Skocz do zawartości

N400 - Aplikacja 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Xarthisius napisał:

Tak jak wczesniej pisalem: na kazda rozmowe z USCIS, w dowolnej sprawie, trzeba isc overprepared. W wyzej wymienionej przypadku to moja wina. Zamiast dac caly 3" klaser ze wszystkimi dokumentami z calej podrozy imigracyjnej, przygotowalem osobny 0.5" z rzeczami, ktore uznalem za must have. Mea culpa. W tym 3" ksero mojego certyfikatu naturalizacji jest juz w drugiej koszulce...

No, ale ludzka Pani IO byla. Znalazla sobie info w komputerze. A mogla dac RFE...

Czy gdziekolwiek w dokumentach jest wymieniony certyfikat męża jako obowiazkowy do przedstawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Again, nie to ze strasze ludzi i panikuje, ale nalezy rozumiec na czym polega interview zwiazany z N-400 i jakie moga pasc pytania:

  • W ramach testowania znajomosci angielskiego, IO moze np. zapytac o wytlumaczenie dowolnego sformulowania z samego N-400, np. "What does it mean to bear arms on behalf of the United States?"
  • Do kazdej odpowiedzi z formularza moze zostac zazadany dowod. Np. odnosnie wyjazdow za granice (pieczatki w paszporcie) albo jak widac odnosnie statusu imigracyjnego meza.
  • W przypadku osob, ktore nie imigrowaly "od razu", tylko przyjechaly na jakas NIV, zrobily AOS itp. Moze pasc pytanie o dowolny etap, lacznie z prosba o udowodnienie ciaglosci statusow i tym ze sie bylo eligible zeby adjustement zrobic.

Ja wiem, ze w wiekszosci przypadkow tak sie nie dzieje. Nie znaczy to, ze nie mozna wyciagnac "krotszej" slomki...

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, bartek_p2 said:

Ja właśnie zmierzam na przysięgę :) i prosto po niej jadę aplikować o paszport. egzamin mialem 2 tyg temu, na szczęście obyło się bez dodatkowych pytań  czy dokumentów i całość trwała może 10min. 

Jezeli nie planujesz podrozy, to paszport radzilbym na samym koncu, bo zabieraja oryginal certyfikatu. Potem go odesla, ale bedzie to trwalo.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, bartek_p2 said:

Podróż planuje dopiero w przyszłym roku ale wolałbym paszport mieć wcześniej. Btw do czego mi certifkat może być wcześniej potrzebny ? (Wiem tylko o zgłoszeniu do social security)

SSA (u mnie dalo sie to zrobic zaraz po ceremonii), w DMV do uaktualnienia statusu + zarejestrowania sie jako wyborca, i ja jeszcze pokazalem pracodawcy, zeby sie przy I-9 nie zdziwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mola napisał:

Ja już po egzaminie. Jestem godna bycia obywatelką, ale nie powiem, pani mnie na wejściu zestresowała okrutnie. 
Pierwsze pytanie - czy mąż ma też dzisiaj egzamin. Odpowiadam: nie, miał kilka miesięcy temu i już jest nawet po przysiędze. A pani na to: to poproszę jego certyfikat naturalizacji.

Jedyny, absolutnie jedyny papier, którego nie miałam ze sobą.

Pani była wyraźnie skonfundowana jak ja się na tym egzaminie znalazłam, ale jakoś wspólnymi siłami doszłyśmy, że jednak obędzie się bez męża certyfikatu i że nje jestem tu przez pomyłkę. 

Tam czy siak, czekam na przysięgę :) 

Gratulacje! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...