Skocz do zawartości

DV-2022 Wylosowany / Nie wylosowany


qbacki

Loteria DV-2022 ?  

80 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2022 ?



Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, che napisał:

@szaman poczytaj na forum :) ludzie wygrali, byli już nawet po rozmowach, a i tak mieli problemy z wyjazdem, lub wygrali, ale nie zostali zaproszeni na rozmowę - wszystko przez covid, zamknięte ambasady, ban na przyjazd do USA ze strefy Schengen i jeszcze zdaje się ban na wszelkie wizy imigracyjne

potwierdzam, niezle trzeba było się nakombinować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
W dniu 8.05.2021 o 18:16, stalindg2 napisał:

Dokładnie rozmowy umawiane są, wedle wysokości numeru jaki dostaniesz. Jeśli wylosujesz za wysoki, ambasada nawet Cię nie zaprosi...

A o jaki nr. chodzi ? 

Czy chodzi o CONFIRMATION NUMBER ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogdan59 Chodzi o case number im niższy, tym lepiej. Gdy procedura 2022 ruszy co miesiąc będzie pojawiał się biuletyn z kolejnymi numerami, które są current. Wylosowałem w DV21, mój numer był current chyba w grudniu, mamy maj a rozmowy w ambasadzie jak nie było, tak nie ma. Na razie nie zanosi się, żeby coś miało ulec zmianie dla DV22 w związku z pandemią. Ekspertem tutaj, jak i na anglojęzycznym odpowiedniku tego forum zdaje się, jest Xarthisius.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mvgda napisał:

potwierdzam, niezle trzeba było się nakombinować 

jesli moge to prosilbym o doprecyzowanie.. co takiego extra (poza standardowymi krokami), wylosowany musial zrobic, zeby przejsc pomyslnie caly proces? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, che napisał:

@szaman poczytaj na forum :) ludzie wygrali, byli już nawet po rozmowach, a i tak mieli problemy z wyjazdem, lub wygrali, ale nie zostali zaproszeni na rozmowę - wszystko przez covid, zamknięte ambasady, ban na przyjazd do USA ze strefy Schengen i jeszcze zdaje się ban na wszelkie wizy imigracyjne

łooo ciuluuuu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, prośbe mam. Jako że czekam na paszporty dla dzieci, domyślam się, że będą potrzebne do wypełnienia DS-260 - poprawcie mnie jeżeli się mylę.

Mam więc ok miesiąca czasu do wypełnienia DS-260. ( aż przyjda paszporty )  Czy może ktoś podesłać linka bądź info z całą procedurą co robić jakie dokumenty kompletować itd ?

może też jest gdzieś jakiś internetowy pomocnik do wypełnienia DS-260 ?

... Błagam nie chejtujcie , że nie szukam...ale praca praca dzieci dzieci...no i pamiętajcie , że to ja co roku odliczałem do wyników  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, szaman napisał:

Ludzie, prośbe mam. Jako że czekam na paszporty dla dzieci, domyślam się, że będą potrzebne do wypełnienia DS-260 - poprawcie mnie jeżeli się mylę.

Mam więc ok miesiąca czasu do wypełnienia DS-260. ( aż przyjda paszporty )  Czy może ktoś podesłać linka bądź info z całą procedurą co robić jakie dokumenty kompletować itd ?

może też jest gdzieś jakiś internetowy pomocnik do wypełnienia DS-260 ?

ja sie tutaj "zorientowalem" o calym procesie:

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html

https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2022-Instructions-Translations/DV-2022-Instructions-Polish.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, danielwro napisał:

jesli moge to prosilbym o doprecyzowanie.. co takiego extra (poza standardowymi krokami), wylosowany musial zrobic, zeby przejsc pomyslnie caly proces? 

myśle ze wystarczy przejrzeć wątek z dv2020, wiza wydana, travel ban - brak możliwości wyjazdu, wiza się przeterminowała, ambasada odmawiała przedłużenia wizy bo travel ban, cudem udało mi się ją odnowić po mailowaniu do ambasady od razu po ogłoszeniu wyroku w sądzie, nowe badania, nowa wiza zaraz przed końcem września 2021, nadal travel ban, aktywacja wizy na wyjątku NIE (rodzinnym) - do samego końca nie byłam pewna czy mnie wpuszczą na granicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...