Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, andyopole napisał:

No to przybedzie ziomal wkrotce w USA.

edit: w jakie strony sie wybierasz?

Do dzisiaj wszystko było zaplanowane niemalże na 99%, ze na pierwszy wybór idzie - North Carolina: Cary, Apex ewentualnie Wilmington, a w drugiej kolejności zachodnia ściana Florydy i np Sarasota. No ale oczywiście dzisiaj już hamulce puściły i patrzę na Hawaje bądź California… Wszystko zależy czy znajdę prace na miejscu czy wezmę swoją obecna z EU. 

Edytowane przez danielwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, danielwro napisał:

Do dzisiaj wszystko było zaplanowane niemalże na 99%, ze na pierwszy wybór idzie - North Carolina: Cary, Apex ewentualnie Wilmington, a w drugiej kolejności zachodnia ściana Florydy i np Sarasota. No ale oczywiście dzisiaj już hamulce puściły i patrzę na Hawaje bądź California… Wszystko zależy czy znajdę prace na miejscu czy wezmę swoją obecna z EU. 

To dobrze. W Portland Metro Area korki wystaczajaco duze. Kolejnych aut nam tutaj nie trzeba!   :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Dziękuję wszystkim bywalcom tego forum za bezcenne porady i dzielenie się wiedzą (tu i w innych wątkach), w szczególności @mcpear @andyopole @kzielu @mola @katlia oraz wszystkim innym którym chce się napisać odpowiedź. Specjalne podziękowania dla @Xarthisius, robisz po prostu nieocenioną robotę w temacie DV. Jeszcze na pewno skorzystam z Waszej wiedzy nie raz, ale już teraz dziękuję :)

  • Like 7
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kenadams napisał:

BTW. Dziękuję wszystkim bywalcom tego forum za bezcenne porady i dzielenie się wiedzą (tu i w innych wątkach), w szczególności @mcpear @andyopole @kzielu @mola @katlia oraz wszystkim innym którym chce się napisać odpowiedź. Specjalne podziękowania dla @Xarthisius, robisz po prostu nieocenioną robotę w temacie DV. Jeszcze na pewno skorzystam z Waszej wiedzy nie raz, ale już teraz dziękuję :)

Po to jest to forum właśnie. A @Xarthisiusoprócz wiedzy ma niebywałą cierpliwość do niejednokrotnie głupich albo zadanych przez leniwców pytań. 

Zaczynam niestety zauważać także u niego oznaki zniecierpliwienia. Aż strach pomyśleć co będzie gdy dojdzie do moich lat!   ;):D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jacek87 napisał:

Czy jak zaznaczyłem w ds260, że chciałbym SSN, to już nie muszę o niego występować i automatycznie przyjdzie wraz z GC?

Czy muszę czekać na to aż przyślą GC żeby wnioskować o ID?

Nie przerabialem dokładnie takiej ścieżki ale w Wigilię (nie pytajcie o rok) dostałem pozwolenie na pracę i z tym kwitem musiałem fatygować moje szacowne cztery litery aby SSN dostać. A GC plastik dostałem dopiero w lutym. Po otrzymaniu plastiku miałem tam iść znów ponieważ na karcie widnieje do dzis adnotacja że pozwolenie na pracę  jest warunkowe. Jak nietrudno się domyśleć, drugi raz już mnie tam nie zobaczyli. 

SSO to jest państwo w państwie. Teraz gdy zostałem "citizenem" (jak to qrde dumnie brzmi! :D) też muszę tam zasuwac i pokazać im certyficat. Nie znalazłem na ich stronie możliwości załatwienia tego online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, Jacek87 said:

Czy jak zaznaczyłem w ds260, że chciałbym SSN, to już nie muszę o niego występować i automatycznie przyjdzie wraz z GC?

Czy muszę czekać na to aż przyślą GC żeby wnioskować o ID?

50:50... Daj im 3 tygodnie od przekroczenia granicy. Jak nie przyjdzie to sie kopsnij do SSA. Twoja podbita wiza robi za GC do czasu kiedy przyjdzie plastik, ale urzednicy w SSA moga o tym nie wiedziec. Trzeba uparcie i stanowczo ich przekonywac posilkujac sie wydrukiem ze strony USCIS (https://www.uscis.gov/i-9-central/temporary-i-551-stamps-and-mrivs)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EU ciągle current na wrzesień. Wbrew obawom niektórych wylosowanych i mrocznym zapowiedziom z poprzedniego biuletynu, nie było retrogresji.

Wczoraj poszło 290 zaproszen na EU Frankfurt czekamy na wrw


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, jeśli się powtarzam, ale bardzo się stresujemy rozmową :(

Po 1: Czy ktoś zna jakieś przypadki odmowy przyznania tej wizy i czym to było spowodowane?

Po 2: 

Proszę o potwierdzenie i ewentualne uzupełnienie potrzebnej listy dokumentów na badania i rozmowę 

Badania w Warszawie Main Applicant:

-Paszport

-4 zdjęcia 

-certyfikat COVID 

-kartę dotychczasowych szczepień 

 

Badania w Warszawie Małżonek:

-Paszport

-4 zdjęcia 

-certyfikat COVID 

-kartę dotychczasowych szczepień 

 

Rozmowa Main Applicant:

-potwierdzenie odbioru dokumentów z traveldoc (1 może być na parę?) 

-strona dv programstate.gov poterdzająca termin rozmowy (1 może być na parę?) 

-akt małżeństwa (czy ten dokument dokładnie nazywa się odpis skrócony aktu małżeństwa? Bo taki otrzymaliśmy w urzędzie) 

-paszport + kopia 

-zaświadczenie o niekaralności + kopia

-dokumenty potwierdzające wykształcenie + kopia?

-koperta z badaniami

-oryginał aktu zupełnego urodzenia + kopia 

-potwierdzenie opłaty  

-strona o wypełnieniu DS

-2 zdjęcia 

 

Rozmowa małżonek:

-paszport + 1 kopia

-zaświadczenie o niekaralności + kopia

-koperta z badaniami

-oryginał aktu zupełnego urodzenia + kopia 

-potwierdzenie opłaty

-strona o wypełnieniu DS

-2 zdjęcia 

Oni te kopie zabierają? Czy dowód osobisty jest do czegokolwiek potrzeby czy jedyny dokument to paszport? Czy są jakieś choroby które kompletnie dyskwalifikują aplikantów? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...