Skocz do zawartości

LOT do USA bez PCRa


Rekomendowane odpowiedzi

22 minutes ago, haneczka019 said:

Ja czekam na ten paszport. Uważam, że powinni go wprowadzić. Ujednolicenie takiego dokumentu i wprowadzenie go we wszystkich krajach, jak najbardziej ma sens. Jak to zrobią, to nie będę zdziwiona tylko zadowolona. I pomimo tego, że trafiam w internecie na takie posty ludzi, którzy są przeciwni szczepieniom, to cieszy mnie, że jednak większość jest mądrzejsza i chce się zaszczepić. 

Idąc tym tokiem rozumowania, cieszy mnie,ze wiekszosc jest głupia i bedzie sie szczepic. Ogolnie, niech sie kazdy szczepi, nikomu nigdy nie powiem zeby sie nie szczepil. 

Ale na tym polega roznica miedzy nami. Ja mam gdzies kto co robi, i fajnie gdyby kazdy mial gdzies czy ja sie bede szczepil czy nie.

6 minutes ago, Xarthisius said:

W krajach "trzeciego swiata" moze i wprowadza, bo tam nie dbaja o ludzka wolnosc i godnosc. W porzadnym kraju takim jak USA skonczy sie zamieszkami, bo vax pass to "mark of the Beast" (to z ust house representative), wzglednie ekwiwalent opasek jakie nazisci narzucili Zydom w gettach (to z ust libertarian).

Dokladnie to chcialem napisac. W EU takie cos bedzie normalne, w USA nie ma takiej opcji. Gdzie sie podzialo "my body my choice"? Tak dumnie rozglaszane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 170
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 minute ago, feniks_01 said:

Dokladnie to chcialem napisac. W EU takie cos bedzie normalne, w USA nie ma takiej opcji. Gdzie sie podzialo "my body my choice"? Tak dumnie rozglaszane....

Widze, ze musze prosic admina o specjalna czcionke do sarkazmu...

@feniks_01Zeby nie bylo: moja powyzsza wypowiedz miala za zadanie obnazyc bezbrzezna glupote ludzi, ktorzy protestuja w sprawie vaccination passport. Na Twoim miejscu na przyszlosc unikalbym cytowania moich postow z dopiskiem "Dokladnie to chcialem napisac".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Xarthisius said:

Widze, ze musze prosic admina o specjalna czcionke do sarkazmu...

@feniks_01Zeby nie bylo: moja powyzsza wypowiedz miala za zadanie obnazyc bezbrzezna glupote ludzi, ktorzy protestuja w sprawie vaccination passport. Na Twoim miejscu na przyszlosc unikalbym cytowania moich postow z dopiskiem "Dokladnie to chcialem napisac".

"nigdy nie wiadomo kiedy głupi żartuje" - takie mi sie przysłowie przypomniało ;) więc może czcionka by sie przydala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem absolutnie za dobrowolnością szczepień w USA. W momencie gdy ktoś odmówi darmowego szczepienia oferowanego "z moich podatków" i zachoruje i będzie wymagał opieki zdrowotnej w szpitalu jestem całkowicie za tym aby pokrywał to całkowicie z własnej kieszeni lub z własnego prywatnego ubezpieczenia. Jestem za całkowitym zakończeniem "dofinansowania" procesu leczenia COVID-19 finansowanego przez rząd federalny dla tych co zrezygnowali samemu ze szczepień.

<czcionka Xarthiusa> Precz z socjalizmem i komunistycznymi praktykami darmowej opieki zdrowotnej rządu demokratów !!!</czcionka Xarthiusa>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, mcpear said:

Jestem absolutnie za dobrowolnością szczepień w USA. W momencie gdy ktoś odmówi darmowego szczepienia oferowanego "z moich podatków" i zachoruje i będzie wymagał opieki zdrowotnej w szpitalu jestem całkowicie za tym aby pokrywał to całkowicie z własnej kieszeni lub z własnego prywatnego ubezpieczenia. Jestem za całkowitym zakończeniem "dofinansowania" procesu leczenia COVID-19 finansowanego przez rząd federalny dla tych co zrezygnowali samemu ze szczepień.

<czcionka Xarthiusa> Precz z socjalizmem i komunistycznymi praktykami darmowej opieki zdrowotnej rządu demokratów !!!</czcionka Xarthiusa>

A co jesli ktos zachoruje pomimo szczepienia? Kto bedzie placil za pomoc lekarska? :) 

Jesli mamy miec darmowa opieke zdrowotna... to ja przestaje placic $400 miesiecznie za ubezpiecznie ;) <sarkazm>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, feniks_01 said:

A co jesli ktos zachoruje pomimo szczepienia? Kto bedzie placil za pomoc lekarska? :) 

Jesli mamy miec darmowa opieke zdrowotna... to ja przestaje placic $400 miesiecznie za ubezpiecznie ;) <sarkazm>

Chyba ze wszystkimi szczepionkami efekt jest taki, ze nawet jesli dostaniesz covid to bedzie on bardzo lagodny i nie bedziesz potrzebowal opieki lekarskiej/nie spowoduje smierci. 

23 minutes ago, Xarthisius said:

Widze, ze musze prosic admina o specjalna czcionke do sarkazmu...

@feniks_01Zeby nie bylo: moja powyzsza wypowiedz miala za zadanie obnazyc bezbrzezna glupote ludzi, ktorzy protestuja w sprawie vaccination passport. Na Twoim miejscu na przyszlosc unikalbym cytowania moich postow z dopiskiem "Dokladnie to chcialem napisac".

Najlepsze jest to, ze ci ludzie ktorzy sie tak wyklocaja o ta ich prywatnosc to sa zazwyczaj sa ludzie, ktorzy sami od siebie twituja co 5 minut, na instagrama wrzucaja story doslownie wszystkiego, a na facebooku wrzucaja zdjecia swoich dzieci na golasa w wannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, feniks_01 said:

 

Dokladnie to chcialem napisac. W EU takie cos bedzie normalne, w USA nie ma takiej opcji. Gdzie sie podzialo "my body my choice"? Tak dumnie rozglaszane....

Porownywanie jablek do pomaranczy. Jesli sie nie zaszczepisz masz wieksze szanse na chorobe, ktore sie bardzo latwo przenosi i na dodatek moze powodowac obciążenie finansowe nie tylko twoje ale tez podatników. Jesli chcesz usunac ciążę, to TY ponosisz tego konsekwence a nie społeczeństwo dookola.

Wiec twoje cialo, twoj wybow, ale co ma powiedziec ten co tego wyboru nie ma, bo mu podales nieumyta reke, lub sie poplules przy rozmowie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, feniks_01 said:

A co jesli ktos zachoruje pomimo szczepienia? Kto bedzie placil za pomoc lekarska? :)

Trump wprowdził, że płaci rząd federalny. Czy ma to zostać utrzymane czy ma to przejść do obowiązków prywatnych firm ubezpieczeniowych w ramach ich obowiązków to dyskutowalne jest. Ja uważam, że nie powinno to w długiej perspektywie być pokrywane przez budżet federalny - leczenie innych chorób dzisiaj nie jest pokrywalne. To czy zmienić system opieki zdrowotnej i odpłatności to inna dyskusja. Ale o ile nie zmienimy go w USA to w długiej perspektywie COVID-19 powinien być traktowany tak samo jak inne choroby.

Czym przy obecności szczepionki COVID-19 różni się od odry, świnki, różyczki? Mam sąsiada, który nie szczepi dzieci (wiem, powiecie, że żyję w dziwnym sąsiedztwie). 3 lata temu w CA był "outbreak" lokalny odry. Miał pecha, że jego dziecko złapało w przedszkolu odrę. Rząd federalny nie pokrył kosztów leczenia odry - dlaczego miałby. Aczkolwiek jego prywatny ubezpieczyciel też mu odmówił zwrotu za leczenie i za wizytę u lekarza i lekarstwa musiał płacić 100%. Czy zmienił poglądy? Nie! Wyzywał ubezpieczyciela przy grillu ale na tym się chyba skończyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, pelasia said:

Porownywanie jablek do pomaranczy. Jesli sie nie zaszczepisz masz wieksze szanse na chorobe, ktore sie bardzo latwo przenosi i na dodatek moze powodowac obciążenie finansowe nie tylko twoje ale tez podatników. Jesli chcesz usunac ciążę, to TY ponosisz tego konsekwence a nie społeczeństwo dookola.

Wiec twoje cialo, twoj wybow, ale co ma powiedziec ten co tego wyboru nie ma, bo mu podales nieumyta reke, lub sie poplules przy rozmowie? 

A co z tymi co c19 już przeszli? Tez maja sie szczepic skoro maja przeciwciala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...