Skocz do zawartości

Ucieczka z Polandii


domsza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
czy mając lat 18 (mam jeszcze 17, za dwa miesiące będę osoba pełnoletnią) mam opcje na wyjazd do USA legalnie, nie kombinując fałszywego ślubu. Nie jestem złotym dzieckiem z jakimiś specjalnymi zdolnościami tylko zwyczajnym człowiekiem. I mam pytanie, czy przez covid zostały zamknięte loterie na zieloną kartę? Nie mam aspiracji, ani pieniędzy na udanie się na studia. Nie mam też żadnych wykształceń, lecz biegle posługuje się językiem, mam dwie ręce i dwie nogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie rozumiem czegoś, przecież są wizy imigracyjne lub pracownicze. Jeśli dogadałbym się wcześniej z pracodawcą dla zawodu z kategorii tych, które są pożądane, dla osób które chcą taką wizę uzyskać, nie było by takiej opcji? Wykształcenie mam jedynie podstawowe, ale cały czas się kształcę(2kl. liceum). Czy nie ma opcji aby zapisać się na wizę uczniowską, jednocześnie pracując?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, domsza said:

Nie rozumiem czegoś, przecież są wizy imigracyjne lub pracownicze. Jeśli dogadałbym się wcześniej z pracodawcą dla zawodu z kategorii tych, które są pożądane, dla osób które chcą taką wizę uzyskać, nie było by takiej opcji? Wykształcenie mam jedynie podstawowe, ale cały czas się kształcę(2kl. liceum). Czy nie ma opcji aby zapisać się na wizę uczniowską, jednocześnie pracując?

Żadnej z tych wiz nie masz szans dostać. Studencka - trzeba mieć pieniądze na opłacenie szkoły a możliwość pracy jest baaaardzo ograniczona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, domsza said:

Nie rozumiem czegoś, przecież są wizy imigracyjne lub pracownicze. Jeśli dogadałbym się wcześniej z pracodawcą dla zawodu z kategorii tych, które są pożądane, dla osób które chcą taką wizę uzyskać, nie było by takiej opcji? Wykształcenie mam jedynie podstawowe, ale cały czas się kształcę(2kl. liceum). Czy nie ma opcji aby zapisać się na wizę uczniowską, jednocześnie pracując?

Wiza studencka - musisz miec jakies $20,000 +

Wiza pracownicza - musisz miec porzadane wyksztalcenie, zdolnosci, etc. Z wyksztalceniem podstawowym czy srednim takiej wizy nie otrzymasz.

Pozostaje ci jedynie loteria wizowa.

A swoja droga... USA to nie jest jakis dream land. Nie lepiej moze emigrowac to jakiegos porzadnego kraju w Europie? Nie potrzebujesz wtedy zadnej wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam innych języków niż polski i angielski, zresztą kwestia mieszkania w USA to dla mnie marzenie od małego dziecka. Znam realia życia tam i wiem, że to nie film, ale po prostu czuje że jak tam nigdy nie pomieszkam chociaż 3-4 lata, to nie będę czuł się spełniony życiowo. Jakie są szanse w loterii wizowej? Czytałem, że przyznaje się co roku jakieś 50000 takich, jest jakaś statystyka, ile osób się zapisuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, domsza said:

Nie znam innych języków niż polski i angielski, zresztą kwestia mieszkania w USA to dla mnie marzenie od małego dziecka. Znam realia życia tam i wiem, że to nie film, ale po prostu czuje że jak tam nigdy nie pomieszkam chociaż 3-4 lata, to nie będę czuł się spełniony życiowo. Jakie są szanse w loterii wizowej? Czytałem, że przyznaje się co roku jakieś 50000 takich, jest jakaś statystyka, ile osób się zapisuje?

Skad znasz realia zycia w USA?

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-program-statistics.html

Szczerze, moze jednak warto byc ambitnym? Zapisz sie do jakiejs szkoly i postaraj sie zawod ktory moze w przyszlosci pomoze ci zdobyc wize pracownicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Roelka v.2 napisał:

Skad znasz realia zycia w USA?

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-program-statistics.html

Szczerze, moze jednak warto byc ambitnym? Zapisz sie do jakiejs szkoly i postaraj sie zawod ktory moze w przyszlosci pomoze ci zdobyc wize pracownicza.

Realia życia od znajomych z internetu i z filmików typu vlogi, bądź dokumentalne. Szkoły wyższej na sto procent nie skończę. Z tego co widzę, te losowania są bardzo korzystne, a szanse zdecydowanie większe niż mniejsze. Co do wykształcenia, cały czas chodzę do szkoły i średnie niedługo zdobędę, czyli te minimum do loterii. Pieniądze na wizę odłożę, dziękuje za pomoc i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kzielu zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...