Skocz do zawartości

Prezydent Joe Biden - wydarzenia


Roelka v.2

Rekomendowane odpowiedzi

7 hours ago, Xarthisius said:

Żeby zmienić temat, a w zasadzie wrócić do właściwego tematu: wygląda na to że Sleepy Joe miał całkiem dobre midterms i to mimo poparcia oscylującego gdzieś poniżej gruntu. Co prawda nie wiadomo jak z House, ale nawet jeżeli GOP wygra to szalonej przewagi mieć nie będzie. Osobiście, z wypiekami na twarzy, śledzę wyniki w CO-3, ale chyba jednak Boebert się uda prześlizgnąć... 

PJB może uznać te wybory za udane - utrzymany Senat i to nawet możliwość olewania Manchina w drugiej połówce o ile wygra w GA, House chyba będzie czerwony (chociaż tp jeszcze na 100% nie jest wiadome), ale jak piszesz: "minimalnie". Republikanie mogą nawet mieć problemy z głosowaniem nad speakerem - bo "frakcja Trumpa" podobno chce tej pozycji dla siebie i McCarthy wcale nie jest pewien ich poparcia. Z kolei PDT ma wręcz przeciwny nastrój- nie dość że nie wywołał czerwonej fali, jego sztandarowi kandydaci byli łatwymi celami w ataku pod tytułem "election result denier" i wielu miejscach polegli z kretesem, to jeszcze mu wewnętrzna silna konkurencja urosła (DeSantis), któr zaczyna podważać pozycję wodza. Aczkolwiek chyba jednak w elektoracie, który uczestniczy w prawyoborach po stronie GOP to PDT jest chyba nadal faworytem.

Myślę, że oprócz negatywnego wpływu PDT to jednak jedną z głównych osób, która przyczyniła się do porażki rpartii epublikańskiej jest sędzia Thomas. Otwarcie puszki pandory z napisem "Roe vs Wade" dostarczyło amunicji w sumie słabo uzbrojonym demokratom i dodało im wiatru w żagle. To co, że demokratom ekonomia się nie układa, że inflacja jest wysoka, że stopy oprocentowania wysokie, ale to republikanie nie pozwalają się wam bezkarnie bzykać - tak dość prostacko i wulgarnie ujmując brzmiały niektóre przemowy kandydatów niebieskich i muszę przyznać temat "aborcji" działał.

Chciałbym dostrzec, że nadchodzi czas wreszcie sztandarowych "demokratycznych" reform, na które zabrakło woli i odwagi w pierwszych dwóch latach prezydentury PJB. Jakoś w kampanii wyborczej midterm tematy unowocześnienia i dofinansowania systemu edukacji albo rozwiązania sensownego tematu "służba zdrowia" nie pojawiały się - a to chyba filary DNA demokratów: edukacja + zdrowie. Aczkolwiek nie mam złudzeń, że drugie dwa lata będą inne.

Arizona okazuje się nie może Trumpowi wybaczyć znieważania senatora McCaina i po raz kolejny zagłosowała na niebiesko (to się musi Wojciechowi Cejrowskiemu tam nie do końca przyjemnie robić).

Mam szczerą nadzieję, że w 2024 nie dojdzie do powtórki wyborów 2020 i to nie dlatego, że PDT nie wystartuje , a dlatego, że ktoś wytłumaczy PJB, że czas na świeżą krew. Nie wiem kto to mógłby być. VPKH to chyba też nie jest osobowość na bycie prezydentem, chociaż 2 lata temu byłem jej olbrzymim fanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, mcpear said:

Nie wiem kto to mógłby być. VPKH to chyba też nie jest osobowość na bycie prezydentem, chociaż 2 lata temu byłem jej olbrzymim fanem.

KH to chyba najwieksze rozczarowanie tych poprzednich dwoch lat - kompletnie MIA. To juz nawet Pence ktory glownie przytakiwal kiwajac glowa byl bardziej widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, mcpear said:

Mam szczerą nadzieję, że w 2024 nie dojdzie do powtórki wyborów 2020 i to nie dlatego, że PDT nie wystartuje , a dlatego, że ktoś wytłumaczy PJB, że czas na świeżą krew. Nie wiem kto to mógłby być. 

To ^^^ I troche mam za zle Nancy Pelosi, Diane Feinstein i Bidenowi tez, ze bardzo malo widocznie (jezeli w ogole) szykuja i promuja mlodsze pokolenie leaderow w partii demokratycznej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, katlia said:

To ^^^ I troche mam za zle Nancy Pelosi, Diane Feinstein i Bidenowi tez, ze bardzo malo widocznie (jezeli w ogole) szykuja i promuja mlodsze pokolenie leaderow w partii demokratycznej.  

NP - 82 lata
DF - 89 lat
PJB - 79

DF zamierza starać się o reelekcję w wieku 91!!! Pełne odklejenie od rzeczywistości.

Czy jakbyś była właścicielem dużej prywatnej firmy o gigantycznych dochodach, zatrudniającej tysiące ludzi to wybrałabyś tak wiekowego CEO albo tak wiekowy board of directors? To muszą być ostatnie dwa lata boomersów ma szczycie partii demokratycznej. Potrzeba młodych. Umiem sobie wyobrazić wybory typu Newsom - DeSantis jako takie, które rozgrzeją ludzi i wyznaczą kierunki na przyszłe 20 lat. Przy wyborach typu 81-latek vs 78-latek to moja jedyna ekscytacja byłaby związana z zakładami, który z nich utrzyma mocz podczas godzinnej debaty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2022 o 00:34, haneczka019 napisał:

Serio? Z powodu szczepionek?

serio. jeśli będzie to wieczny przymus zeby wlecieć do tego kraju to tak. Przy ab0rcji każdy krzyczy my body my choice a przy szczepionkach to dla demokratów jak widać już nie twój choice. Nie rozumiem dlaczego USA nie może pójść dalej z tym tematem jak większość innych krajów. Nawet Kanada się otworzyła. A ci co się boją ze ich turyści zarażą w samolocie przecież są szczepieni wiec się chyba nie ma czego bać skoro szczepionki chronią. Jeśli to ma iść w tym kierunku to niestety nie widzę siebie tu na długo. 

 

Edit: w sumie ci co się tak boją to nie powinni nawet latać do europy bo kto wie na kogo tam trafią (w domyśle na niezaszczepionego). Przykra taka segregacja, jak sprzed 80 lat

Edytowane przez mvgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mvgda said:

serio. jeśli będzie to wieczny przymus zeby wlecieć do tego kraju to tak. Przy ab0rcji każdy krzyczy my body my choice a przy szczepionkach to dla demokratów jak widać już nie twój choice. Nie rozumiem dlaczego USA nie może pójść dalej z tym tematem jak większość innych krajów. Nawet Kanada się otworzyła. A ci co się boją ze ich turyści zarażą w samolocie przecież są szczepieni wiec się chyba nie ma czego bać skoro szczepionki chronią. Jeśli to ma iść w tym kierunku to niestety nie widzę siebie tu na długo. 

 

Edit: w sumie ci co się tak boją to nie powinni nawet latać do europy bo kto wie na kogo tam trafią (w domyśle na niezaszczepionego). Przykra taka segregacja, jak sprzed 80 lat

Ale to tylko te szczepionki Cie tak bola czy wszystkie ? Bo jak dziecko bedziesz do szkoly posylac to Cie czeka lekka niespodzianka...

  • Like 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, mcpear said:

DF zamierza starać się o reelekcję w wieku 91!!! Pełne odklejenie od rzeczywistości.

To ze DF ma sie starac o reelekcje to faktycznie skandal, bo nie tylko 91 ale podobno gaga... A potem ludzie sie dziwia dlaczeglo mlodzi nie glosuja? Moze dlatego ze kandydaci sa starsi od ich dziadkow i babc mieszkajacych w assisted living? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest take ze ty sie nie zarazisz od kogos aborcja. ;) Glupie porownanie. @mvgda

Twoje "prawa" do robienia co chcesz ze swoim cialem koncza sie wtedy kiedy twoje wybory moga powodowac czyjas chorobe czy smierc. 

Edytowane przez Roelka v.2
  • Haha 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...