Skocz do zawartości

Praca magisterska // książki // statystyki


Dudus86

Rekomendowane odpowiedzi

8 minutes ago, andyopole said:

To ma być praca magisterska a perspektywy potencjalne ponieważ na dole pierdyknie się inskrypcję: ze wzgledu na wzgląd na nieprzewidywalną sytuację wszelkie prognozy mają wartość hipotetyczną.

I już. ;)

Haha, no tak tez mozna. Moim zdaniem troche 'ciezki' temat i jakbym mogla to bym zmienila tytul pracy bo jednak tych danych nie ma zbyt duzo zeby pisac o rozwoju.

@Dudus86Jak juz skonczysz ta prace to prosze daj znac bo szczerze mowiac to chcialabym zobaczyc do jakich wnioskow doszedles - powodzenia! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
5 minut temu, ilon napisał:

Haha, no tak tez mozna. Moim zdaniem troche 'ciezki' temat i jakbym mogla to bym zmienila tytul pracy bo jednak tych danych nie ma zbyt duzo zeby pisac o rozwoju.

@Dudus86Jak juz skonczysz ta prace to prosze daj znac bo szczerze mowiac to chcialabym zobaczyc do jakich wnioskow doszedles - powodzenia! :) 

Konkluzje to ostatnich kilka zdan. Np, nastapi/lub nie, dalszy, dynamiczny rozwoj emigracji do USA, zależnie od tego kto pozostanie u władzy tu i tam. Albo tam i tu. Ale można lać wodę,  i nikt się nie przyczepi. Można coś o planie pięcioletnim, miedzykontynentalnym porcie w Radomiu, który wkrótce zdominuje wszystkie huby europejskie, (w Baranowie póki co zostanie łąka, gdzieś muszą się napaść barany i osły z PiSu).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ilon napisał:

Haha, no tak tez mozna. Moim zdaniem troche 'ciezki' temat i jakbym mogla to bym zmienila tytul pracy bo jednak tych danych nie ma zbyt duzo zeby pisac o rozwoju.

@Dudus86Jak juz skonczysz ta prace to prosze daj znac bo szczerze mowiac to chcialabym zobaczyc do jakich wnioskow doszedles - powodzenia! :) 

Danych statytycznych jest duzo. Poniewaz USCIS od ponad 30 lat publikuje dane ile wiz zostalo wydanych np. Nieimigracyjnych i ich podkategorie. Na tej podstawie dokonuje się prognoz xD do tego LOT udostępnił mi dane dot liczny osob podróżujących do usa. Wiec część badawczą mam ;) potrzebuje teorii teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, andyopole said:

Konkluzje to ostatnich kilka zdan. Np, nastapi/lub nie, dalszy, dynamiczny rozwoj emigracji do USA, zależnie od tego kto pozostanie u władzy tu i tam. Albo tam i tu. Ale można lać wodę,  i nikt się nie przyczepi. Można coś o planie pięcioletnim, miedzykontynentalnym porcie w Radomiu, który wkrótce zdominuje wszystkie huby europejskie, (w Baranowie póki co zostanie łąka, gdzieś muszą się napaść barany i osły z PiSu).  

No tak, moze lac wode na temat rozwoju emigracji do USA, ale jego temat to perspektywy rozwoju polaczen transatlantyckich po wejściu PL do VWP. Perspektyw moze byc sporo, wode mozna lac, ale z drugiej strony jak ja pisalam swojego licka to ogolnie zasada byla taka, ze we wprowadzeniu piszacy zadaje sobie pytanie, ktore na koncu pracy odpowiada. Wiec ja zakladam, ze jezeli jego tematem pracy jest rozwoj polaczen translantyckich od momentu wejscia Polski do VWP to bedzie musial zadac pytanie i postawic teze wlasnie dotyczaca tego tematu, czyli dane od pazdziernika 2019 roku. Moge sie mylic, ale jezeli rzeczywiscie OP ma taki tytul pracy to prawdopodbnie ma rowniez pomysl na to co bedzie w tej pracy udowadnial, wiec jestem ciekawa i bardzo chetnie ta czesc badawcza bym przeczytala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Dudus86 said:

Danych statytycznych jest duzo. Poniewaz USCIS od ponad 30 lat publikuje dane ile wiz zostalo wydanych np. Nieimigracyjnych i ich podkategorie. Na tej podstawie dokonuje się prognoz xD do tego LOT udostępnił mi dane dot liczny osob podróżujących do usa. Wiec część badawczą mam ;) potrzebuje teorii teraz

Ok, rozumiem, ale teraz sie tak zastanawiam - jezeli Twoja czesc badawcza jest na temat emigracji do USA na przestrzeni ilus tam lat w tyl i mozliwie w przyszlosci to co to wszystko ma do rozwoju polaczen po wejsciu do ruchu bezwizowego? Ja bym sie dopytala Twojego promotora, czy idziesz w dobrym kierunku i czy Twoja praca bedzie na temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ilon napisał:

Ok, rozumiem, ale teraz sie tak zastanawiam - jezeli Twoja czesc badawcza jest na temat emigracji do USA na przestrzeni ilus tam lat w tyl i mozliwie w przyszlosci to co to wszystko ma do rozwoju polaczen po wejsciu do ruchu bezwizowego? Ja bym sie dopytala Twojego promotora, czy idziesz w dobrym kierunku i czy Twoja praca bedzie na temat. 

Ta emigracja i przyloty turystyczne pokazą mi czy bd boom na loty do usa. Bo jeżeli widze ze ilosc wydawanych wiz rosłanro przypuszczam że bd duzo osob ktore rowniez skorzystaja z VWP. Zawsze można dodatkow przeprowadzić ankiete 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Dudus86 said:

Ta emigracja i przyloty turystyczne pokazą mi czy bd boom na loty do usa. Bo jeżeli widze ze ilosc wydawanych wiz rosłanro przypuszczam że bd duzo osob ktore rowniez skorzystaja z VWP. Zawsze można dodatkow przeprowadzić ankiete 

Jako ktos kto pracuje w przemysle lotniczym od 20 lat i przez ostatnie 9 miesiecy widzi przewidywania ruchu na najblizsze lata, powiem Ci ze wszelkie wnioski na temat danych statystycznych beda komicznie bledne i nie majace nic wspolnego z rzeczywistoscia. Gdyby covid sie nie zdarzyl - to tak. My zwolnilismy 30% ludzi i za chwile bedziemy zwalniali wiecej bo wszystko wyglada beznadziejnie. 

Praca oparta na jakiekolwiek statystyce na ten temat - jezeli recenzent ma jakiekolwiek pojecie o temacie - z gory powinna dostac pale. Sorry, taka smutna rzeczywistosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, kzielu said:

za chwile bedziemy zwalniali wiecej bo wszystko wyglada beznadziejnie. 

Oj... naprawde? Bo ja zyje planami na podroze lotnicze. Kalifornia w lecie/kiedykolwiek bedziemy zaszczepieni. Europa poludniowa we wrzesniu/pazdzierniku. Azja 6 miesiecy potem. Wszyscy moi znajomi tez rozmyslaja o wielkich wyprawach. 

Nie sadzisz ze powiedzmy za rok przemysl lotniczy powroci do normy -- albo wrecz do boomu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, katlia said:

Oj... naprawde? Bo ja zyje planami na podroze lotnicze. Kalifornia w lecie/kiedykolwiek bedziemy zaszczepieni. Europa poludniowa we wrzesniu/pazdzierniku. Azja 6 miesiecy potem. Wszyscy moi znajomi tez rozmyslaja o wielkich wyprawach. 

Nie sadzisz ze powiedzmy za rok przemysl lotniczy powroci do normy -- albo wrecz do boomu? 

Ja co prawda w branzy hotelarskiej, nie w lotnictwie, ale u nas 2021 stoi raczej pod wielkim znakiem zapytania. Powrotu do jako takiej normalnosci nie zapowiadamy do poki co 2022. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...