Skocz do zawartości

Ucieczka z Polandii


domsza

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, domsza napisał:

A to nie jest przykładowe mieszkanie w LA... To jest jakiś przykładowa oferta która woła "scam". Mieszkanie listowane przez agenta z Houston TX, który przypadkowo ma kilka innych najtańszych mieszkań w LA, gdzie zdjęcia to google street view. A "agencja" którą reprezentuje, to wyszukiwarka najtańszych mieszkań w USA. Wiarygodne jak cholera.  Jak taki scam może działać pytasz? Otóż w USA u agenta o mieszkania się aplikuje, aplikacja kosztuje. Płacisz 100$ za aplikację i agent mówi "przykro mi, ale nie". Cena za mieszkanie sypialnia +łazienka w LA to $1300 i wzwyż, z medianą gdzieś w okolicach $1500. Za 700$ to może znajdziesz pokój w kilkuosobowym mieszkaniu. Za prąd, gaz, internet, telefon, wodę zamierzasz płacić? Bo wiele z powyższych nie mieści się w czynszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
40 minut temu, domsza napisał:

Zostaje mi bardzo dużo pieniędzy, na weed, ciuchy, zabawę i różne hobby.

Z tym "weed" to też bym uważała. O ile w niektórych stanach jest legalna, to póki nie zostaniesz obywatelem obowiązuje Cię prawo federalne wedle którego marihuana jest nielegalna. Jak się służby będą chciały przypieprzyć i się uprą to zabawa z weed może się skończyć one way ticket to Poland and wiza problems forever. Nie mówili we vlogach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, domsza said:

California, fastfood pracownik: średnia pensja około $13/h, oferty pracy które znalazłem oferują $12.50 od ręki, a czytałem też niedawno o strajkach pracowników tej branży, aby jak w NY wprowadzić minimalne $15 za godzinę dla fastfoodów z określoną zaturnioną minimalną liczbą pracowników.

Zdajesz sobie sprawe, ze ten sam pracownik w McDonald's w Danii, wykonujac ta sama prace, zarabia srednio $22 na godzine PLUS ma zaplacone ubezpieczenie medyczne i urlop? 
https://www.nytimes.com/2020/05/08/opinion/sunday/us-denmark-economy.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to modelki zawsze miały wzięcie jeśli chodzi o wizy imigracyjne i stanowią silną konkurencję wobec programistów przy ubieganiu się o H1B. Więc jeśli kolega czuje że ma dryg i "warunki", to zostanie modelem, który kiedyś zostanie zauważony przez zagraniczne agencje to też jakaś opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieszkać w apartamencie za $700/mc w LA? Prawie na 100% to shared room. Poza w takim apartamentowcu i w takiej dzielnicy (szkoły "wyceniane" na poziom 2/10) to przede wszystkim potrzebujesz szybko kupić broń. Nie po to aby poszpanować, ale po to by przeżyć. Ja mieszkam w szeroko rozumianej aglomeracji LA. Najtańsze "apartamenty" gdzie mieszkam (80 mil od downtown LA) to $1250 za jednosypialniowe mieszkanka + opłaty.

Za minimalną płacę to nie idzie przeżyć - chyba że się pracuje 70+ godzin w tygodniu - wtedy jednak brakuje czasu na "weed" i koncerty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odpisać musze bo sie udusze. Jak mają mnie odstrzelić to odstrzelą, na osiedlu w Polsce też kose można dostać a ja jakoś dziury w brzuchu nie mam. Never lackin jak to się mówi. Jeśli $1250,za mieszkanie, to też mi styka. Ja mam troche więcej godzin w tygodniu niż inni, więc 70h pracy to dla mnie nie kłopot. Mam aparycje modela więc dobry pomysł. "I'm a model now, baby, got the face for it (face for it)" cytując westside gunn'a. Jakbym chciał w Danii mieszkać, to bym był na forum Danii. Jakbym chciał robić kase, to bym został w tym kraju pięknym jakim Polska jest, bo jeśli kombinować sie potrafi, to sie ma. Ja nie mam jednak moralności do takich wyczynów, a do kryminału mi się nie śpieszy. Mam od Was cenne informacje, teraz tylko dokończyć szkołę, i będzie pięknie. Za dwa lata wróce do tego wątku. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wesoły wątek ma już 4 strony. "Pastwicie" się nad chłopakiem, który :

nawet jeszcze nie ma ukończonych 18 lat i żadnej szkoły oprócz podstawówki,

- ma w miniaturce jakiegoś uchachanego rapera z cygarem, ze złotym "goldem" na szyi, złotymi zębami oraz masą innej biżuterii,

- twierdzi, że jest przebojowym bystrzakiem i dobrze zna jęz. angielski,

- nawet nie umie wcześniej wyszukiwać/analizować podstawowych informacji na dedykowanych polskich i amerykańskich stronach internetowych (jeśli chodzi o wymagania, formalności prawne, realia i  szanse życia w USA) oraz nie umie szukać podobnych informacji na forach internetowych. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kzielu zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...