Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, gabby95 napisał:

Dostaliście już e-mail od KCC z prośbą o wysłanie im skanu wszystkich dokumentów? Zastanawiam się, czy przypadkiem nic nie przegapiłam z racji tego, że e-mail ten trafia nawet do SPAM.

Ja w sierpniu dostałem informację o przesłaniu dokumentów wraz z tłumaczeniem jednego - następnego dnia zrobione i dostałem po 3 dniach info, że dostali i mam czekać na mail z dniem i godziną wizyty w ambasadzie.

Ja DSa wysłałem 7 dni po ogłoszeniu wyników w czerwcu :P
Numer mam dość niski bo 46xx, ale czytając z dnia na dzień jakieś newsy o Joe i jego ciągach do zamknięcia USA (nie jak Donald przed imigrantami, ale w ochronie przed wirusem), że boję się, że Joe imigrację uwali w tym roku również jak Donald w tamtym :(

Żeby to głupio nie zabrzmiało to od razu mi lepiej jak Was czytam i wiem, że ktoś również jest w takiej sytuacji jak ja - ale nie, że jak mi się nie uda to Wam też - ale chodzi mi dlatego, że wiem, że jest również ktoś kto walczy tak samo bardzo jak ja by się udało z tym wyjazdem - i że jest jakaś szansa i nadzieja :)

A tak zahaczając o temat to co z osobami które wygrały DV2020 i uczestniczyły w tym pozwie - nadal czekają czy coś się u nich ruszyło? Bo ostatnio miałem informację od gościa na forum na FB, że jakaś para przyleciała na dniach do Stanów z DS2020 - 2 miesiące temu przekroczyli pierwszy raz granicę i mieli wbite na lotnisku stemple (wizę imigracyjną) - mieszkają już tam... Nie wiem ile w tym prawdy jest i chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość, że ominęli zakaz Donalda który w kwietniu wydał? Tak z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, lukasz007 said:

U mnie stosunkowo niski bo 3xxx

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Czy po wyslaniu wszystkich dokumentow dostales juz jakiegos emaila od KCC?

Mam numer 89xx, dokumenty wyslane w pazdzierniku i od tamtego momentu zero odzewu.

Edytowane przez adriana21
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wyslaniu wszystkich dokumentow dostales juz jakiegos emaila od KCC?
Tak po jakichś 2 tygodniach od wysłania dostałem odpowiedź od nich.
Congratulations! Our records indicate that you have submitted all documentation required by the Kentucky Consular Center and are ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.... i tak dalej

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, lukasz007 said:

Tak po jakichś 2 tygodniach od wysłania dostałem odpowiedź od nich.
Congratulations! Our records indicate that you have submitted all documentation required by the Kentucky Consular Center and are ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.... i tak dalej

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Czy w takim razie moze byc jakis problem z moimi dokumentami? 
Czy sa tu jakies inne osoby ktore rowniez dostaly juz email zwrotny po wyslaniu dokumentow?

Edytowane przez adriana21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie:

Czy odmowa zmiany statusu równą się temu samemu co visa refusal?

Opuściłam USA zanim dostałam odpowiedz co do zmiany statusu, dostałam list mówiący ze powodem odmowy było niedoslanie dokumentów na czas. Czy w takim wypadku na pytanie Have you ever been refused a U.S. Visa, been refused admission to the United States, or withdrawn your application for admission at the port of entry?  powinnam odpowiedzieć "yes"? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, adriana21 said:

Kolejne pytanie:

Czy odmowa zmiany statusu równą się temu samemu co visa refusal?

Opuściłam USA zanim dostałam odpowiedz co do zmiany statusu, dostałam list mówiący ze powodem odmowy było niedoslanie dokumentów na czas. Czy w takim wypadku na pytanie Have you ever been refused a U.S. Visa, been refused admission to the United States, or withdrawn your application for admission at the port of entry?  powinnam odpowiedzieć "yes"? 

Nie. Zmiana statusu w USA to nie jest ani wiza, ani admission, ani application for admission at POE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2021 o 22:16, adriana21 napisał:

Czy sa tu jakies inne osoby ktore rowniez dostaly juz email zwrotny po wyslaniu dokumentow?

Ja dostałem czwartego września, że dokumenty zostały złożone poprawnie. Numer 3xxx. Jeżeli nie dostałeś żadnej informacji zwrotnej napisz do nich :D

Edytowane przez Matheus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...