Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

[mention=99682]mvgda[/mention] widzę że bardziej ogarniasz temat, jest jakiś haczyk w pozwie Kucka? https://www.visalaw.com/regional-travel-ban-schengen-litigation-onboarding-page/
Bo nie rozumiem czemu jest dwa razy tańszy od Morisona? Tzn. wiem ze Morison skupia się tylko na DV i oferuje pomoc w procesie konsularnym, ale ektara 1500$ tylko za to, co myślicie? 
Haczyk jest taki że u jednego płacisz odrazu a u drugiego w ratach z tym że druga dopiero po pozytywnym wyniku a to w przypadku przegranej daje mniejsze straty. Biorąc pod uwagę zawężenie pozwu tylko do DV21 zwiększa to szanse na wynik pozytywny z tego względu że już w tamtym roku sąd wydał zalecenie że zakaz wjazdu nie jest równy wydawaniu wiz dv20 i nie można go tak interpretować. Również i Brit wierzy w pozytywne rozstrzygnięcie takiego pozwu ale nigdy nie ma 100 procent pewności . Temat jest do przemyślenia każdy zdecyduje która oferta będzie dla niego lepsza i która ma większe prawdopodobieństwo pozytywnego końca. Tamten rok pokazał nam że taki pozew jest być albo nie być dla niektórych zwycięzców. Są inne sprawy które zabezpieczają sytuację dla wygranych na ten f.y. więc można się nie zapisywać do żadnej tylko zaczekać na rozwój sytuacji. Jutro jest rozprawa anunciato także nie ma co szybko podejmowac decyzji . Pośpiech to zawsze zły doradca. Jest czas na spokojne przemyślenie wszystkich aspektów ,niewiadomych i na podjęcie decyzji czy brać udział czy warto a jeśli tak to w której. Należy pamiętać że oba te pozwy dotyczą tylko wydania wizy więc nadal trzeba będzie spędzić 14 dni poza strefą Schengen i gdyby ban został zakończony przed rozstrzygnięciem jednej sprawy w sądzie nadal trzeba będzie zapłacić 2 ratę bez względu na to czy ta sprawa nam pomogła czy też nie. Czeka nas ciężka decyzja i mnóstwo niewiadomych więc nie ma się co spieszyć do wydawania takich pieniędzy.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz007 Dokładnie z wydawaniem pieniędzy nie ma co się palić. Zobaczymy, najlepiej, żeby sprawa rozwiązała się bez pozwu. Jeżeli nie to uważam, że zostawianie takiej życiowej szansy losowi będąc tak blisko to średnia opcja. Biorąc pod uwagę, to co wcześniej pisałeś, to rzeczywiście oferta Morrisona jest wartościowsza, dzięki. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=93693]lukasz007[/mention] Dokładnie z wydawaniem pieniędzy nie ma co się palić. Zobaczymy, najlepiej, żeby sprawa rozwiązała się bez pozwu. Jeżeli nie to uważam, że zostawianie takiej życiowej szansy losowi będąc tak blisko to średnia opcja. Biorąc pod uwagę, to co wcześniej pisałeś, to rzeczywiście oferta Morrisona jest wartościowsza, dzięki. 

 
Zgadza się przez to sam skłaniam się właśnie do tej oferty ale to tylko moje zdanie. Zobaczymy co będzie jutro na przesłuchaniu gdyby nic się nie zmieniało nadal mamy kupę czasu na decyzję i pod koniec tyg można faktycznie wybrać jeśli nie będzie zmian . Na razie jest to czas na szukanie za i przeciw i chłodne przemyślenia.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki.. Orientuje się może ktoś jak na chwile obecną wyglada sprawa szczepień, zwłaszcza w Krakowie? Szczepienia, które mam w książeczce zdrowia z dzieciństwa wszystkie maja ponad 10 lat czyli już nieaktualne a tu jeszcze ospa, wzw A, pneumokoki, meningokoki itp. które u nas w PL nie są obowiązkowe. Czy na to wszystko na raz mnie zaszczepią na jednej wizycie + te szczepienia nieaktualne? Tyle wkłuć? Czy może w praktyce to trochę inaczej wyglada? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Szaramysz said:

Tak z innej beczki.. Orientuje się może ktoś jak na chwile obecną wyglada sprawa szczepień, zwłaszcza w Krakowie? Szczepienia, które mam w książeczce zdrowia z dzieciństwa wszystkie maja ponad 10 lat czyli już nieaktualne a tu jeszcze ospa, wzw A, pneumokoki, meningokoki itp. które u nas w PL nie są obowiązkowe. Czy na to wszystko na raz mnie zaszczepią na jednej wizycie + te szczepienia nieaktualne? Tyle wkłuć? Czy może w praktyce to trochę inaczej wyglada? 

Ile masz lat? https://www.cdc.gov/vaccines/schedules/hcp/imz/adult.html Interesuja Cie tylko te na zolto i zwroc uwage na wiek na osi.

A i HPV z tego co pamietam nieobowiazuje do celow imigracyjnych. Max. 4 zastrzyki: grypa (w zaleznosci od pory roku) , MMR, Varicella, TDAP.

https://www.cdc.gov/immigrantrefugeehealth/exams/ti/civil/vaccination-civil-technical-instructions.html#anchor_1506449934815

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zatem w mojej grupie wiekowej zostaje tylko MMR i TDAP. Będzie już po sezonie grypowym uff. A ospę przechorowałem w dzieciństwie. Ciekawe czy wystarczy jakieś zaświadczenie od lekarza rodzinnego o przebytej chorobie czy lepiej od razu wstawić się na badania z wykonanym testem na przeciwciała?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu przyszło - "2021EU000xxxx Documents Received"

"Congratulations! Our records indicate that your case is ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current and appointments are available."

Od wysłania dokumentów minęło około 70 dni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...