Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że kilka dni temu rozmawialiśmy na temat Zaświadczenia o Niekaralności - ale dziś Pan w sądzie mnie dobił...
Z faktu, że zeszłoroczne zaświadczenie dobiega końca to postanowiłem sobie wyrobić nowe na rozmowę.
Wypełniłem za siebie i za żonę i poszedłem do sądu - Pan w okienku z fochem, że przerwałem mu siestę. Sprawdził i przystawił pieczątkę - jedną - zbiorczą... To mu mówię, że w zeszłym roku miałem 3 pieczątki po jednej na każdy rejestr i że dziś również tak potrzebuję bo to do ambasady, a On na mnie z krzykiem, że jak coś mi się nie podoba to w Warszawie mam sobie w sądzie wyciągać bo On tutaj ma tylko jedną pieczątkę i to jest równoważne z tamtymi trzema... Chwile jeszcze się z nim pokłóciłem i poszedłem.
Serio tak może być - jedna zbiorcza pieczątka? Czy mam wyciągać kolejne z innego sądu?
 
Tutaj skan starego zaświadczenia:
stare.thumb.jpg.818c8e8746c6fd6c83408448f003b891.jpg
 
A tutaj skan nowego:
nowe.thumb.jpg.1cdde0518a11d27f32be3109f868c59d.jpg
Ja mam z jedną pieczątka i szczerze ci powiem że nawet nie wiedziałem że mogą być 3. Myślę że ten dokument z jedną jest na tym samym poziomie co z 3 bo pochodzi z instytucji która jest uprawniona do wydawania takowych. Zresztą wcześniej miałem też z jedną i dokumenty w ds mi zatwierdzili bez problemu.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Xarthisius napisał:

Wyslales dokumenty do KCC? Dostales potwierdzenie, ze doszly? Dostales potwierdzenie, ze dokumenty sa OK?

Wysyłałem tylko DS-260 nic więcej bo nie wiem nawet gdzie nic nie przyszło więcej jakie dokumenty itd.
Logując się na stronie https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx po moim numerze sprawy mam coś takiego: 

YOUR CASE IS CURRENTLY AT: KCC
FOREIGN STATE OF CHARGEABILITY:

POLAND

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, MocarnyHub said:

Wysyłałem tylko DS-260 nic więcej bo nie wiem nawet gdzie nic nie przyszło więcej jakie dokumenty itd.
Logując się na stronie https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx po moim numerze sprawy mam coś takiego: 

YOUR CASE IS CURRENTLY AT: KCC
FOREIGN STATE OF CHARGEABILITY:

POLAND

 

To poczytaj: http://britsimonsays.com/new-document-submission-procedure-update/ z mala uwaga, ze na wysylanie tego wszystkiego moze byc za pozno. Z drugiej strony DS-260 zlozyles, wiec immigrant intent juz jest zadeklarowany, tak wiec wyslac nawet dzisiaj juz nie zaszkodzi.

Tu jeszcze zrodlo oficjalne: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-prepare-supporting-documents.html

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi postaram się skompletować jutro dokumenty i je wysłać proszę jeszcze o informację czy mają być one tłumaczone na język angielski przez tłumacza ? Czy wysyła się to co dostaje się w urzędach czyli:
Akt urodzenia
Zaświadczenie o niekaralności
Zaświadczenie z policji tu bym prosił o wyjaśnienie kogoś mądrzejszego odemnie :)
Strona z danymi z paszportu

Czy to jest wszystko co jest potrzebne na teraz ?

 

Z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, MocarnyHub said:

czy [dokumenty] mają być one tłumaczone na język angielski przez tłumacza ?

Poza wyrokami sadowymi, nic sie nie tlumaczy.

5 minutes ago, MocarnyHub said:

Czy wysyła się to co dostaje się w urzędach czyli:
Akt urodzenia
Zaświadczenie o niekaralności
Zaświadczenie z policji tu bym prosił o wyjaśnienie kogoś mądrzejszego odemnie :)
Strona z danymi z paszportu

Czy to jest wszystko co jest potrzebne na teraz ?

Nie ma w Polsce zadnych zaswiadczen z policji, jest tylko zaswiadczenie z KRK. Tak to wszystko (jezeli nie masz dzieci i jestes kawalerem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mcpear napisał:

W przypadku gdy wizy stały się "Current" w biuletynie twój numer nie ma już najmniejszego znaczenia

Jeśli mogę wiedzieć to co masz dokładnie na myśli ? 
jestem opóźniony conajmniej o kilka miesięcy w tych sprawach dlatego przepraszam wszystkich jeśli zadaje głupie pytania ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...