Skocz do zawartości

N400 - Aplikacja 2021


Rekomendowane odpowiedzi

4 minutes ago, mola said:

Ja nie mam, ale nie wiem jak reszta ze 112 osób, które dostały certyfikaty z tym samym błędem. Niektórzy w ogóle wyszli z błędnymi, bo literówka wyszła przypadkiem, ktoś zwrócił uwagę i zapytał czy to na pewno tak ma być. Wtedy dopiero zaczęli zbierać od ludzi którzy jeszcze czekali w kolejkach 

Dramat!!!  Jednak miałem wyobrażenie że to się dzieje w sposób bardziej "zautomatyzowany" i nie ma miejsca na literówki

Chyba nie wezmę opcji "the same day oath". Bo 20 dni później mam wylot, a znając biurokratyczny bu$%$%el to taka wtopa na 100% dotknęłaby mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Citizen. Interview trwało może 12 minut. Nie zostałem poproszony o żaden z dokumentów. Na koniec urzędnik wyszedł na chwilę, przyniósł wydrukowany certifikat, kazał podpisać, zamknął drzwi odebrał ode mnie Oath i pogratulował.

Nawet nie wiedziałem, że tak można. Prywatna oath ceremeny przed urzędnikiem USCIS. :)

  • Like 3
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mcpear napisał:

Jestem Citizen. Interview trwało może 12 minut. Nie zostałem poproszony o żaden z dokumentów. Na koniec urzędnik wyszedł na chwilę, przyniósł wydrukowany certifikat, kazał podpisać, zamknął drzwi odebrał ode mnie Oath i pogratulował.

Nawet nie wiedziałem, że tak można. Prywatna oath ceremeny przed urzędnikiem USCIS. :)

Congratulation!!!

 

Podales im wczesniej numer CC? Teraz przyjdzie obciazenie za "Super Express Service" fee.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, mcpear said:

Jestem Citizen. Interview trwało może 12 minut. Nie zostałem poproszony o żaden z dokumentów. Na koniec urzędnik wyszedł na chwilę, przyniósł wydrukowany certifikat, kazał podpisać, zamknął drzwi odebrał ode mnie Oath i pogratulował.

Nawet nie wiedziałem, że tak można. Prywatna oath ceremeny przed urzędnikiem USCIS. :)

Gratulacje. :) Koniec przygod z USCIS.

Moja przysiega tez byla w malym gronie. Tylku kilku nowych obywateli. :) A jak czasami pojawiaja sie w TV reportaze z oath ceremony to widac dziesiatki ludzi cieszacych sie razem z zostania obywatelami. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/7/2023 at 2:37 PM, mola said:

@mcpeargratulacje! 

Śpieszę donieść, że dzisiaj UPS dostarczy mój certyfikat. Oczywiście rzucą pod drzwi, żadne tam podpisy, do rąk własnych, czy inne takie fanaberie :) Trzymajcie kciuki za brak literówek :) 

Mam nadzieję, że Twojego nie zegną w pół. Mój tak zgięli niestety, żeby się zmieścił do skrzynki na listy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, margherita_s napisał:

Mam nadzieję, że Twojego nie zegną w pół. Mój tak zgięli niestety, żeby się zmieścił do skrzynki na listy...

Dostałam poprawny, w sztywnej kopercie. Specjalnie zostawiliśmy storm doors otwarte, żeby kurier mógł zostawić pomiędzy jednym skrzydłem drzwi a drugim - wzorowo ogarnął. 
@Xarthisius od ludzi od paszportów dostał swój w miękkiej kopercie… Usps się nie patyczkował, certyfikat wrócił troszku pomięty…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

No to mam pytanie dla tych co wyrabiali paszport dla dziecka urodzonego w Polsce po naturalizacji.

Wyrobiłem swój paszport. Wyrobiłem żonie paszport. Postanowiłem wyrobić go mojej 14 letniej córce na podstawie tego że została z automatu obywatelką.

Wypisałem jej DS-11. Zrobiłem zdjęcie. przygotowałem zieloną kartę, Dokumenty, że jest pod naszą opieką, akt urodzenia i tłumaczenie. Umówiłem się na pocztę.

A tu ZONK!!!

Pani na poczcie na dzień dobry mówi mi że dziecko z automatu paszportu nie dostaje bo ma ponad 14 lat i że ona może przyjąć ale to na moją odpowiedzialność blah blah blah. Wkurwiłem się na dzień dobry ale cóż. Potem, nie chciała zabrać ode mnie zielonej karty córki. Ja że musze je dołączyć bo jest to wymagane w papierach. Ona że nie bo córka potrzebuje do procedury naturalizacyjnej i wtedy dopiero jej zabiorą. TO już wiedziałem że prawi BS. Zabrała i przykleiła tę GC do wniosku ale zrobiła to z największą niechęcią i jeszcze mi rzuciła, że zdziwię się jak karta zginie i dopiero będe w problemach.

Czy ktoś z Was robił paszport dziecku bez certyfikatu obywatelstwa? Jakieś problemy z tego powodu? Certyfikat obywatelstwa to ładna pamiątka, ale kosztuje ponad 1k a szkoda mi tak wyrzucać taką kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...