Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, Xarthisius said:

Nie rozumiem o co pytasz. 4200 jest ponizej cutoffu juz w listopadzie...

Rozumiem, że OP nie znajduje się obecnie legalnie na terenie USA, więc musi się ubiegać oo wizę imigracyjną wpierw i na niej wlecieć do USA aby wydano mu GC. Więc jego pytanie raczej brzmi: "Jak jest szansa, że zostną wznowione procedury przyznania wiz imigracyjnych (a nie GC) w ambasadzie w Warszawie przed wrześniem 2021, kiedy to kończy się rok finansowy tak aby miałbym szanse z numerem 42xx miał szansę na tę rozmowę zostać zaproszony i wiza zostałaby mi wydana".

Na tak zadane pytanie ja bym udzielił odpowiedzi:
Dużo zależy od najbliższego wtorku. Istnieją szanse, że ban który blokuje rozmowy w Ambasadach zostanie zniesiony w wyniku wtorkowych roztrzygnięć, ale istnieją niezerowe szanse również, że ten ban może zostać przedłużony na czas niewiadomy.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Hazetingen said:

A ban nałożony na wydawanie wiz dla obcokrajowcow? Wstrzymane interviews?

Ban caly czas obowiazuje. Mialem nadzieje, ze pytasz o cos sensownego dlatego napisalem, ze nie rozumiem.

Pytania w stylu: kto wygra wybory? Czy jak Trump, to czy na pewno przedluzy ban? Czy jak Biden, to czy na pewno zdejmie? Co z COVIDem? Jakie numery w jutro w PowerBall? itp. to lepiej do wrozki, niz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Xarthisius napisał:

Pytania w stylu: kto wygra wybory? Czy jak Trump, to czy na pewno przedluzy ban? Czy jak Biden, to czy na pewno zdejmie?

Kiedyś myślałem, że jak wygra Biden to na pewno nie przedłuży banu i będzie wszystko cudownie i kolorowo - ale tak ostatnio czytając te stanowe dzienniki internetowe i inne strony informacyjne dochodzę do wniosku, że Joe to taka trochę pipa która najchętniej zamknęła by cały kraj (w związku z covidem) - a co z tym może się wiązać to przedłuży ban - chociaż to mało prawdopodobne, ale jednak.

Z drugiej strony jak wygra Donald to może mieć już w rzyci napływ imigrantów bo jednak ktoś musi pracować, a wie, że niektórzy amerykanie nie garną się do pracy i oleje dekret na rok, a później Miller wkroczy do akcji i zamknie granice lub po prostu DV2022 będzie ostatni.

To tylko moje przemyślenia...

Kolego Hazetingen nie wiem o co dokładnie pytałeś - tzn. tak sformułowałeś pytanie, że jest zbyt ogólnikowe. Jak coś to kolejka Ci nie przepada tylko zostanie przesunięta na przyszły rok (oczywiście jak zniknie dekret) - spokojnie ja mam numer 46xx i też cały czas o tym wszystkim myślę - a tym bardziej po tym co się dzieje w Polsce - już wolę pracować u meksykanina niż prowadzić firmę w Polsce bo z dnia na dzień nasz nieudolny rząd może mnie zrównać z ziemią...

Uszy do góry i módl się jak jesteś wierzący żeby przyszły rok był dla "nas" dobry - bo ja nie wierzę więc się nie modlę :P

Edytowane przez PHU_MONO
zjadłem słowo
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Troche inne pytanie.
Czy jeżeli mam szanse na interview jeszcze w loterii na 2021 to myślicie ze mimo wszystko jest okej wziąć udział w loterii na dv 2022?
jakbym np udało się w tym roku to w kolejnym po prostu nie będę brana pod uwagę czy mogę sobie narobić problemów?
 
Nie ma to znaczenia. Śmiało możesz składać ponownie.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/9/2020 at 6:16 PM, Zuziabet said:

Troche inne pytanie.

Czy jeżeli mam szanse na interview jeszcze w loterii na 2021 to myślicie ze mimo wszystko jest okej wziąć udział w loterii na dv 2022?

jakbym np udało się w tym roku to w kolejnym po prostu nie będę brana pod uwagę czy mogę sobie narobić problemów?

 

Do momentu złożenia wniosku DS-260 i wydania pieniędzy na zieloną kartę nie ma żadnych negatywnych skutków. Dublowanie aplikacji ma swoje konsekwencje jedynie w bieżącej loterii, tj. zdyskwalifikowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli od stycznia ban nie został by przedłużony to jak będą umawiane spotkania gotowych numerów? Tak jak by okres został skrócony na wydawanie i styczeń był początkiem ( czyli niejako październikiem ) czy na bieżąco od numerów wytypowanych na styczeń i między czasie nadrabianiem poprzednich numerow/miesięcy loterii według biuletynu ?

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...