Skocz do zawartości

Zielona karta a szczepienia.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, w poprzednim tygodniu wysłałem wniosek DS-260 i mam pytanko. 
Wiem, że na rozmowę w ambasadzie czeka się z 3,4 miesiące, więc kiedy mam zabrać się za szczepienia? Dopiero po dostaniu maila? Mogę zrobić szczepienia u siebie na miejscu czy muszę jechać do Warszawy? Ile trwa cały proces szczepień?

 

Jeśli już był taki temat to proszę o podesłanie linka i z góry przepraszam za kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Na rozmowe w ambasadzie czeka sie od 4 do 16 miesiecy w zaleznosci od tego jaki masz numer sprawy. Badania lekarskie do wizy mozna przeprowadzic tylko w Krakowie i Warszawie [1] Na badanie wez karte szczepien, jezeli bedzie czegos brakowac to zalatwia to na miejscu. Badania zasadniczo oplaca sie zrobic jak najpozniej, bo waznosc wizy, ktora potem dostaniesz bedzie wynosila dokladnie 6 miesiecy od daty badan. Najwczesniej po otrzymaniu zaproszenia na rozmowe w konsulacie.

[1] https://pl.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/23/IV-F11-POL-Medical-exam-info-Oct-2019.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Xarthisius napisał:

Na rozmowe w ambasadzie czeka sie od 4 do 16 miesiecy w zaleznosci od tego jaki masz numer sprawy. Badania lekarskie do wizy mozna przeprowadzic tylko w Krakowie i Warszawie [1] Na badanie wez karte szczepien, jezeli bedzie czegos brakowac to zalatwia to na miejscu. Badania zasadniczo oplaca sie zrobic jak najpozniej, bo waznosc wizy, ktora potem dostaniesz bedzie wynosila dokladnie 6 miesiecy od daty badan. Najwczesniej po otrzymaniu zaproszenia na rozmowe w konsulacie.

Czyli na chłopski rozum, mój CN to 42xx, czekam na maila, mail przyjdzie, zaczynam zbierać dokumenty (akty urodzenia itp) i badaniami/szczepionkami interesować się dopiero po otrzymaniu daty rozmowy, tak? Za każde szczepienie płacę oddzielnie? Jaki jest koszt mniej więcej wykonania wszystkich potrzebnych badań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Hazetingen napisał:

Czyli na chłopski rozum, mój CN to 42xx, czekam na maila, mail przyjdzie, zaczynam zbierać dokumenty (akty urodzenia itp) i badaniami/szczepionkami interesować się dopiero po otrzymaniu daty rozmowy, tak? Za każde szczepienie płacę oddzielnie? Jaki jest koszt mniej więcej wykonania wszystkich potrzebnych badań?

tak, dostaniesz datę rozmowy to umów termin badan lekarskich tak na około tydzień przed terminem rozmowy w ambasadzie. jeśli chodzi o koszt to ja się zamknęłam w około 500zl ale nie miałam dodatkowych szczepień, 300zl za sam wywiad lekarski, 100 rzeżączka, jakies 100 za gruźlicę i pobranie krwi. (badania wykonywałam w wawie, dokładne ceny podałam w wątku dv2020, teraz nie jestem w stanie ich przybliżyć z 100% dokładnością)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Hazetingen napisał:

Czyli na chłopski rozum, mój CN to 42xx, czekam na maila, mail przyjdzie, zaczynam zbierać dokumenty (akty urodzenia itp) i badaniami/szczepionkami interesować się dopiero po otrzymaniu daty rozmowy, tak? Za każde szczepienie płacę oddzielnie? Jaki jest koszt mniej więcej wykonania wszystkich potrzebnych badań?

Masz książeczkę,kartę szczepień? 

Po tym lekarz widzi co jest potrzebne.

Ceny masz na stronie Ambasady podane. To może teraz się różnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Dzień dobry,
Sprawdziłam wymagane szczepienia ze swoją karta szczepień i brakuje mi kilku szczepień. Nie sadze ze wszystkie można będzie wykonać w jeden lub kilka dni. Zatem czy jest możliwość wykonania szczepień już teraz póki jeszcze nie mam zaproszenia? Jeżeli tak to gdzie mogę je zrobić i jakie dokumenty potwierdzające trzeba będzie mieć?

Pozdrawiam,
Julia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
56 minutes ago, kajtek dv2021 said:

witam, jak wygląda sytuacja ze sczepieniami w przypadku leczonej boreliozy? ,,,,,czy w ogóle jest możliwość nie przyjęcia szczepionek i otrzymani wizy imigracyjnej?

Mam nadzieje, ze nie. Ale zawsze mozna wypelnic jakis waiver.  https://www.uscis.gov/policy-manual/volume-9-part-d-chapter-3

Czy go przyjma czy nie, to juz ciezko przewidziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...