Skocz do zawartości

Ucieczka z Polandii


domsza

Rekomendowane odpowiedzi

27 minutes ago, kzielu said:

Moze zdobac te wyksztalcenia, proponuje zaczac (bez urazy) od jakis podstaw statystyki albo ogolnie matmy z podstawowki jak uwazasz ze szanse sa wieksze niz mniejsze. Serio. 

Realia zycia w US sa takie ze z pensji minimalnej gwarantowanej przez panstwo nie jest w stanie przezyc. Dzisiaj rano widzialem taki post ze zdjeciem Taco Bell zamknietego bo pracownicy nie pojawili sie w pracy - ze przy minimalnej trzeba przepracowac 4h zeby zarobic na paliwo do samochodu ktorym do tej pracy trzeba dojechac... (uproszczony przyklad ale dosc realny).

Ostatnio bodajze mcdonalds oglosil ze bedzie placil za samo przyjscie na rozmowe o prace. Brakuje im ludzi bo nikt nie chce pracowac za glodowa pensje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
38 minut temu, kzielu napisał:

Moze zdobac te wyksztalcenia, proponuje zaczac (bez urazy) od jakis podstaw statystyki albo ogolnie matmy z podstawowki jak uwazasz ze szanse sa wieksze niz mniejsze. Serio. 

Realia zycia w US sa takie ze z pensji minimalnej gwarantowanej przez panstwo nie jest w stanie przezyc. Dzisiaj rano widzialem taki post ze zdjeciem Taco Bell zamknietego bo pracownicy nie pojawili sie w pracy - ze przy minimalnej trzeba przepracowac 4h zeby zarobic na paliwo do samochodu ktorym do tej pracy trzeba dojechac... (uproszczony przyklad ale dosc realny).

38,539 osób biorących udział, 34,305 wygranych (dane dot. Polski, lata 2019-2021, z linku od osoby wcześniej.)

Au pair ciekawa propozycja, ale nie dla mnie. Praca niani to interesująca opcja, z racji tego że wydaje mi się, że to dobrze płatne i jest duże zapotrzebowanie, a nie mam przeciwwskazań.

Rozumiem wasz punkt widzenia, ale ja na prawdę jestem zdecydowany i gotowy do pracy, w fizycznej przynajmniej głowa odpoczywa.

California, fastfood pracownik: średnia pensja około $13/h, oferty pracy które znalazłem oferują $12.50 od ręki, a czytałem też niedawno o strajkach pracowników tej branży, aby jak w NY wprowadzić minimalne $15 za godzinę dla fastfoodów z określoną zaturnioną minimalną liczbą pracowników.

https://www.zillow.com/homedetails/5125-S-Main-St-Los-Angeles-CA-90037/2072025899_zpid/
Przykładowe mieszkanie za $732 miesięcznie.
Pracując 8h, 5dni w tygodniu, miesięcznie mam około $2000. Media, lokum, jedzenie zamknie się w $1300. Opieka medyczna to podobno strasznie droga kwestia, lecz ja nie pamiętam kiedy ostatnio byłem w szpitalu, więc nie potrzebuje potężnych ubezpieczeń, kilka lat ryzyka, z czasem bym pomyślał o poważniejszym wariancie.. Bilet metro w LA to $100 na 30dni. Zostaje mi bardzo dużo pieniędzy, na weed, ciuchy, zabawę i różne hobby. Do USA nie jadę robić forsy, czy planować tam całego życia (jak na razie, zobaczę jak mi sie spodoba) Chce pożyć tam kilka lat, spróbować produktów które mają w sklepach, poznać ludzi, móc codziennie zwiedzać miejsca, które widziałem w grach, bawić się, chodzić na koncerty i mieć wszystko tanio. Centrum świata, na wyciągnięcie ręki. Najniższa krajowa mi całkowicie wystarcza, bo i tak mogę żyć jak człowiek klasy średniej, albo nawet wyższej w Polsce. Nie patrzę nigdy na to, czy to najniższa, tylko ile to, i dla mnie to opór dużo pieniędzy. Nie rozumiem czemu traktujecie mnie jak idiotę, bo stawiam tutaj jasne obliczenia, nie szacunkowe, a z stron dla pracodawców i dla osób, wynajmujących nieruchomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, domsza said:

 Nie rozumiem czemu traktujecie mnie jak idiotę, bo stawiam tutaj jasne obliczenia, nie szacunkowe, a z stron dla pracodawców i dla osób, wynajmujących nieruchomości.

Podatki zamierzasz placic czy tak srednio ? Trudno z takimi jak Ty rozmawiac, bo o realiach nie wiedza zupelnie nic, obliczenia (marne strasznie) robia tak zeby im pasowalo, po angielsku najwyrazniej nie rozumiesz zbyt wiele bo zupelnie nie zrozumiales co w tym linku ze statystykami bylo  (w 2018 wylosowano 863 polakow z 41 tysiecy ktorzy zaaplikowali - wylosowano - co nie oznacza ze wszyscy otrzymali wizy).

Bottom line jest taki - w tej chwili na otrzymanie jakiejkolwiek wizy imigracyjnej nie masz po prostu szans, wiec dywagacje i obliczenia to tylko marnowanie czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, domsza said:

38,539 osób biorących udział, 34,305 wygranych (dane dot. Polski, lata 2019-2021, z linku od osoby wcześniej.)

To ja przytocze tabelke:

FY19 Entrants: 38,539 Derivatives: 34,305 Total: 72,844

Derivatives to sa krewni (malzonkowie + dzieci) osob bioracych udzial (entrants), a nie wygrani.

Wygranych w FY19 z Polski bylo: 461 (wylosowani + ich rodziny) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, domsza said:

38,539 osób biorących udział, 34,305 wygranych (dane dot. Polski, lata 2019-2021, z linku od osoby wcześniej.)

Au pair ciekawa propozycja, ale nie dla mnie. Praca niani to interesująca opcja, z racji tego że wydaje mi się, że to dobrze płatne i jest duże zapotrzebowanie, a nie mam przeciwwskazań.

Rozumiem wasz punkt widzenia, ale ja na prawdę jestem zdecydowany i gotowy do pracy, w fizycznej przynajmniej głowa odpoczywa.

California, fastfood pracownik: średnia pensja około $13/h, oferty pracy które znalazłem oferują $12.50 od ręki, a czytałem też niedawno o strajkach pracowników tej branży, aby jak w NY wprowadzić minimalne $15 za godzinę dla fastfoodów z określoną zaturnioną minimalną liczbą pracowników.

13/h w Californi to chyba jest stawka wiecej niz glodowa. 

 

14 minutes ago, domsza said:

 

Pracując 8h, 5dni w tygodniu, miesięcznie mam około $2000. Media, lokum, jedzenie zamknie się w $1300. Opieka medyczna to podobno strasznie droga kwestia, lecz ja nie pamiętam kiedy ostatnio byłem w szpitalu, więc nie potrzebuje potężnych ubezpieczeń, kilka lat ryzyka, z czasem bym pomyślał o poważniejszym wariancie.

Oh boy. O wypadkach kiedys slyszales?

14 minutes ago, domsza said:

 

 Bilet metro w LA to $100 na 30dni. Zostaje mi bardzo dużo pieniędzy, na weed, ciuchy, zabawę i różne hobby.

Oh boy x 2.  Wierz mi, nie zostanie ci zadnej kasy na "zabawe". 

14 minutes ago, domsza said:

Do USA nie jadę robić forsy, czy planować tam całego życia (jak na razie, zobaczę jak mi sie spodoba) Chce pożyć tam kilka lat, spróbować produktów które mają w sklepach, poznać ludzi, móc codziennie zwiedzać miejsca, które widziałem w grach, bawić się, chodzić na koncerty i mieć wszystko tanio.

Miec wszystko tanio???? Chodzic do miejsc ktore widziales w grach? Zwiedzac??? Za co? To wszystko jest drogie. MUSISZ miec samochod. Placic za ubezpieczenie i benzyne. Etc. Koncerty sa drogie btw. 

14 minutes ago, domsza said:

 

Centrum świata, na wyciągnięcie ręki. Najniższa krajowa mi całkowicie wystarcza, bo i tak mogę żyć jak człowiek klasy średniej, albo nawet wyższej w Polsce.

Najbardziej naiwne stwierdzenie jakie kiedykolwiek slyszalam.

Rozmawiasz tutaj z ludzmi ktorzy mieszkaja w USA od lat. Wiec nam uwierz. Nie masz zielonego pojecia o kosztach i realiach zycia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Xarthisius said:

Ja mam dokladnie odwrotnie. Po co sie pchac w jakies dziwne miejsca, np. do zatloczonej Wenecji, skoro mozna sobie spokojnie pobiegac po dachach w Assassin's Creed II ?

AC2 to jedna z moich ulubionych gier. Mialam okazje odwiedzic Florence i cieszylam sie jak dziecko jak widzialam te wszystkie budynki na ktore sie wspominalam w grze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodu nie potrzebuje, wierze w siłę potężnej miejskiej komunikacji. Umiem się bawić bez pieniędzy. Muszę tam mieszkać i tyle, poskejtować na Venice, mogę pracować jak robokop, i nikt mnie nie powstrzyma. Do końca 2023 dodam tutaj zdjęcie pod Walmartem, jak nie to przelewam 1k PLN na akcje charytatywną. Wylogowuję się i ustawiam przypomnienie w telefonie. Pozdrawiam i miłego dnia, smacznej kawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kzielu zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...