Skocz do zawartości

H1B denied - co teraz?


Rekomendowane odpowiedzi

Okazało się że pracowała od początku na F1, zaaplikowała o H1B (czy tam firma w jej imieniu) i wylosowała w kwietniu te wizę - dlatego ja byłam przekonana że ona na H1B pracuje. A się okazało ze oni ciagle procesowali czy w ogóle jej się należy, potem przyszło RFE a potem denied:/ ale nie jest „out of status” bo ma ciagle F1 wiec składa teraz papiery na ten CTP i zobaczymy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 hours ago, Roelka v.2 said:

Nie ma to znaczenia w tym przypadku. Przeczytałeś wątek? :D

Tak przeczytałem :)

W tym przypadku faktycznie nie ma to znaczenia ale chciałem sprostować niesłuszne przeświadczenie ze do pracy zdalnej dla firmy z USA potrzebna jest jakakolwiek wiza ;)

W dzisiejszych czasach praca zdalna nabiera nowego znaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/17/2020 at 10:59 AM, Roelka v.2 said:

Jak jej sie na wizie F1 udalo pracować? :huh:

No właśnie nie wiem jak to możliwe... ktoś ma jakiś pomysł? Co ciekawe właśnie wróciła dziś do pracy - dostała faktycznie ten CPT na F1 i ma pozwolenie na prace. Faktycznie czyli jest git? Ona mówi ze temat zamieciony & we’re back to business, ale mi coś tu śmierdzi bo na tym pozwoleniu jest expiry 12/26/2020 - ona mówi ze to tak działa, ona występuje wtedy do uczelni i z automatu jej przedłuża... i co, tak co 2mc będziemy przedłużać ? Jak długo? Ktoś coś z tego rozumie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/17/2020 at 2:12 PM, mcpear said:

Bo miała SSN :) To przecież banalne. Jak masz SSN to na B1/B2 też przecież można ;)

Ej no bez jaj, to nie jest jakaś mała firma Smith & son, tylko duże korpo gdzie od strony prawnej wszystko jest by the book, e-verify i te sprawy... dziewczyna zatrudniona legalnie. Co więcej - mam masę ludzi którzy aplikują na stanowiska mając tylko F1 i mówią ze luz blus bo na tej wizie mogą legalnie pracować. O co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MeganMarkle wielokrotnie w tym watku pisalas sprzeczne ze soba informacje i oczekujesz, ze na podstawie szczatkowych danych z trzeciej reki, zaslyszanych na korytarzu, ktos Ci wyjasni na jakiej podstawie ta dziewczyna moze pracowac. HR ja dopuscil do pracy? To znaczy, ze moze pracowac. Jezeli nie powiedzieli Ci jak i dlaczego, to najwyrazniej znaczy, ze wiedziec tego nie musisz i nie jest to Twoj problem.

Nota bene, jakbym sie w robocie tak dopytywal o status imigracyjny pracownika mi podleglego to w najlepszym wypadku skonczylo by sie na meskiej rozmowie z Szefem czemu nie powinninem tego robic. W gorszym wypadku to nawet nie chce myslec za co szefowa HRu by mnie powiesila i gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...