Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Xarthisius said:

Pozwole sie zdecydowanie nie zgodzic. Ocena czy slub jest spontaniczny czy nie i tak bedzie. To czy sie go wezmie zaraz, czy poczeka nie ma wiekszego znaczenia. Na tym tez polega obosiecznosc braku zasady 90-dni. Dawno nie zagladalem na VJ, ale bylem pod wrazeniem, ze tam juz tez przestali ludziom wciskac, ze jak wezma slub bo 89 dniach to na 100% bedzie to denial, a jak po 91 to juz nie. 

To co jest najbardziej szkodliwe w hipotetycznej zasadzie 90-dni, to wlasnie fakt, ze ludzie mysla, ze po 90d "juz moga". Nie. Dalej nie moga. Dalej musza udowodnic, ze nie "sa wielbladem".

Może się nieprecyzyjnie wyraziłem. Nie chciałem nigdzie napisać, że po 90tym dniu można. Nadal nie wolno i nadal trzeba udowodnić spontaniczność i nie planowanie takiego zamiaru w dniu przekraczania granicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
8 minutes ago, mcpear said:

Może się nieprecyzyjnie wyraziłem. Nie chciałem nigdzie napisać, że po 90tym dniu można. Nadal nie wolno i nadal trzeba udowodnić spontaniczność i nie planowanie takiego zamiaru w dniu przekraczania granicy

Bron Boze nie zarzucalem Ci tego, ze twierdzisz cos przeciwnego. Pamietam tylko z VJ takie tezy. Moze tez sie zle wczesniej wyrazilem. Piszac o braku 90-day rule nie mialem na mysli oglaszania "hajtacie sie, konsekwencji nie ma!", bardziej to, ze jak ktos popelnia misrep to czekanie 90d tez mu nie pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze... zacznijmy zatem od początku - i przepraszam za być może zbyt proste pytanie, ale jako mniej obeznana w temacie i dopiero zaczynająca poszukiwanie muszę dopytać:

Kiedy i w jaki sposób udowodnić, że ślub był spontaniczny? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, andyopole said:

Ty masz przedstawić na to dowody. 

Zdecyduje o tym urzędnik podczas interview. Nie wiem czy jego decyzja jest ostateczna.

 

tak, jasne, my przedstawiamy dowody.
Chodzi mi jednak o etap pierwszy, bo interview to bajka. Jak sie udowadnia im w AoS, ze przekroczyłam granice bez zamiaru wzięcia tu ślubu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, B.S napisał:

tak, jasne, my przedstawiamy dowody.
Chodzi mi jednak o etap pierwszy, bo interview to bajka. Jak sie udowadnia im w AoS, ze przekroczyłam granice bez zamiaru wzięcia tu ślubu?

Tam sie nie udowadnia, tam sie przedstawia dowody. Nie pamietam juz czy jest konkretne pytanie na ten temat. Jesli jest to oczywiscie twierdzisz ze byl full spontan, i tyle.  ;)

 

edit: osobiście nie słyszałem o znajomych, czy znajomych znajomych którym się AoS nie powiódł, co nie znaczy że się to nie zdarza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym etapie wypełniasz formy, które są konieczne i dosyłasz wszystkie potrzebne dokumenty wymagane. Jeśli nabiorą "podejrzeń" to przyślą żądanie o RFE wtedy doślesz wszystkie dodatkowe potrzebne dokumenty o które zostaniesz poproszona. Oprócz tego wszelkie dowody, która potwierdzają Twoją historię zabierasz ze sobą na interview na tzw. "w razie czego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie dostac rfe najlepiej wyslac wszystko co zawiera wasze imiona i jest wazne: ubezpieczenie (zdrowotne, samochodu, na zycie), rachunki, plan na telefon, lease albo mortgage na mieszkanie, Ja np nawet przyslalam rachunki od weterynarza za naszego psa na ktorych oboje widniejemy jako wlasciciele :D do tego najlepiej zalozyc wspolne konto w banku, karty kredytowe, korespondencje na swoj adres, wspolne zdjecia, bilety lotnicze, rezerwacje hotelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Patipitts said:

zeby nie dostac rfe najlepiej wyslac wszystko co zawiera wasze imiona i jest wazne: ubezpieczenie (zdrowotne, samochodu, na zycie), rachunki, plan na telefon, lease albo mortgage na mieszkanie, Ja np nawet przyslalam rachunki od weterynarza za naszego psa na ktorych oboje widniejemy jako wlasciciele :D do tego najlepiej zalozyc wspolne konto w banku, karty kredytowe, korespondencje na swoj adres, wspolne zdjecia, bilety lotnicze, rezerwacje hotelowe.

Tu OP ma troche inna sytuacje niz klasyczne K1 / CR1 itp. Posiadanie wspolnych rachunkow w banku, czy np. bycie dopisanym do rachunkow za media bardziej swiadczyloby o objeciu rezydentury na wizie turystycznej I zdecydowanym braku spontanicznosci, tego jakze spontanicznego slubu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...