Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, lukasz007 napisał:

Rozmowa jest po polsku i po angielsku kwestia jak konsul zacznie

Wolałbym po polsku :P A tak poważnie - będę tak zestresowany i jeszcze będę musiał składać zdania po angielsku - to może wyjść kiepsko :( Tym bardziej, że od 2 tygodni jestem po covidzie i mam mega brain fog - wszystkie sprawy czasu pracy kierowców i ogarnianie wszystkiego w firmie dałem w ręce żony bo skupić się nie mogę...

 

A mogę zadać jeszcze jedno pytanie? Jak badania przebiegały? Idzie się wyrobić w 1 dzień czy RTG i szczepienia trwają swoje? Bo zastanawiam się czy czekać do lipca z badaniami czy od przyszłego tygodnia już wszystko załatwiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym po polsku A tak poważnie - będę tak zestresowany i jeszcze będę musiał składać zdania po angielsku - to może wyjść kiepsko Tym bardziej, że od 2 tygodni jestem po covidzie i mam mega brain fog - wszystkie sprawy czasu pracy kierowców i ogarnianie wszystkiego w firmie dałem w ręce żony bo skupić się nie mogę...
 
A mogę zadać jeszcze jedno pytanie? Jak badania przebiegały? Idzie się wyrobić w 1 dzień czy RTG i szczepienia trwają swoje? Bo zastanawiam się czy czekać do lipca z badaniami czy od przyszłego tygodnia już wszystko załatwiać
Hehe też bym wolał ale co będzie to będzie musi być człowiek najpewniej w swoim się czuje... Z badaniami doradzał bym ci już dzwonić i się orientować bo jak ja dzwoniłem wczoraj to jest problem z dużym obłożeniem i ledwo co mnie wcisnęli tak że może być różnie. Badania na ten poniedziałek a doktor trzydziestego dzień przed wizytą tak że na wariackich papierach wszystko

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Xarthisius napisał:
No bardziej $18M bo to pewnie wlicza derivatives.

Mam nadzieję, że wlicza ;) bo jeżeli nie, to tylu wiz nie ma dostępnych.... Zakładam, że 70% z tego to region Afryki. Tam już kilka wiz zostanie wydanych do ogłoszenia wyroku sądowego, a limit na Afrykę to ok 20 000 wiz. Jeżeli to jednak bez derivatives to raczej wszyscy się nie załapią, nawet z pozytywnym wyrokiem sądowym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Dawno nie odwiedzałem tego tematu z braku czasu zostałem wylosowany z numerem 27xxx czytam wszystkie zaległe strony ale nie mogę się odnaleźć.
Niektórzy widzę są już po rozmowach niektórzy czekają.
Moje pytanie jest następujące do września już nie za dużo czasu numer też raczej wysoki czy są jakieś szanse że wg będę miał jakąś rozmowę w ambasadzie ?

Pytam ponieważ jeśli wszystko pójdzie dobrze to zostanę kierownikiem projektu w Chile na okres pół roku i wyjazd najprawdopodobniej miałbym zaplanowany między połową sierpnia a połową września.

I teraz najważniejsze czy pół roku w Chile czy reszta życia w USA.

Prosiłbym was o każdą odpowiedź która mnie nakieruje.

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, MocarnyHub said:

Moje pytanie jest następujące do września już nie za dużo czasu numer też raczej wysoki czy są jakieś szanse że wg będę miał jakąś rozmowę w ambasadzie ?

Wyslales dokumenty do KCC? Dostales potwierdzenie, ze doszly? Dostales potwierdzenie, ze dokumenty sa OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, MocarnyHub said:

Witam wszystkich

Dawno nie odwiedzałem tego tematu z braku czasu zostałem wylosowany z numerem 27xxx czytam wszystkie zaległe strony ale nie mogę się odnaleźć.
Niektórzy widzę są już po rozmowach niektórzy czekają.
Moje pytanie jest następujące do września już nie za dużo czasu numer też raczej wysoki czy są jakieś szanse że wg będę miał jakąś rozmowę w ambasadzie ?

Pytam ponieważ jeśli wszystko pójdzie dobrze to zostanę kierownikiem projektu w Chile na okres pół roku i wyjazd najprawdopodobniej miałbym zaplanowany między połową sierpnia a połową września.

I teraz najważniejsze czy pół roku w Chile czy reszta życia w USA.

Prosiłbym was o każdą odpowiedź która mnie nakieruje.

Z góry dzięki :)

Mam numer 27xxx również i również cisza. Dokumenty wysłałem wszystkie dostałem potwierdzenie że dotarły tego samego dnia i dalej czekam na potwierdzenie czy są Ok więc sam nie jesteś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że kilka dni temu rozmawialiśmy na temat Zaświadczenia o Niekaralności - ale dziś Pan w sądzie mnie dobił...

Z faktu, że zeszłoroczne zaświadczenie dobiega końca to postanowiłem sobie wyrobić nowe na rozmowę.

Wypełniłem za siebie i za żonę i poszedłem do sądu - Pan w okienku z fochem, że przerwałem mu siestę. Sprawdził i przystawił pieczątkę - jedną - zbiorczą... To mu mówię, że w zeszłym roku miałem 3 pieczątki po jednej na każdy rejestr i że dziś również tak potrzebuję bo to do ambasady, a On na mnie z krzykiem, że jak coś mi się nie podoba to w Warszawie mam sobie w sądzie wyciągać bo On tutaj ma tylko jedną pieczątkę i to jest równoważne z tamtymi trzema... Chwile jeszcze się z nim pokłóciłem i poszedłem.

Serio tak może być - jedna zbiorcza pieczątka? Czy mam wyciągać kolejne z innego sądu?
 

Tutaj skan starego zaświadczenia:

stare.thumb.jpg.818c8e8746c6fd6c83408448f003b891.jpg

 

A tutaj skan nowego:

nowe.thumb.jpg.1cdde0518a11d27f32be3109f868c59d.jpg

Edytowane przez PHU_MONO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...