Skocz do zawartości

GC i zycie w Bay Area.......... ;-) ......[wlasnie mija rok]


Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie do SS nie musisz iść, jeśli wygrałeś w DV, to po przekroczeniu granicy proces rozpocznie się automatem, GC oraz SSN przyjdą pocztą. Wiele osób na forum pisało, że nie przyszedł, inni udali się od razu do biura. Idąc osobiście możesz poprosić o wydrukowanie twojego SSN przez urzędnika, i taki dokument tymczasowy wystarcza do momentu uzyskania kartonika. Pracodawcy jedni poczekają na kartonik i Ciebie zatrudnią inni nie. W niektórych bankach założysz na tej podstawie konto (np.Citi Bank). Twoje ID to paszport i pieczątka ważna do momentu uzyskania plastiku GC.

Dzisiaj dostałęm mejlową odpiwiedz z sekscji konsularnej przy Pieknjej na moje zapytanie odnośnie dalszych procedur....czekałem na to 3 tygodnie, przy czym pierwsza zwrotna informacja mówiła o 8 dniach roboczych...:

"...Wszelkie informacje dotyczace procedur po przekroczeniu granicy USA znajduja sie na formularzu, ktory otrzymal Pan w Konsualcie USA w dniu rozmowy z konsulem. Po przylocie otrzyma Pan do paszportu pieczątkę informującą, że jest Pan w trakcie procedury uzyskania karty stałego pobytu. Pieczątka ta ma określoną ważność, podaje numer "zielonej karty" oraz kategorię wizową. O pozostalych procedurach zostanie Pan poinformowany przez urzednika imigracyjnego..."

I tu rodzą sie kolejne pytania.......na które odpowiedzi zapewne uzyskam szbciej tutaj na forum :wink:

:?: Z tego co sobie przypomniam NIE dostałęm żadnego formularza w dniu rozmowy z konsulem - wszystkie swoje papcie zostawiłem konsulowi... :?:

:?: Pieczątka w paszporcie ma mieć okresloną wazność, a zatem mój plastikowy SSN powienienm otrzymac przed upływem wazności teże pieczątki.... Teraz pytanie...jak długo może to trwać (z tego co czytałem tu na forum to nawet 90 dni....a sa i przyapdki dni 5-10...) i czy rzeczywiscie na podstawie tylko tej pieczątki pracodawca zechce mnie zatrudnić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 353
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
 

:?:  Z tego co sobie przypomniam NIE dostałęm żadnego formularza w dniu rozmowy z konsulem - wszystkie swoje papcie zostawiłem konsulowi...  :?: :?:

Duzo nie straciles, bo pewnie wiecej juz wiesz nizby ci powiedieli. Ja dostalam formularz razem z paszportem, ale ja bylam na K1 a nie loterii.

:?:  Pieczątka w paszporcie ma mieć okresloną wazność, a zatem mój plastikowy SSN powienienm otrzymac przed upływem wazności teże pieczątki.... Teraz pytanie...jak długo może to trwać (z tego co czytałem tu na forum to nawet 90 dni....a sa i przyapdki dni 5-10...) i czy rzeczywiscie na podstawie tylko tej pieczątki pracodawca zechce mnie zatrudnić  

Jesli pojdziesz sam do SSOfice to bedzie szybciej. A poza tym dokumentow nie potrzebujesz od razu a dopiero w pierwszym dniu pracy. jesli zamierzasz na miejscu jeszcze czegos poszukac, przejsc sie na pare interwiev i poczekac az ktos sie zdecyduje na ciebie to pare tygodni zazwyczaj zleci. na interview nie musisz mowic ze jeszce nie masz karty i w pozadnej firmie nikt sie nie bedzie pytal, ale zazwyczaj muszisz od razu podac SSN. Na sama pieczatke w paszporcie nikt ci super pracy nie da, ale jakies pieniadze juz zarobic mozna.

ja na poczatku wzielam temp job a dopiero gdy mialam juz wszystkie papiery i tutejsze referencje szukalam czegos lepszego.

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyladowalem szczesliwie w SF po 18 h na pokladzie dwoch samolotow, w miedzyczasie spedzielm ponad 5h na JFK, godzinke stalem w kolejce do okienka, urzednik bez mrugniecia powieka rozdarl moja koperte z konsulatu i wbil pieczatke przy zielonej karcie w mym paszporcie. Nastepnie udalem sie jeszcze jednego okienka, gdzie zdjeto mi odciski i podpisalem papiery.

Aktualnie jestem w Antioch, dzis zlozylem papiery na SSN - powiedziano mi ze musze czekac nawet do 30 dni az moja wiza zostanie zweryfikowana w ich systemie, dostane poczta karte SSN.....jak rozumiem razem z tym dosstane tez papierowa GC :?:

Na podstawie wizy w paszporcie otworzylem sobie konto Washington Mutual, za rada moich amerykanskich znajomych u ktorych aktualnie pomieszkuje. Bez problemow kupilem tez telefon, bez kontraktu, 45$/m-c za nieograniczone rozmowy ze wszystkimi sieciami w calych USA.

Znajomi radza mi bym zamieszkal w samym SF, w ten lykend bedziemy rozmawaic z innymi ich znajomymi nt lokum dla mnie, w miedzyczasie inny znajomy zaoferowal swoja pomoc w zalatwieniu mi pracy w dosyc dobrej firmie (nie powiem w jakiej poki nie wypali :wink: ) tak wiec jestem dobrej mysli.

Pierwsze wrazenie - podoba mi sie tutaj, choc jest za goraco jak dla mnie. W samym SF bedzie pewnie jakies 10C chlodniej, wiec bedzie OK :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem w Antioch, dzis zlozylem papiery na SSN - powiedziano mi ze musze czekac nawet do 30 dni az moja wiza zostanie zweryfikowana w ich systemie, dostane poczta karte SSN.....jak rozumiem razem z tym dosstane tez papierowa GC :?:

Jaką papierową GC? Dostaniesz plastikową Creen Card za parę tygodni, ale nie ma ona nic wspólnego z SSN.

BTW - gratulacje! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką papierową GC? Dostaniesz plastikową Creen Card za parę tygodni, ale nie ma ona nic wspólnego z SSN.

BTW - gratulacje! :)

Dzieki!

GC przyjdzie na adres jaki podalem w papierach wyslanych do KCC, jak rozumiem :?: A nie na ten, ktory podalem teraz w SSO :?: Bo ten podany w SSO dzisaj to adres innych znajomych zamieszkujacych w tym samym miescie....tak wiec chyba nie bedzie z tym zadnych problemow prawnych :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...