Skocz do zawartości

N400 - Aplikacja 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Po trzech tygodniach dostałem list, że brakuje im aktu urodzenia i tłumaczenia. Ale napisali cały paragraf o tym, że nie może to być fotokopia. Poza tym napisali, że muszę im dosłać też zieloną kartę. Lekko się spociłem bo karta była wysłana w pierwszej paczce.

Napisałem im list, że oryginał aktu urodzenia to ten dokument z biało-czerwonym paskiem a fotokopia jest tylko dla nich i że w oryginalnym pakiecie wysłałem oba: oryginał i fotokopię. Napisałem też w liście że zielona karta była przyklejona w zółtej kopercie do drugiej strony wniosku DS-11.

Po kolejnych 3 tygodniach paszport przyszedł do domu Odesłali mi z powrotem też wszelkie akty i dokumenty..

Czyli generalnie urzędnik, który pierwszy przeglądał zobaczywszy kopię aktu urodzenia od razu odrzucił wniosek nie szukając dalej. Myślę, że warto z całym takim pakietem wysłać kartkę typu "spis treści" z listą dokumentów, które wysyłasz.

Z tego co piszesz to Twoj brat może być problemy. Bo aby córka była znaturalizowana na podstawie Child Citizenship Act of 2000 musi przed osiągnięciem 18 lat jednocześnie:
- mieć rodzica z obywatelstwem
- być na terenie USA jako LPR
- przebywać pod opieką rodzica, który jest obywatelem

Jak rozumiem sprawę Twego brata to w dniu w którym dostał naturalizację to jego córka nie była na terenie USA. Jak wróci to zostanie wpuszczona jako LPR i będzie pod opieką Twego brata ale nie będzie już poniżej 18tki. Jestem ciekaw jak to będzie rozpatrzone. No chyba że ona do tej Polski na wycieczkę pojechała już po fakcie uzyskania naturalizacji przez Twojego brata, wówczas nie widzę powodu do odmowy paszportu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, mcpear said:

Z tego co piszesz to Twoj brat może być problemy. Bo aby córka była znaturalizowana na podstawie Child Citizenship Act of 2000 musi przed osiągnięciem 18 lat jednocześnie:
- mieć rodzica z obywatelstwem
- być na terenie USA jako LPR
- przebywać pod opieką rodzica, który jest obywatelem

Nie byc, tylko mieszkac, czego 2 tygodniowa wycieczka na koncert Taylor Swift mam nadzieje nie przekresla...

1. The child has at least one parent, including an adoptive parent, who is a U.S. citizen by birth or through naturalization;
2. The child is under 18 years of age;
3. The child is a lawful permanent resident (LPR); and
4. The child is residing in the United States in the legal and physical custody of the U.S. citizen parent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treść ustawy nie mówi "child is a LPR" ale "child is lawfully admitted for permanent residence". Pytanie czy będąc w Polsce jest ona "admitted"?

Aczkolwiek pewnie uskuteczniam "overthinking" - jak będziesz miał wieści od brata warto chyba się podzielić na forum - jest to dużo ciekawszy case niż "nudny case" mojej córki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raportuje bo sytuacja rozwojowa: pierwszy zonk juz na lotnisku w Polsce. Automat do check-inu "popatrzyl" na zielone karty dzieci i wyswietlil info, ze chce amerykanski paszport... Na szczescie czlowiek w okienku byl bardziej otwarty na argumenty i dostali boarding passy. Jestem w lekkim szoku. Nie spodziewalem sie, ze w tym kraju jest jakakolwiek informatyzacja i to taka, ktora jeszcze dziala za granica...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow

To mnie informatyzacja tego kraju zaskoczyła (mimo że działam w IT). W papierach uznali dziecko już za obywatela amerykańskiego - w życiu bym się tego nie spodziewał. Ciekawe co się stanie jak wylądują. Czy czasami oficer CBP nie będzie miał ciągot do konfiskacji zielonej karty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam takie teoretyczne pytanie. Niedługo minie mi 30 miesięcy fizycznej obecności na amerykańskiej ziemi, co jest  jednym wymagań na obywatelstwo, obok 5 letniej rocznicy od wydania GC. Czy gdybym po tym czasie przylatywał np. 2 razy w roku do us nie przekraczając 6 miesięcy  i  rozliczał oczywiście podatki miał bym jakiś problem z uzyskaniem citizenship? 

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, micham napisał:

Mam takie teoretyczne pytanie. Niedługo minie mi 30 miesięcy fizycznej obecności na amerykańskiej ziemi, co jest  jednym wymagań na obywatelstwo, obok 5 letniej rocznicy od wydania GC. Czy gdybym po tym czasie przylatywał np. 2 razy w roku do us nie przekraczając 6 miesięcy  i  rozliczał oczywiście podatki miał bym jakiś problem z uzyskaniem citizenship? 

Dzięki za odpowiedzi

Nie pamiętam już dokładnie przepisów a czytać mi się nie chce. W każdym razie kilkumiesieczne pobyty poza USA napewno zapalają czerwoną lampkę podczas interview. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, micham said:

Mam takie teoretyczne pytanie. Niedługo minie mi 30 miesięcy fizycznej obecności na amerykańskiej ziemi, co jest  jednym wymagań na obywatelstwo, obok 5 letniej rocznicy od wydania GC. Czy gdybym po tym czasie przylatywał np. 2 razy w roku do us nie przekraczając 6 miesięcy  i  rozliczał oczywiście podatki miał bym jakiś problem z uzyskaniem citizenship? 

Dzięki za odpowiedzi

Wymaganiem jest fizyczna obecność minimum 30 miesięcy w ciągu pięciu lat poprzedzających złożenie wniosku N-400. Czyli to nie jest tak, że odsiedziawszy 30 miesięcy spełniłeś ten warunek na zawsze.

W Twoim przypadku jeśli po 30 miesiącach zaczniesz przebywać głównie w Europie wracając do USA 2 razy w roku na krótki czas by "utrzymać GC" to musisz sprawdzić czy w dniu składania wniosku spełniasz warunek "minimum 30 miesięcy w ostatnich 60 miesiącach". Co więcej chyba przy Interview też sprawdzą to czy ten warunek masz spełniony na dzień Interview.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...