Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

6 hours ago, missdiw@o2.pl said:

Dla każdego z małżonków oddzielna kopia. 

Dzięki za odpowiedź. W sumie to w takim razie wysłałem źle, bo tylko na siebie, powienienem wysłać ponownie w takim wypadku? Jeśli tak, to pisać coś w treści maila, czy tylko tytuł jako case number i mail bez treści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Szaramysz said:

Orientuje się może ktoś do kiedy najpóźniej należy przylecieć do USA po otrzymaniu wizy? Czy obowiązuje tylko termin 6 miesięcy od badań lekarskich czy dodatkowo jeszcze trzeba się zmieścić w terminie do 30.09.2021 czyli do zakończenia loterii DV 2021? :) 

Granice mozna przekroczyc tak dlugo jak dlugo wiza jest wazna (waznosc determinuje tylko termin badan lekarskich). Wiza musi byc *wydana* przed koncem roku fiskalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/20/2021 at 7:59 PM, Cypher said:

Dzięki za odpowiedź. W sumie to w takim razie wysłałem źle, bo tylko na siebie, powienienem wysłać ponownie w takim wypadku? Jeśli tak, to pisać coś w treści maila, czy tylko tytuł jako case number i mail bez treści?

Wysłaliśmy tylko jedną "kopię", dostaliśmy w końcu potwierdzenie z KCC, że dokumenty mają i mamy czekać na umówienie spotkania (cytowałem wcześniej w tym wątku).

Jaki sens ma wysyłanie tego samego dokumentu dwukrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, ntcm said:

Wysłaliśmy tylko jedną "kopię", dostaliśmy w końcu potwierdzenie z KCC, że dokumenty mają i mamy czekać na umówienie spotkania (cytowałem wcześniej w tym wątku).

Jaki sens ma wysyłanie tego samego dokumentu dwukrotnie?

Właśnie dlatego, że wydawało mi się to bezsensowne wysłałem tylko jeden plik, bez upewniania się. Teraz na blogu Simona znalazłem podobne pytania i Brit faktycznie pisał, że wystarczy jedna kopia.

Mam nadzieję też dostać za niedługo maila potwierdzającego legitność dokumentów, bo czekam już w sumie ponad 90dni, stąd też takie pytania przychodzą do głowy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...