Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

19 minutes ago, kazek100 said:

ale ona chce jechać , nawet ze mną .Tylko o to mi chodzi czy nie zaszkodzi to podczas rozmowy w ambasadzie .I czy nie utracę przez ten rozwód swojej zielonej karty 

Jezeli wezmiesz rozwod w dowolnym momencie przed przekroczeniem granicy z wiza imigracyjna w paszporcie, Twoja wiza traci waznosc. Jezeli wezmiesz rozwod przed rozmowa w ambasadzie, to wogole nie dostaniesz wizy. Dodatkowo, tak jak @kzielu napisal, jednym z warunkow koniecznych dla Twojego przekroczenia granicy, jest wczesniejsze (badz rownoczesne) przekroczenie tej granicy przez Twoja Zone.

Po przekroczeniu granicy i otrzymaniu stempla w paszporcie stajesz sie rezydentem USA. Twoja rezydentura w zaden sposob nie jest zalezna od rezydentury Twojej Zony. Mozesz wziac rozwod nawet w hali przylotow lotniska...

Having said that, utrzymywanie malzenstwa w celu uzyskania przywileju imigracyjnego jest traktowane jako jedno z ciezszych oszustw imigracyjnych. Jezeli kiedykolwiek zostanie to poddane w watpliwosc i udowodnione, bez wzgledu na jakim etapie, bedzie to traktowane jako podstawa do odebrania Ci zielonej karty i/lub badz obywatelstwa usa jezeli bedziesz takie posiadal.

Edytowane przez Xarthisius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to co planujecie jest przestępstwem imigracyjnym ALE... pogadaj z  żoną i oficjalnie dajcie sobie jeszcze jedną szansę i zobaczcie co się stanie po przyjeździe do USA. Razem zawsze lepiej, kto wie, może na nowo ogień miłości się roznieci :) Tym sposobem wilk syty i owca cała.

Jak po roku nadal chcecie się rozwieść to droga wolna i nikt podczas zdobywania obywatelstwa wam problemu nie będzie robił. Masa osób się rozwodzi po przeprowadzce do nowego kraju.

Edytowane przez Jackie
literowka
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
EU 4,800 na listopad (ban caly czas obowiazuje oczywiscie)
Czyli teoretycznie powinienem się już kwalifikować na rozmowę w listopadzie. Zobaczymy czy rozmowy będą umawiane z dv 21. Na chwilę obecną czekam na mail z potwierdzeniem że wszystko z dokumentami oki ( nie chodzi mi o tego automatycznego ) i z informacją określającą czy czekać na wyznaczenie daty czy już jest wyznaczona.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, lukasz007 said:

Czyli teoretycznie powinienem się już kwalifikować na rozmowę w listopadzie. Zobaczymy czy rozmowy będą umawiane z dv 21. Na chwilę obecną czekam na mail z potwierdzeniem że wszystko z dokumentami oki ( nie chodzi mi o tego automatycznego ) i z informacją określającą czy czekać na wyznaczenie daty czy już jest wyznaczona.

Na Twoim miejscu nie spodziewalbym sie zaproszenia na rozmowe przed styczniem. To i tak optymistyczny wariant, zakladajacy przegrana Trumpa w wyborach i brak wojny domowej...

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu nie spodziewalbym sie zaproszenia na rozmowe przed styczniem. To i tak optymistyczny wariant, zakladajacy przegrana Trumpa w wyborach i brak wojny domowej...
Też tak właśnie myślę że i ten rok (dv21) bedzie przeprawą. Patrząc co się dzieje z końcówką obecnej edycji nie nastawiam się na to jakoś z dużą optymistką chodź nadzieja jest. Zobaczymy jak to wszystko się wyklaruje bo praktycznie dużo uzależnione jest właśnie od wyborów. Na chwilę obecna testujemy cierpliwość...

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Xarthisius napisał:

Na Twoim miejscu nie spodziewalbym sie zaproszenia na rozmowe przed styczniem. To i tak optymistyczny wariant, zakladajacy przegrana Trumpa w wyborach i brak wojny domowej...

a ja mam pytanie, jakie drugi kandydat na prezydenta ma podejście do lockdownu i imigracji? bo tak naprawdę do 31.12 jest ban imigracyjny a schengen do odwołania wiec jestem ciekawa w jaki sposób drugi kandydat miałby w tym przypadku pomoc a słyszałam (nie wiem czy właściwie) ze w sumie on to raczej zwolennik lockdownu i raczej w tym przypadku nie pomoże jakoś to specjalnie dv winners

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, mvgda said:

a ja mam pytanie, jakie drugi kandydat na prezydenta ma podejście do lockdownu i imigracji? bo tak naprawdę do 31.12 jest ban imigracyjny a schengen do odwołania wiec jestem ciekawa w jaki sposób drugi kandydat miałby w tym przypadku pomoc a słyszałam (nie wiem czy właściwie) ze w sumie on to raczej zwolennik lockdownu i raczej w tym przypadku nie pomoże jakoś to specjalnie dv winners

Na papierze? https://joebiden.com/immigration/  A jak bedzie to sie okaze jesli wygra...

Edytowane przez Xarthisius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...