Skocz do zawartości

Ucieczka z Polandii


domsza

Rekomendowane odpowiedzi

Life is a b..... jak to powiedział jeden klasyk. 

Takie odpowiedzi na forum, mają także uświadomić "koledze" jak wygląda życie - nie zawsze jest kolorowe. A to które on widział na Vlogach, YT, filmach, serialach, grach.... jest tym które on chce mieć. 

Skoro nie umie sam znaleźć odpowiedzi na swoje pytania, to raczej w USA sobie nie poradzi... jeżeli wg niego za 2kUSD w LA da sobie rade. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
17 hours ago, domsza said:

Jeszcze odpisać musze bo sie udusze. Jak mają mnie odstrzelić to odstrzelą, na osiedlu w Polsce też kose można dostać a ja jakoś dziury w brzuchu nie mam. Never lackin jak to się mówi. Jeśli $1250,za mieszkanie, to też mi styka. Ja mam troche więcej godzin w tygodniu niż inni, więc 70h pracy to dla mnie nie kłopot. Mam aparycje modela więc dobry pomysł. "I'm a model now, baby, got the face for it (face for it)" cytując westside gunn'a. Jakbym chciał w Danii mieszkać, to bym był na forum Danii. Jakbym chciał robić kase, to bym został w tym kraju pięknym jakim Polska jest, bo jeśli kombinować sie potrafi, to sie ma. Ja nie mam jednak moralności do takich wyczynów, a do kryminału mi się nie śpieszy. Mam od Was cenne informacje, teraz tylko dokończyć szkołę, i będzie pięknie. Za dwa lata wróce do tego wątku. Pozdrawiam.

Jest jeszcze jedna opcja (właściwie dwie).

Zasadniczo temat jest poglądowo dobrze wyjaśniony tutaj:

Trzy opcje: małżeństwo z obywatelem, loterię, oraz wizy pracownicze już omówiliśmy.

Zostaje jeszcze jedna:

AZYL

Szczęście w nieszczęściu, nasz (nie)rząd skutecznie pracuje nad tym (wide internowania protestujących oraz prześladowania kobiet i społeczności LGBTQIA), żeby przynajmniej spróbować tej opcji. Jeśli @domsza podpada pod którąś z kategorii prześladowanych i atakowanych przez okupantów z Wiejskiej i Pajacu Prezydenckiego, oraz ma dowody że sam był obiektem takiego ataku, prześladowania tudzież dyskryminacji, to jest to ścieżka to przetarcia. Osobiście chętnie zobaczyłbym nagłówki opisujące przypadek Polaka ubiegającego się o azyl w USA z opisanych powyżej kategorii (shade ;) hehe ).

Dodatkowa opcja, nie wspomniana w powyższym materiale, to adopcja. Jeśli dobrze zauważyłem to @domsza jest osobą niepełnoletnią, więc siłą rzeczy przypomina mi się przypadek Rep. Matta Gaetza, który zaadoptował(?) kubańskiego imigranta o imieniu Hector. Hectorowi całkiem dobrze się żyje i chyba nawet jest zadowolony z całej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domsza - skończ szkołę średnią i jedź. Nie słuchaj innych. Szczególnie rozgoryczonych gospodyń wiejskich z tego forum, które chajtnęły się z Amerykanami i plują jadem na każdą osobę, która ma inne zdanie na dany temat. Polskie piekiełko w jego wzorcowym wydaniu. Swojego czasu w ramach "Polish jokes" usłyszałam od Amerykańskich przedstawicieli pewnego departamentu jeden z nich :
"Święty Piotr wizytuje Piekło, wchodzi do jednej sali - stoi tam ogromy caouldron pełen smoły, w którym gotują się dusze próbujące wyjść, a diabły widłami je wpychają spowrotem - sala złodziei, w drugiej - ta sama scena tylko większy ogień i więcej siarki oraz bardziej zaciekłe diabły - sala morderców, wchodzą do trzeciej - jest caouldron, jest ogień i smoła ale... żadnego diabła. Święty Piotr pyta Lucyfera o co tu chodzi, a ten mu na to, że to sala Polaków, oni się sami pilnują i jak któryś wylywa na powierzchnię, to reszta go ściąga na dół". 
Widzisz podobieństwo? Właśnie...


Do odważnych świat należy. Znam obcokrajowców, którzy z jedną torbą ciuchów przyjechali do Polski i na przekór stereotypom zrobili karierę, ponieważ nie poddali się "polskiemu piekiełku". Dziś sami dają zatrudnienie Polakom.

Jedź póki jesteś młody i zdrowy. Może LA (i generalnie Crazyfornia) to nie najlepsze miejsce na start w USA dla osoby niewykwalifikowanej, ale z drugiej strony - mają bardzo korzystne przepisy dla nielegalnych migrantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Halyna said:

@domsza - skończ szkołę średnią i jedź. Nie słuchaj innych. Szczególnie rozgoryczonych gospodyń wiejskich z tego forum, które chajtnęły się z Amerykanami i plują jadem na każdą osobę, która ma inne zdanie na dany temat.

Tutaj nie chodzi o to, ze ktos ma inne zdanie na temat planow tego chlopaka. Fakt jest taki, ze chlopak ma plany kompletnie oderwane od rzeczywistosci. Kazdy tutaj probowal go naprowadzic na dobra droge i pokazac, ze jak bedzie sie trzymal swojego "planu" to wyladuje na ulicy. Serio, jak ktos przychodzi z takim naiwnym planem, ty bys bila mu brawo zamiast wytlumaczyc co robic zle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@motorolnik - w masie "uchodźców" koczujących na granicy Meksyku i AZ są tez np. Rosjanie, którzy starają się o azyl polityczny. Jeśli zagłębisz się w zagadnienie to możesz poczytać ile z takich przypadków kończy się przyznaniem azylu. Warto też przyjrzeć się ścieżce, którą przeszli azylancie na terenie USA, warunkom w jakich mieszkali i z kim. 
Zaden z krajów UE długo nie będzie wypełniał przesłanek aby jego obywatele mogli ubiegać się o azyl (poza pewnymi oczywistymi przypadkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Tutaj nie chodzi o to, ze ktos ma inne zdanie na temat planow tego chlopaka. Fakt jest taki, ze chlopak ma plany kompletnie oderwane od rzeczywistosci. Kazdy tutaj probowal go naprowadzic na dobra droge i pokazac, ze jak bedzie sie trzymal swojego "planu" to wyladuje na ulicy. Serio, jak ktos przychodzi z takim naiwnym planem, ty bys bila mu brawo zamiast wytlumaczyc co robic zle?

Czy mój wpis nie jest czytelny i przejrzysty? 
Dlaczego bronisz komuś możliwości sprawdzenia się i przeżycia przygody swojego życia?
Dlaczego uważasz, że każdy musi wylądować na ulicy?
Dlaczego zmuszasz innych do przyjęcia twojego punktu widzenia i twierdzisz, że ktoś inny nie ma racji?
Dlaczego nie jesteś otwarta na argumenty i nie próbujesz spojrzeć na zagadnienie z innej strony?

Chłopak przyszedł tu z głową pełną marzeń a wy skoczyliście na niego jak stado kruków na padlinę. Brak wsparcia i wieczne czarnowidztwo. Takie powinno być motto tego forum.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, motorolnik said:

Dodatkowa opcja, nie wspomniana w powyższym materiale, to adopcja. Jeśli dobrze zauważyłem to @domsza jest osobą niepełnoletnią

 

Musiałby dodatkowo być albo sierotą, lub mieć rodzica/ów z odebranymi prawami rodzicielskimi. Oraz zdaje mi się (nie chce mi się teraz sprawdzać) działa to tylko do 16go roku życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Halyna said:

Czy mój wpis nie jest czytelny i przejrzysty? 
Dlaczego bronisz komuś możliwości sprawdzenia się i przeżycia przygody swojego życia?
Dlaczego uważasz, że każdy musi wylądować na ulicy?
Dlaczego zmuszasz innych do przyjęcia twojego punktu widzenia i twierdzisz, że ktoś inny nie ma racji?
Dlaczego nie jesteś otwarta na argumenty i nie próbujesz spojrzeć na zagadnienie z innej strony?
 

Tak, Twój wpis jest czytelny i przejrzysty - wyzywasz forumowiczki od gospodyń wiejskich, co to nie mają pojęcia o życiu w Stanach, bo zamiast oglądać vlogi, to tam mieszkają, więc co one mogą wiedzieć o życiu w tym kraju!

Wiesz, jak więcej niż jedna osoba mówi Ci, że Twój genialny plan na przeprowadzkę i życie w USA jest słaby, a wszystkie te osoby w USA aktualnie mieszkają, to coś w tym jest. Nakłanianie kogoś, żeby podążał za swoimi marzeniami - mrzonkami bez konkretnego planu robi temu komuś więcej złego, niż dobrego.

No a teraz wracam do swojego męża Amerykanina, z którym się chajtnelam i wiodę obecnie beztroskie życie wiejskiej gospodyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Halyna napisał:

@motorolnik - w masie "uchodźców" koczujących na granicy Meksyku i AZ są tez np. Rosjanie, którzy starają się o azyl polityczny. Jeśli zagłębisz się w zagadnienie to możesz poczytać ile z takich przypadków kończy się przyznaniem azylu. Warto też przyjrzeć się ścieżce, którą przeszli azylancie na terenie USA, warunkom w jakich mieszkali i z kim. 
Zaden z krajów UE długo nie będzie wypełniał przesłanek aby jego obywatele mogli ubiegać się o azyl (poza pewnymi oczywistymi przypadkami).

"Dlaczego bronisz komuś możliwości sprawdzenia się i przeżycia przygody swojego życia?" Niech jedzie i próbuje!

"Brak wsparcia i wieczne czarnowidztwo. Takie powinno być motto tego forum."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kzielu zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...