Skocz do zawartości

Jak pozbyć się nachalnych ofert kredytowych z poczty?


MeganMarkle

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam pytanie czy komuś udało się skutecznie pozbyć tzw prescreened offers i tym podobnego spamu? Codziennie wyjmuje ze skrzynki pocztowej dosłownie 10 kopert z nachalnymi ofertami marketingowymi, zachętami do wzięcia karty kredytowej, second mortgage on the house lub ubezpiecznia wszelkiej maści... na każdym jest podany numer pod który niby można zadzwonić żeby te oferty przysyłać przestali ale pierwsze o co pytają o SSN no i trochę się boje. Podają tez stronę na której można podać dane „to opt out” ale znów boje się podawać tam swój SSN - mimo ze na logikę generalnie rozumiem ze musza jakoś mnie zidentyfikować...

ktos z was kiedyś korzystał z tego? Bać się podać SSN czy nie?

C3464972-4F3C-4C7E-89F4-87DF9EB9B2CF.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 minutes ago, mcpear said:

Firma o nazwie optoutprescreeen.com nie wzbudza swoją nazwą zbyt wiele zaufania.

Zupelnie jak https://www.ustraveldocs.com/ na ktorej spowiadales sie z calego zycia... ;-) W wolnym, kapitalistycznym kraju od zapewniania uslug federalnych sa prywatne firmy na kontraktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, Xarthisius said:

Ale co minuta w googlu? Tyle to sama mogę znaleźć, nie o to chodzi. Pytam was bo chciałam się dowiedzieć czy ktoś faktycznie tak zrobił i co się stało. Szukam kogoś kto już doświadczył a nie teorii z netu ;) czytałam ze niby legit ale się boje nadal... czy przesadzam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, MeganMarkle said:

Ale co minuta w googlu? Tyle to sama mogę znaleźć, nie o to chodzi. Pytam was bo chciałam się dowiedzieć czy ktoś faktycznie tak zrobił i co się stało. Szukam kogoś kto już doświadczył a nie teorii z netu ;) czytałam ze niby legit ale się boje nadal... czy przesadzam?

czytalas tego linka, ktorego zamiescilem? Czyli opinia losowych osob z anonimowego forum jest wiecej warta od oficjalnego komunikatu federalnego?

Czekaj, zaraz zarejestruje jakwyludzickredytodmegan.com, a potem pytaj na necie czy to legitne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Xarthisius said:

czytalas tego linka, ktorego zamiescilem? Czyli opinia losowych osob z anonimowego forum jest wiecej warta od oficjalnego komunikatu federalnego?

Czekaj, zaraz zarejestruje jakwyludzickredytodmegan.com, a potem pytaj na necie czy to legitne.

Tak czytałam. I nie chodzi o to czy info na tej stronie jest więcej warte czy opinie ludzi - pytam o doświadczenia i opinie bo chcę je znać. Nie do końca rozumiem w czym masz problem.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MeganMarkle napisał:

Tak czytałam. I nie chodzi o to czy info na tej stronie jest więcej warte czy opinie ludzi - pytam o doświadczenia i opinie bo chcę je znać. Nie do końca rozumiem w czym masz problem.. 

Z czasem przywykniesz. Ja nie mam skrzynki tylko wrzutke w scianie garażu. A po drodze pudło na recycling. W ten sposób rozwiązuje problem. 

Musisz przyjąć do wiadomości że tutaj ochrona danych osobowych praktycznie nie istnieje. Za parę dolarów, jeśli zechce, dowiem się o Tobie (prawie) wszystkiego.

Zablokujesz jednego nadawcę, będzie drugi. Tak jak z telefonami, zablokuje jeden numer z ofertą przedłużenia gwarancji samochodu którego już  nie mam, dzwonia z innego, poznaje glos.

Welcome to USA!  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polowa mojej poczty laduje w recycling - nawet nie otwarta. Radze to samo. (Jezeli chcesz nowa karte kredytowa, zamow sobie sama przez siec... jezeli potrzebujesz pozyczki idz do Twojego banku. Po sprawie.) 

PS Ta lawina ofert jest zwiazana z kupnem domu. Wszyscy wiedza ze jestes credit-worthy. Z czasem ubyje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...