Skocz do zawartości

DV 2025 - kiedy rusza + pytania odnośnie wypełniania eDV


Rekomendowane odpowiedzi

16 hours ago, Xarthisius said:

Ci co wygrali rzadko sie przejmuja detalami, a juz na pewno nie wzrusza ich fakt, ze na N osob wylosowanych tylko n sie procesowalo.

Personal attack personal attackiem, ale do meritum nie potrafisz sie odniesc... Ludziom przychodzacym po pomoc pomagam. Tylko z takimi co przychodza z "alternatywnymi" faktami dyskutuje tak jak dzis z Toba.

Interesuję się tematem USA ogólnie, nie tylko jeśli chodzi o migrację, więc wniosek dosłownie wyciągnięty z dupy. Nie wzrusza mnie ten fakt, proszę nie dodawać słów do moich wypowiedzi. Nawet w sumie mnie to nie obchodzi. Jako wieloletni obserwator loterii wizowych wyciągam wniosek, że dość spora liczba uczestniczących składa aplikacje nie zamierzając nawet wyjechać do USA. Prawdopodobnie pod przymusem lub po przekonaniu członków rodziny przez osoby zdesperowane do wyjazdu do Stanów. Często też bywa tak, że zielone karty otrzymują osoby, które nawet w Stanach nie chcą mieszkać i żyć - jest to fakt. Myślą, że zielona karta służy do podróżowania do USA na wakacje.

Nadal w sumie nie otrzymałem odpowiedzi jaki procent z przykładowych 800 wylosowanych Polaków odstępuje od dalszego procesu wizowego. Zakładam, że spory. Często ludzie dopiero po wygranej zdają sobie sprawę, że: 1. potrzeba do tego stosu dokumentów, 2. czasu, 3. że nie jest to wcale takie tanie jak na Polskie zarobki. Dlatego moim zdaniem loteria wizowa powinna być płatna, nawet te symboliczne 20 dolarów tak jak w przypadku ESTA oraz przymus posiadania paszportu powinien zostać przywrócony, tak jak za czasów Trumpa. Wyeliminuje to osoby, które składają wnioski nie mając żadnej styczności z tematem podróży, emigracji, innego świata, pojechania na wakacje dalej niż do Zakopanego.

Dodam, że Cię nigdzie nie obraziłem, więc nie nazywaj tego atakiem. Po prostu oceniam Twoją postawę do ludzi i to jak ich tutaj traktujesz. Na pewno poza forum, gdzie nie masz nad głową napisane (administrator) jesteś bardzo miłym człowiekiem. Po prostu czasami władza w internecie ludziom szkodzi. Wiem o tym, bo prowadziłem kiedyś kanał na Discordzie z 30,000 użytkowników. :)

Edytowane przez whysoserious3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, whysoserious3 said:

Dodam, że Cię nigdzie nie obraziłem

To jest bardzo debatable. Prosze, skoncz z ta dyskusja. Zadales pytania, dostales odpowiedzi. Przynajmniej mnie nie bardzo interesuje czy wierzysz czy nie. Xarthisius bardzo pomaga tu od lat. Zna sie na prawach. Na realiach. Jest bardzo tu szanowany. Jezeli bedziesz kontynuowal w tym tonie, ja formalnie poprosze o bana dla ciebie. Jest pewny poziom kulturalnego zachowania sie, nawet online, i ty jestes milimetry od  przegiecia. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, katlia napisał:

jestes milimetry od  przegiecia. 

Dodam ze Twoje zachowanie jest pod obserwacja i lepiej czasem skorzystac z okazji do milczenia bo jesli (daj Ci Boze) wylosujesz, to niejeden raz skorzystasz z porady @Xarthisius, ktory oprocz najwiekszej wsrod nas (nie watpie) wiedzy w dziedzinie DV, posiada niewyczerpalne niemal poklady cierpliwosci, ktora jednak ma swoje granice. Pamietaj ze za te wszystkie porady, ktore ludzie tu, na forum otrzymali, trzeba by bylo prawnikom czy tez "prawnikom" z roznych agencji, zaplacic ciezkie fortuny.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja mam gruba skore, a zaraz padnie argument ze administratorzy naduzywaja uprawnien. BTW, moderatorem to ja chyba jest od roku, max 1.5, a na forum to chyba jestem od 2017. Szczerze watpie, zeby moj sposob wypowiedzi jakos sie w tym czasie znaczaco sie zmienil. Jezeli juz to raczej w druga strone (w sensie staram sie hamowac). Mozna odszukac moje dyskusje np. z Halyna albo Maciopa sprzed lat. Pamietam, ze tamci Forumowicze budzili we mnie podobne emocje i glowe dam, ze moje odpowiedzi byly w podobnym tonie.

Edytowane przez Xarthisius
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Ernolas said:

Czy zmieniła się "numeracja" confirmation number? Czytając forum widzę że ludzie mieli różne numery a ja dostałem 2025XXXXX. Dziwny przypadek czy to normalne?

Nikt sie ostatnio nie dzielil confirmation number, takze chyba mylisz to z case numbers z biezacego roku. Tak to normalne, ze confirmation number zaczyna sie od roku fiskalnego, na ktory jest loteria. Nic sie nie zmienilo.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Xarthisius napisał:

Nikt sie ostatnio nie dzielil confirmation number, takze chyba mylisz to z case numbers z biezacego roku. Tak to normalne, ze confirmation number zaczyna sie od roku fiskalnego, na ktory jest loteria. Nic sie nie zmienilo.

W takim razie która część jest częścią która ludzie się chwalą? Pierwszy raz miałem okazje się zgłaszać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...