Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

10 hours ago, MiL999 said:

Możesz, ale np. na Florydzie koszt samej rejestracji to ok $600. Nie masz tutejszego prawa jazdy więc ubezpieczy cię tylko Progressive, dla świeżaków cena zaczyna się od $1200 za pół roku.

Co za bzdura z cena rejestracji na FL. Tu sa ceny: https://www.flhsmv.gov/fees/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, MiL999 said:

Znalazłem rachunek. Sama rejestracja faktycznie jest trochę tańsza bo $386. Reszta to podatek od zakupu, który też trzeba zapłacić, w zależności od kwoty za którą kupuje się samochód. Mówię tu o używanym samochodzie.

Sorry forumowicze jesli glupie pytanie, ale malo kiedy rejestruje samochody :) podatek od zakupu liczy sie tylko w sytuacji jesli kupiles samochod bedac na Florydzie? Czy podatek od zakupu samochodu zaplace tez, jak przeprowadzam sie z innego stanu ze samochodem, ktorego bede chciala tylko przerejestrowac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Podatek od zakupu płacisz w momencie zakupu a nie przeprowadzki.

Aczkolwiek CA w jakiś sytuacjach (chyba jak kupiłeś samochód krótko przed przeprowadzką) każe zapłacić podatek w CA raz jeszcze - nigdy nie zgłębiałem tematu ale na forach można znaleźć, że polują na tych co na krótko wyprowadzają się do Oregonu i wracają po jakimś czasie rejestrując łodzie i auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Florydzie jest tak że jeżeli przeprowadzasz się z samochodem który posiadasz dłużej niż 6 miesięcy, podatku nie płacisz wcale. Jeżeli posiadasz go krócej to zapłacisz tylko różnicę między podatkiem na Florydzie a tym zapłąconym w innym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, MiL999 said:

Znalazłem rachunek. Sama rejestracja faktycznie jest trochę tańsza bo $386. Reszta to podatek od zakupu, który też trzeba zapłacić, w zależności od kwoty za którą kupuje się samochód. Mówię tu o używanym samochodzie.

 

No dobra - ale jak to sie mam to tego linka co wrzucila Krystyna - bo on wyglada dosc legit jak dla mnie - jest jakis disclaimer ze to tylko base tax ale mimo wszystko roznica pomiedzy tym co zaplaciles a tym co jest podane jest dosc znaczaca (nie zebym jakos szczegolnie chcial to wiedziec - w OH rejestracja nowego pick-up trucka wyniosla ~$85)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, MiL999 said:

Na Florydzie jest tak że jeżeli przeprowadzasz się z samochodem który posiadasz dłużej niż 6 miesięcy, podatku nie płacisz wcale. Jeżeli posiadasz go krócej to zapłacisz tylko różnicę między podatkiem na Florydzie a tym zapłąconym w innym stanie.

Ok super, dziekuje bardzo!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...