Skocz do zawartości

Wszystko od początku.


SZNYCEL

Rekomendowane odpowiedzi

Hello everybody and cześć Ameryka! Mam pytanie co potrzebuję na przeprowadzkę do USA i gdzie najlepiej się mieszka? W jakim dużym mieście? Jakie są zarobki w poszczególnych miastach USA? Chciałbym mieszkać w Los Angeles lub Miami i nie wiem co wybrać jestem zielony do tych miast. Ogólnie wszystkie miasta (duże) mi się podobają w USA ale nie wiem które wybrać :( Jestem zielony. Help me

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, SZNYCEL said:

Hello everybody and cześć Ameryka! Mam pytanie co potrzebuję na przeprowadzkę do USA i gdzie najlepiej się mieszka? W jakim dużym mieście? Jakie są zarobki w poszczególnych miastach USA? Chciałbym mieszkać w Los Angeles lub Miami i nie wiem co wybrać jestem zielony do tych miast. Ogólnie wszystkie miasta (duże) mi się podobają w USA ale nie wiem które wybrać :( Jestem zielony. Help me

1. Potrzebujesz odpowiednia wize/zielona karte.

2. Duze miasta... dlaczego? W rzeczywistosci nie sa takie piekne jak na filmach.

3. Pytanie o zarobki mnie rozbawilo. Jakie zarobki? Jaka praca? Bo widelki beda troche szerokie... jakie masz wyksztalcenie? Zawod?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, SZNYCEL said:

Mam pytanie co potrzebuję na przeprowadzkę do USA

 

Odpowiednią wizę, GC lub obywatelstwo. Bilet. Pieniądze.

 

2 hours ago, SZNYCEL said:

gdzie najlepiej się mieszka?

 

Dostaniesz kompletnie inną odpowiedź od każdej osoby którą zapytasz.

 

2 hours ago, SZNYCEL said:

Jakie są zarobki w poszczególnych miastach USA?

 

https://www.city-data.com/ zwłaszcza https://www.city-data.com/forum/

https://www.nerdwallet.com/cost-of-living-calculator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Roelka v.2 napisał:

1. Potrzebujesz odpowiednia wize/zielona karte.

2. Duze miasta... dlaczego? W rzeczywistosci nie sa takie piekne jak na filmach.

3. Pytanie o zarobki mnie rozbawilo. Jakie zarobki? Jaka praca? Bo widelki beda troche szerokie... jakie masz wyksztalcenie? Zawod?

 

Ad 3. Praca fizyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz inforamcje o minimalnych zarobkach w zależności od stanu ( wiekszosci stanow ) - a to tylko 1 strona jaka mi wyskoczyla u wujka Gugla

https://www.dol.gov/agencies/whd/minimum-wage/state

Ale tak, bez info o tym jak chcesz sie dostac do USA i czy legalnie tam podejmiesz prace, nie wiele Ci mozemy powiedziec. 

A po drugie nie sadze abys przebil sie przez szeregi Latinos , ktorzy pracuja taniej. Ale mowie to z perspektywy goscia z Polski, ktory ma info z forum i z netu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, SZNYCEL napisał:

Chciałbym mieszkać w Los Angeles lub Miami

Miasta znane z telewizyjnych seriali. Zawsze gdy czytam takie "marzenia" to sie usmiecham pod nosem. No ale marzenia trzeba miec. Akurat w tych miastach czy tez ich okolicach napotkasz silna konkurencje w pracy fizycznej ze strony "latino" czyli ludzi pochodzacych z krajow na poludnie od USA. Z nimi nie wygrasz ani na stawke godzinowa ani na wydajnosc pracy. Oni naprawde potrafia pracowac. Na dodatek ich organizmy niejako "naturalnie" sa przystosowane do pracy w takich warunkach pogodowych jakie w tamtych miejscach wystepuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, SZNYCEL said:

Ad 3. Praca fizyczna

Wiec naucz sie hiszpanskiego. I w Los Angeles i w Miami, hiszpanski bedzie niezbedny do jakichkolwiek prac fizycznych. W Los Angeles samochod bedzie niezbedny bo na skale europejska to tam komunikacji nie ma. Wiec musisz przyjechac z dosyc gotowki zeby od razu kupic i ubezpieczyc samochod. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Roelka v.2 said:

Wiec pewnie jedyna twoja opcja to loteria wizowa. 

Wiza małżeńska jest też opcją. Czyli potrzebny jest Amerykanin/Amerykanka, która poślubisz i który zasponsoruje Tobie zieloną kartę.

Aczkolwiek mi się wydaje, że jesteśmy na forum dosyć idealistyczni i OP tak na serio chce przyjechać tutaj bezwizowo na ESTA (a nie na wizę albo zieloną kartę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...