Skocz do zawartości

DV-2022 Wylosowany / Nie wylosowany


qbacki

Loteria DV-2022 ?  

80 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2022 ?



Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, szaman napisał:

dzięki za pomoc , właśnie czytam. Pwoedz co to jest " Police Certyficates" - to jest zaśiadczenie o braku kralności ? 

 

 

https://www.biznes.gov.pl/en/firma/how-to-handle-official-matters-in-poland/handling-official-matters-via-biznes-gov-pl/proc_467-zaswiadczenie-z-krk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 godziny temu, stalindg2 napisał:

@Bogdan59 Chodzi o case number im niższy, tym lepiej. Gdy procedura 2022 ruszy co miesiąc będzie pojawiał się biuletyn z kolejnymi numerami, które są current. Wylosowałem w DV21, mój numer był current chyba w grudniu, mamy maj a rozmowy w ambasadzie jak nie było, tak nie ma. Na razie nie zanosi się, żeby coś miało ulec zmianie dla DV22 w związku z pandemią. Ekspertem tutaj, jak i na anglojęzycznym odpowiedniku tego forum zdaje się, jest Xarthisius.

I musicie czekać? Przepdało czy nic nie wiadomo? Jakiś kontakt z amnbasady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, danielwro said:

jesli moge to prosilbym o doprecyzowanie.. co takiego extra (poza standardowymi krokami), wylosowany musial zrobic, zeby przejsc pomyslnie caly proces? 

Zalatwic sobie National Interest Exception w ambasadzie albo wziac udzial w pozwie zbiorowym albo spedzic przymusowe 14 dni w Meksyku. Wazne tez bylo sledzic co sie dzieje, bo po dlugim okresie kiedy wydawalo sie, ze nic juz nie bedzie, pojawilo sie bardzo waskie okno czasowe kiedy trzeba bylo szybko dzialac i przycisnac KCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, szaman said:

dzięki za pomoc , właśnie czytam. Pwoedz co to jest " Police Certyficates" - to jest zaśiadczenie o braku kralności ? 

Tak. Zajrzyj tu: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Visa-Reciprocity-and-Civil-Documents-by-Country/Poland.html Nie dosc ze sa polskie nazwy dokumentow to jeszcze pisza gdzie uzyskac.

3 hours ago, szaman said:

może też jest gdzieś jakiś internetowy pomocnik do wypełnienia DS-260 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szaman napisał:

I musicie czekać? Przepdało czy nic nie wiadomo? Jakiś kontakt z amnbasady ?

Jak część forumowiczów zdecydowałem się na udział w pozwie. Liczę że przy moim numerze uda się normalnie załapać na rozmowę, bo na takową jest czas do końca września. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, illusion napisał:

Witam

Pierwszy post na forum i... mi się udało wylosować za drugim razem. Całkiem randomowo bo nie myślałem aż tak o przeprowadzce do USA, ale i tak się cieszę.

Z numerem 17xxx będą jakieś szanse na rozmowę?

hihi być moze sie spotkamy w ambasadzie, też mam nr 17xxx. Z tego co pamiatam to w latach poprzedni taki nr to zaproszenie w okolicach maja...ale ze czasy dziwne to cholera wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba 3 rok z rzędu gdzie czy tam formułkę "has not been.." . Z ambitnych planów wyprowadzki, schodzi to już powoli na dalszy plan i zamienia się w coroczną tradycję :)
Powoli mam wrażenie, że gdyby wprowadzono jakiś scoring emigracyjny to miałbym większe szanse niż w tym losowaniu :D
Gratulację dla tych co wygrali! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...