Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

36 minutes ago, Xarthisius said:

Pare losowych uwag:

  • koszt tlumaczenia dokumentow jest zerowy, wystarczy znalezc kogos kto mowi po polsku oraz angielsku i sie pod tym podpisze
  • wiza J nie jest dual-intent, po zlozeniu DS-260 mozesz miec problem z jej przedluzeniem. Takze, w zaleznosci kiedy bedziesz current i kiedy uplywa waznosc obecnej wizy, radzilbym najpierw przedluzyc, a potem rozpoczynac AOS.
  • Oplaty sa troche wyzsze ($1225 zamiast $220)
  • Tak jak juz napisal @mcpear kiedys AOS byl zdecydowanie dluzszym procesem, ale po tym jak na mieszali w procesie konsularnym, ta roznica mocno zmalala. Przy AOS tez sporo zalezy od tego pod ktore FO podlegasz (gdzie mieszkasz).

moj numer to 59XX, wize moge maksymalnie przedluzyc juz w tym tygodniu ale tylko do polowy Lutego. Czy z takim numerem myślicie, ze mam szanse załapać sie na rozmowę w stanach?

mieszkam w New Jersey.

Widzę na stronie, ze oplata wynosi teraz 330$  czy wszystko co zawiera kategoria Immigrant Visa Application Processing Fees jest do zaplaty?

jeszcze jedno pytanie: skan dokumentów jest okej do aplikacji, ale na interwiew juz trzeba mieć oryginał. czyli musiałby mi ktoś wyslac listem z Polski czy wtedy tez mozna poświadczyć skan/druk podpisem i wystarczy?

Edytowane przez Zuziabet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Zuziabet said:

moj numer to 59XX, wize moge maksymalnie przedluzyc juz w tym tygodniu ale tylko do polowy Lutego. Czy z takim numerem myślicie, ze mam szanse załapać sie na rozmowę w stanach?

mieszkam w New Jersey.

Widzę na stronie, ze oplata wynosi teraz 330$  czy wszystko co zawiera kategoria Immigrant Visa Application Processing Fees jest do zaplaty?

jeszcze jedno pytanie: skan dokumentów jest okej do aplikacji, ale na interwiew juz trzeba mieć oryginał. czyli musiałby mi ktoś wyslac listem z Polski czy wtedy tez mozna poświadczyć skan/druk podpisem i wystarczy?

$330 to oplata administracyjna za DV, ktora sie wysyla do AFAIR St. Louis, potem jeszcze musisz oplacic I-485 ($1225) i badania lekarskie (to zalezy od cennika lokalnego lekarza, ja np. placilem $500 od osoby, ubezpieczenie tego nie pokrywalo)

2021EU59xx to niski numer, ale jest za wczesnie zeby mowic o konkretnych miesiacach.

Do I-485 dolaczasz tylko ksero/skan, na interview musi byc oryginal.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
59 minut temu, Hazetingen napisał:

Witam, jest jakaś strona na której mogę sprawdzić kiedy mniej więcej przyjdzie do mnie e-mail po wypełnieniu wniosku DS-260?
Jak wygląda sprawa z tym banem? Do kiedy ważna jest "moja wygrana na loterii"?

Już Ci odpisano w wątku 2020 że nie ma i w tej chwili ustalić nic się nie da. Do końca roku - co najmniej - żadne wizy wydane nie zostaną więc żadne wizyty nie będą ustawiane.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 7/1/2020 at 3:36 PM, kzielu said:

Już Ci odpisano w wątku 2020 że nie ma i w tej chwili ustalić nic się nie da. Do końca roku - co najmniej - żadne wizy wydane nie zostaną więc żadne wizyty nie będą ustawiane.

dzwoniłam do KCC i tak mi powiedzieli, ze spotkania nie beda umawiane do końca roku, Zastanawiam nie czy to tez będzie sie tyczyc spotkań w Polsce. na stronie polskiej ambasady w warszawie jest taka informacja: 

 Późniejsze ogłoszenie wyników programu nie wpłynie negatywnie na procedury wstępne w Departamencie Stanu i terminy umawiania spotkań w Ambasadach i Konsulatach, które zgodnie z prawem i przepisami dotyczącymi programu wizowego DV rozpoczną się dnia 1 października 2020.

czyli w polskich ambasadach spotkania beda nie odbywały a tylko te w usa beda zablokowane? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Roelka v.2 said:

W USA nie ma spotkań wizowych. Te odbywaja sie w ambasadach poza USA. I do konca roku nowe wizy nie beda wydawane (z wyjatkami oczywiscie). 

Co @Xarthisius miał na myśli:

Jeśli wylosowałaś w DV i jesteś legalnie na terenie USA i twój status będzie legalny przez 2021 (na dowolnej wizie nieimigracyjnej) i zdecydujesz się procesować DV przez Adjustment of Status a nie przez Consular Processing, to spotkanie w USCIS ma szansę być umówione (tzw interview), podczas gdy spotkania z konsulem w ambasadach z założenia są odwołane minimum do 31 grudnia 2020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...