Skocz do zawartości

Szkoła podstawowa w USA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam zamiar przenieść się z rodziną (partnerka + dwoje naszych wspólnych dzieci 9 i 12) do USA. Tak się złożyło że tylko ja mam zieloną kartę, ale w planach ślub i wyrobienie dokumentów wszystkim wkrótce. Jednak wcześniej chcieliśmy sprawdzić czy dzieci w ogóle się tam odnajdą, żeby np. się nie okazało że cała żmudna i kosztowna procedura uzyskania legalnego pobytu poszła na marne. Dzieci były już kilka razy w USA, podobało się, ale to były wakacje, bez szkoły i innych obowiązków. W związku z powyższym mam kilka pytań...

1. Czy jest możliwość wysłać dzieci do publicznej podstawówki na podstawie paszportu z wizą turystyczną?

2. Jeśli tak to czy w ogóle w trakcie trwania roku/semestru przyjmują nowych uczniów.

3. I najważniejsze czy dzieci poradzą sobie w amerykańskiej szkole w w/w wieku? Raczej nie mówią jeszcze płynnie po angielsku, ale nie wątpię że się szybko nauczą. Macie może doświadczenie z dziećmi w podobnym wieku? Jak sobie poradziliście ze szkołą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xarthisius napisał:

ALE pojscie do szkoly lamie zasady wizy B1/B2 i traci sie przez to legalny status.

O kurczę, to niedobrze. A to kogoś "interesuje"? W sensie czy to jest jakoś widoczne w systemie że ktoś chodzi do szkoły a jest B1/B2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkól to nie interesuje. Interesuje to ewentualnie USCIS albo konsula jak wystąpią o wizę albo CBP jak przyjadą następny raz. Jak chcesz legalnie utrzymać dzieci przez cały rok szkolny na B1/B2? - Rok szkolny trwa dłużej niż 180 dni, będziesz musiał wystąpić o przedłużenie - jak chcesz uzasadnić? Że dzieci mieszkają z TObą? TO od razu czerwona flaga. Że chodzą do szkoły? To od razu autodonos i praktycznie duże komplikacje w późniejszej Zielonej Karcie dla nich. Dzieci idące do szkoły na B1/B2 łamią zasady B1/B2 - czyli w oczach prawa imigracyjnego stają się przestępcami imigracyjnymi - serio chcesz im taki prezent zgotować przed pełnoletnością?

A poradzić sobie poradzą - wracając do oryginalnego pytania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szags napisał:

O kurczę, to niedobrze. A to kogoś "interesuje"? W sensie czy to jest jakoś widoczne w systemie że ktoś chodzi do szkoły a jest B1/B2?

A tak w ogole. Czy zdajesz sobie sprawe jak zalatwia sie sprawe imigracji w Twoim przypadku? Cos mi sie wydaje ze niespecjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mcpear napisał:

Jak chcesz legalnie utrzymać dzieci przez cały rok szkolny na B1/B2? - Rok szkolny trwa dłużej niż 180 dni, będziesz musiał wystąpić o przedłużenie - jak chcesz uzasadnić?

Wyjechać w przerwie świątecznej i potem wrócić do US na drugi semestr jakby (i wtedy będzie nowe 180dni?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, szags said:

Wyjechać w przerwie świątecznej i potem wrócić do US na drugi semestr jakby (i wtedy będzie nowe 180dni?)

Ty tak serio ? Chcesz ukladac zycie na wjezdzie na B1/B2 (na ktorym moze rodzina zostac wyslana spowrotem i biorac pod uwage warunki) nie jest to takie nieprawdopodbne a pozniej wyjechac i wrocic po dwoch tygodniach (gdzie prawdopodobienstwo odeslania do PL wzrosnie znaczaco) ?

Tu rozne plany ludzie snuja ale to jest jeden z gorszych jakie sie pojawily.

Majac zielona karte to tak szybko dokumentow reszcie rodziny nie wyrobisz bo F2B nie jest current o ile dobrze pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kzielu napisał:

Majac zielona karte to tak szybko dokumentow reszcie rodziny nie wyrobisz bo F2B nie jest current o ile dobrze pamietam.

Zanim rodzina dostanie wizy imigracyjne to problem edukacji mize być już rozwiązany.  :)

Jaki jest teraz czas?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, andyopole napisał:

A tak w ogole. Czy zdajesz sobie sprawe jak zalatwia sie sprawe imigracji w Twoim przypadku? Cos mi sie wydaje ze niespecjalnie.

Może niezupełnie... Ja to widzę tak, że za kilkanaście miesięcy staram się o obywatelstwo i jeśli będziemy chętni zostać to aplikujemy o papiery dla wszystkich, i po paru miesiącach jesteśmy wszyscy legalni. Zbyt optymistycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, szags said:

O kurczę, to niedobrze. A to kogoś "interesuje"? W sensie czy to jest jakoś widoczne w systemie że ktoś chodzi do szkoły a jest B1/B2?

W systemie jest przede wszystkim widoczny pobyt. IO nie musi chyba byc tytanem intelektu, zeby zaswiecila mu sie lampka przy 9 latku spedzajacym miesiace w USA w trakcie roku szkolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...