrednio nie ale odbywając 14 dniowa nieobecność poza strefą można normalnie wjechać . Procesować można by było.mimo wszystko ze względu chodź by i na czas który pozostał bo znów będzie on zmarnowany a patrząc na nadgorliwość właśnie amb Warszawy( bo nie widziałem innych podobnych ruchów chyba że się mylę) czarno to wszystko widzę niestety znów kolejne odwlekanie wszystkiego cały czas pod górkę..

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, prawda, można wlecieć przy 14-dniowym przystanku w kraju pośrednim, z tego co pamiętam to @mvgda tak zrobiła w zeszłym roku.

W sumie masz rację, teraz doczytałam, że proklamacja znosi wszystkie ograniczenia ( a nie tylko w kwestiach wiz rodzinnych), i stopniowo będą odmrażać wszystkie usługi wizowe:

Cytat

Not Yet Interviewed:  Immigrant visa applicants who have not yet been interviewed or scheduled for an interview will have their applications processed according to our existing phased resumption of visa services framework

(https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/phased-resumption-routine-visa-services.html)

Jak się poczyta informacje w linku, to można zauważyć, że póki co kładą szczególny nacisk na wizy z grupy łączenia rodzin i z tego co czytałam, to był główny powód, dla którego Biden zniósł proklamację w pierwszym miejscu (na pewno nie kierowało nim współczucie dla ludzi z DV, co to to nie, tym bardziej patrząc na aktualną sytuację w USA).

Bardzo możliwe, że chcą się pozbyć w jakimś stopniu backlogu, który im się utworzył w ciągu ostatniego roku, stąd rzucenie zasobów głównie w tym kierunku. Najprawdopodobniej następnym krokiem będą ludzie z DV, a później wizy pracownicze, (póki co wciąż objęte proklamacją PP10052). Z podanych informacji wynika, że zależy to od konkretnej placówki:

Cytat

We are unable to provide a specific date for when each mission will resume specific visa services, or when each mission will return to processing at pre-pandemic workload levels.  See each U.S. Embassy or Consulate’s website for information regarding operating status and which services it is currently offering

Biorąc pod uwagę, że ambasada umawia spotkania o wizy imigracyjne aktualnie tylko we wtorki (nie wiem jak było przed COVIDem, tak było na pewno w styczniu 2021, kiedy koleżanka miała spotkanie) i pracują w mniejszym obłożeniu pracowników, wcale się nie dziwię, że DV2021 nie jest ich priorytetem. Przy DV2021 musieli by znaleźć terminy dla setek ludzi (i to nie tylko Polaków, z tego co widziałam ostatnim razem, sporo osób z Białorusi i Ukrainy też przewija się przez naszą placówkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach







Zgadzam się z tobą w pełni że DV to dla nich wszystkich marginalny problem i ten temat załatwiany jest przy okazji . W mojej ocenie frustrujące jest to tłumaczenie ambasady że nie mogą wydać wiz. tak samo tłumaczyli się w tamtym roku jednak sąd dał im do zrozumienia że nie mogą w ten sposób tego interpretować i muszą wznowić procesowanie wiz . w tym roku mamy powtórkę takich interpretacji. Jak by nie patrzeć negatywnie na nas wypływającego. Zobaczymy jak sytuacja wyklaruje się w najbliższych dniach ale jeśli nic się nie zmieni to będziemy uziemieni aż do pozytywnego roztrzygniecia pozwu anunciato o ile będzie pozytywny . nie wydaje mi się żeby szengen ban zniknął w najbliższym czasie samoistnie Zobaczymy jak na to wszystko zareaguje jeszcze to kcc bo to chyba oni wysyłają 2nl i dokumenty do ambasady (chyba że się mylę jeśli ktoś wie lepiej to niech mnie poprawi) . Po krótkim przypływie radości z odwołania pp10014 znów zawód i narazie z nim chwilę będziemy pozostawieni bo zostaje czekać a jak wszyscy wiemy to czekanie w niepewności najgorsze. Orientujesz się albo ktoś czy jakieś inne ambasady z strefy szengen również wydały takie komunikaty czy tylko Warszawa jest jedynym takim przypadkiem ? Bo tylko o niej mi narazie wiadomo.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukasz007 napisał:
1 godzinę temu, Iskierka napisał:

Orientujesz się albo ktoś czy jakieś inne ambasady z strefy szengen również wydały takie komunikaty czy tylko Warszawa jest jedynym takim przypadkiem ? Bo tylko o niej mi narazie wiadomo.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

ja byłam z Dv2020 i jak chciałam przedłużyć to wszystkie ambasady w schengen się tym tłumaczyły i żadna nie chciała wydawać, można było teoretycznie przenieść spotkanie do ambasady np w Chorwacji ale oni nie chcieli akceptować zagraniczych wniosków.

 

Co do procesowania wiz - to we wrześniu 2020 chyba szło to sprawnie, szybko zostały wysłane zaproszenia i były cały tydzień realizowane spotkania. 

Polska ambasada procesuje głównie wnioski Polaków i Białorusinów (bo na Białorusi nie ma ambasady USA) Ukraińców i innych oczywiście tez ale Ukraińcom, którzy nawet mieszkają w polsce bardziej opłaca się przenieść swoją sprawę na Ukrainę gdzie nie obowiązuje schengen ban i wizy mogą być procesowanie 

 

1 godzinę temu, Iskierka napisał:

Łukasz, prawda, można wlecieć przy 14-dniowym przystanku w kraju pośrednim, z tego co pamiętam to @mvgda tak zrobiła w zeszłym roku.

 

miałam taki plan ale zrezygnowałam z niego i w styczniu wleciałam na wyjątku wizowym NIE (bo moja siostra jest obywatelka) a moja pierwsza wiza była wydana w styczniu 2020 wiec nie podlegała proklamacji 10014

Edytowane przez mvgda
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam podobną sytuację z dokumentami jak niektórzy tutaj. Wypełniłem ds-260, końcówką sierpnia, wysłałem swoje dokumenty chwilę później.  Nie dostałem odpowiedzi zwrotnej oprócz automatycznego maila. Jednak później wziąłem ślub i w grudniu odblokować swoje ds-260 i dodać żonę jak i jej ds-260. Potem od razu wysłałem ponownie wszystkie moje i żony dokumenty. Do dziś nie otrzymałem informacji, czy wszystko z dokumentami jest ok. W automatycznym mailu jest napisane, że powinienem taką informację otrzymać po czasie od 3 do 6 tygodni. Nie wiem za bardzo czy coś w tej sytuacji działać, czy czekać jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...