Skocz do zawartości

H1B denied - co teraz?


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Xarthisius said:

, co to znaczy "jej wlasny" prawnik? Prawnik pracodowacy tego nie prowadzi

Prowadzi, ale wzięła sobie swojego prawnika dodatkowo... szukam tutaj info bo wg mnie zarówno ci nasi jak i ten jej nie są warci funta kłaków :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
21 hours ago, ilon said:

 Szkoda dziewczyny, lipa tak nagle z dnia na dzien byc bez statusu. Daj znac jak sie sprawa potoczy, bo jestem ciekawa - a jak potrzebujesz kogos do twojego teamu z accounting backgroud kto juz ma GC to tez daj znac :P  

A co Ilo, rozważasz przeprowadzkę do CA? :p Polaka i to jeszcze z GC to bym brała w ciemno ale ja nie w finansach niestety pracuje tylko Supply Chain... i zatrudniam teraz na entry level Analyst i Sr Analyst pozycje także nie sadze by Cię to zainteresowało...

A co do dziewczyny - okazało się że ma F1 i dlatego ta opcja z CPT jest dla niej całkiem realna i pracuje nad aplikacja :blink:. Mowi mi ze wroci do pracy z końcem października ale jakoś sceptycznie jestem nastawiona... Przede wszystkim nie wiem jakim cudem miała F1 i H1B jednocześnie - możliwe to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, MeganMarkle said:

A co do dziewczyny - okazało się że ma F1 i dlatego ta opcja z CPT jest dla niej całkiem realna i pracuje nad aplikacja :blink:. Mowi mi ze wroci do pracy z końcem października ale jakoś sceptycznie jestem nastawiona... Przede wszystkim nie wiem jakim cudem miała F1 i H1B jednocześnie - możliwe to? 

Nie, wiec ktoras informacja jest nieprawdziwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Xarthisius said:

Nie, wiec ktoras informacja jest nieprawdziwa.

Dokładnie tak, muszę się wiec dowiedzieć która. Pogadam jutro bezpośrednio z tym naszym prawnikiem.. na ten moment myśle ze może ona od początku pracowała na tym F1, w kwietniu w loterii wylosowała H1B (taką informacje dostałam, dlatego zakładałam ze ma H1B). Teraz myśle ze może pół roku te wizę procesowali by jej przyznać, wysłali jej RFE a potem dostała odmowę i tyle. To by się spinało wiec, że nadal ma F1. Sprawdzę jutro, bo coś mi tu mocno śmierdzi...

Najgorsze jest to, że niezależnie od tego co teraz wyjdzie z tym F1 - brak tu planu długoterminowego na legalne pozostanie w USA. Pytanie wiec czy warto w takiego pracownika inwestować :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MeganMarkle Jak poszukujesz osoby z Supply Chain - chętnie się zgłoszę :) Ale że jestem w Polsce, może to być znaczenie utrudnione, ale ... :)

 

Generalnie, zastanawia mnie jakie ma szanse dziewczyna czy to z H1B, czy z inna formą przy obecnych banach, nadchodzących wyborach, które albo coś z banem zrobią, albo nie.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Sebol83 said:

@MeganMarkle Jak poszukujesz osoby z Supply Chain - chętnie się zgłoszę :) Ale że jestem w Polsce, może to być znaczenie utrudnione, ale ... :)

O ile nie masz GC albo obywatelstwa to niestety nie mamy nawet co gadać ;) dostaje tysiące CV codziennie, ludzi potrzebujących wizy... :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, spoko :) Tak zagadałem. Teraz gdy Covid blokuje wszystko, nie ma szans na zdobycie H1B. 

Ale, rozpoczynam wypełnianie wniosku na DV2022 - wiec jak sie uda, to sie do Ciebie odezwe, moze wtedy powiesz czy masz wolne stanowiska :P

 

A jakies nowe wiesci w sprawie Twojej pracownicy? 

Interesuje mnie co wymyślą jej prawnicy, a jak to ocenią Twoi z firmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...