Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak tylko wtrace: 90-day rule od zawsze dotyczyla DoS (a wiec procesowania konsularnego) [1] USCIS mial kiedys w Policy Manual wspomnienie, ze moga sie sugerowac ta zasada. Nieodzalowany Miller probowal to wprowadzic na sile, ale jednak mu nie wyszlo. Obecnie (od 16 lipca 2021 [2]) wszelkie nawet wzmianki o niej zostaly usuniete. Nigdy ta regula nie byla wiazaca dla USCIS.

@B.S Uzyj sobie powyzszego jako "papierka lakmusowego" przy wyborze prawnika i zobacz czy bedzie np. swiadom roznicy...

[1] 9 FAM 302.9-4(B)(3) https://fam.state.gov/fam/09FAM/09FAM030209.html

[2] Technical Update - Removing References to the U.S. Department of State’s 90-Day Rule https://www.uscis.gov/policy-manual/updates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Xarthisius said:

Tak tylko wtrace: 90-day rule od zawsze dotyczyla DoS (a wiec procesowania konsularnego) [1] USCIS mial kiedys w Policy Manual wspomnienie, ze moga sie sugerowac ta zasada. Nieodzalowany Miller probowal to wprowadzic na sile, ale jednak mu nie wyszlo. Obecnie (od 16 lipca 2021 [2]) wszelkie nawet wzmianki o niej zostaly usuniete. Nigdy ta regula nie byla wiazaca dla USCIS.

@B.S Uzyj sobie powyzszego jako "papierka lakmusowego" przy wyborze prawnika i zobacz czy bedzie np. swiadom roznicy...

[1] 9 FAM 302.9-4(B)(3) https://fam.state.gov/fam/09FAM/09FAM030209.html

[2] Technical Update - Removing References to the U.S. Department of State’s 90-Day Rule https://www.uscis.gov/policy-manual/updates

rewelacja! właśnie szykuje listę pytań i tego mi było trzeba!

Przychylam się raczej do poprowadzenia procedury samodzielnie, potrzebuje tylko udowodnić partnerowi, ze prawnik jest na tym etapie niepotrzebny. 

w ostateczności - gdyby moja aplikacja została z jakiegoś powodu odrzucona (odpukać) czy i jak szybko można ponownie aplikować? czy lepiej wtedy zaciągnąć pomocy prawnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, B.S said:

w ostateczności - gdyby moja aplikacja została z jakiegoś powodu odrzucona (odpukać) czy i jak szybko można ponownie aplikować? czy lepiej wtedy zaciągnąć pomocy prawnika? 

Na drugi dzien - wtedy lepiej poczekac i sprawdzic co sie zrobilo zle - bo odrzucaja z powodu jakiegos grubego bledu.  Generalnie odrzucenie na etapie petycji to porazka z wypelnianiem formularzy. Odrzucenie na etapie interview w USCIS to grubsza sprawa - ale to jest mozliwe w przypadku podejzenia o fraud lub jakis inadmissibilities - a na to niewiele Ci jakikolwiek prawnik poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zależy też na jakiej jesteś wizie obecnie. Co innego jak przyjechałaś na K-1 i zgodnie z zasadami wzięłaś ślub i obecnie procesujesz AOS, co innego jak jesteś na wizie "dual intent" czyli wizie typu H lub L a co innego jak jesteś na typowo nieimigracyjnej wizie np B1/B2. (Mam nadzieję, że nie jesteś na ESTA). Bo w momencie jakby ci odrzucili AOS i w międzyczasie oryginalna wiza się skończyła to jesteś natychmiastowo "out of status" i musisz wyjechać z USA natychmiast. Nie możesz ponownie składać AOS bo jesteś bez statusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Xarthisius said:

Tak tylko wtrace: 90-day rule od zawsze dotyczyla DoS (a wiec procesowania konsularnego) [1] USCIS mial kiedys w Policy Manual wspomnienie, ze moga sie sugerowac ta zasada. Nieodzalowany Miller probowal to wprowadzic na sile, ale jednak mu nie wyszlo. Obecnie (od 16 lipca 2021 [2]) wszelkie nawet wzmianki o niej zostaly usuniete. Nigdy ta regula nie byla wiazaca dla USCIS.

Stosowano i stosuje się ją jako niepisaną regułę oceny spontaniczności zamiaru wzięcia ślubu i wystąpienia o AOS na wizie nieimigracyjnej. Nie tylko w procesowaniu konsularnym. Jeśli ktoś przylatuje np. na wizie B1/B2 i bierze ślub z obywatelem (albo LPR gdy F2A jest current) i natychmiast występuje o AOS to niepisaną regułą o której dzielą się np. na VJ jest, że jak zaszło to poniżej 90tego dnia od wlotu to z założenia dostaje się odmowę ze względu na "visa fraud" - niby reguły nie ma ale jakby była. W przypadkach po 90tym dniu wyniki AOS są różne. Miller chciał ja skodyfikować, aczkolwiek jak wspomniałem opinie na VJ są takie jakby w sposób niepisany ona jednak funkcjonowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, mcpear said:

Stosowano i stosuje się ją jako niepisaną regułę oceny spontaniczności zamiaru wzięcia ślubu i wystąpienia o AOS na wizie nieimigracyjnej. Nie tylko w procesowaniu konsularnym. Jeśli ktoś przylatuje np. na wizie B1/B2 i bierze ślub z obywatelem (albo LPR gdy F2A jest current) i natychmiast występuje o AOS to niepisaną regułą o której dzielą się np. na VJ jest, że jak zaszło to poniżej 90tego dnia od wlotu to z założenia dostaje się odmowę ze względu na "visa fraud" - niby reguły nie ma ale jakby była. W przypadkach po 90tym dniu wyniki AOS są różne. Miller chciał ja skodyfikować, aczkolwiek jak wspomniałem opinie na VJ są takie jakby w sposób niepisany ona jednak funkcjonowała.

Pozwole sie zdecydowanie nie zgodzic. Ocena czy slub jest spontaniczny czy nie i tak bedzie. To czy sie go wezmie zaraz, czy poczeka nie ma wiekszego znaczenia. Na tym tez polega obosiecznosc braku zasady 90-dni. Dawno nie zagladalem na VJ, ale bylem pod wrazeniem, ze tam juz tez przestali ludziom wciskac, ze jak wezma slub bo 89 dniach to na 100% bedzie to denial, a jak po 91 to juz nie. 

To co jest najbardziej szkodliwe w hipotetycznej zasadzie 90-dni, to wlasnie fakt, ze ludzie mysla, ze po 90d "juz moga". Nie. Dalej nie moga. Dalej musza udowodnic, ze nie "sa wielbladem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...