Skocz do zawartości

GC i zycie w Bay Area.......... ;-) ......[wlasnie mija rok]


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 353
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

I jak tam, dostales juz to SSN?

wlsnie mi sie przyponialo, ze na samym poczatku dalam na swoim CV dopisek na temat statusu imigracyjnego, cos w stylu "I am authorized to work in USA for any employer". Tak aby rozwiac wszelkie watpliwosci :)

Czasami bowiem ludzie bez uprawnien rozsylaja Cv szukajac sponsora. Daj im wyraznie do zrozumienia, ze ty takiego nie potrzebujesz i masz juz GC.

Co do internetu rozejzyj sie po bibliotekach, czesto maja job search center z darmowym internetem.

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, SSN dostalem juz prawie 2 tyg temu i od tego momentu jak ten papier mam, inaczej sie rozmiawia z pracodawcami. Teraz jestem w biegu caly czas z jednej firmy do drugie, wlasnie wrocilem z Job Fair w Hyatt Hotel, mam juz kilka interview umowionych. W pn mam miec dwie decyzje na tak/nie od Starbucks i Trader Joe`s. dobrze by bylo wreszcie zarabiac peiniadze.

Poza tym tydzien temu udalo mi sie dostac na jeden z dwoch wyprzedanych koncertow Guns `N Roses w Warfield :wink: W zespole ktory grywa z nimi na niektorych koncertach gra rodowity warszawiak, Michal Chlasciak znany w swiecie rocka/metalu jako Metal Mike :twisted: I tak sie zlozylo ze widzielismy sie jak ostatnio grali razem w czerwcu na Legii, tutaj tez pogawedzilismy, no i Michal wpisal mnie na liste VIP 8) czego sie nie spodziewalem. Bylo fajnie, na bekstejdzu bujali sie m.in muzycy bylego Faith Nor More, byl Lars i Robert z Metalliki - z tym ostatnim bardzo fajnie mi sie gadalo, bo juz nie po raz pierwszy sie z nim widzialem, sam mnie poznal, nie powiem, mile uczucie :wink: Aha, no i myslalem ze Axl jest wyszy a tu jakies marne 170cm wzrostu :wink:

Ogolnie pary mam duzo, myslalem ze czesciej bede lapac doly w tych niesprzyjajacych okolicznosciach, a tu nic :twisted: Oby tak dalej 8)

Jeszcze jedna rzecz....odkad czytam to forum, i przypadki osob, ktore tu pisza jak i opisuja sprawy im znane, zaczyna do mnie docierac jakim wielkim fartem jest wylosowanie GC w loterii... Na nic nie liczylem a dostalem wszystko bez nerwow, obcowania z roznymi dziwnymi ludzmi i wydawania pieniedzy (oczywiscie oprocz wydatkow oczywistych :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu wczorajszym spotkaly mnie dwie mile rzeczy :wink: Dostalem prace 8) nie ta wymarzona co prawda ale zawsze zrodlo dochodu i poczucia stabilizacji po 2 bez mala miesiacach wyczekiwania na ten moment 8) a to chyba rzecz najwazniejsza na poczatku mojej drogi tutaj.

Druga mila rzecz to list od Arnolda, okazal nalezna mi skruche :wink: Zalaczyl tez stanowe ID, na ktore czekalem 10 dni, choc bylem przygotowany na dwa miechy. Ale zeby nie bylo rozowo do konca, oczywiscie na ID wydrukowano nie ten adres ktory podalem jako adres obecnego zamieszkania, lecz korespondencyjny (jakbym im podal PO Box to pewnie wydrukowaliby i to....) - czy to trzeba jakos formalnie zmianiac w DMV czy nie :?: Bede wdzieczny za odpowiedz :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Great news! Gratuluje. A z praca wiesz jak tu jest: popracujesz w jednym miejscu, zaliczysz jakis experience i dorobisz sie tutejszych referencji -i szybciutko zmieniasz prace na lepsza. Powtarzasz cykl dopoki nie jestes zupelnie zadowolony z pozycji, pensji i lokalizacji.

A wiec jeszcze raz - congrats.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :) Cieszę się że się cieszysz :)

na ID wydrukowano nie ten adres ktory podalem jako adres obecnego zamieszkania, lecz korespondencyjny (jakbym im podal PO Box to pewnie wydrukowaliby i to....) - czy to trzeba jakos formalnie zmianiac w DMV czy nie  :?:  Bede wdzieczny za odpowiedz  :twisted:

Zalezy do czego ten ID. Ja mam ID ze źle wydrukowanym imieniem, ale nie wymieniam go bo potrzebny mi tylko do kupowania papierosów i alkoholu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keyser Soze, gratulacje pierwszej pracy!!!

katlia:

Great news! Gratuluje. A z praca wiesz jak tu jest: popracujesz w jednym miejscu, zaliczysz jakis experience i dorobisz sie tutejszych referencji -i szybciutko zmieniasz prace na lepsza. Powtarzasz cykl dopoki nie jestes zupelnie zadowolony z pozycji, pensji i lokalizacji.  

A wiec jeszcze raz - congrats.

Bardzo dobrze ujete :)

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za mile slowa :wink:

Adres na ID jest adresem, pod ktorym na stale sa zameldowani wlasciciele domu - moi znajomi - u ktorych mieszkalem przez pierwsze 3 tygodnie mojego pobuty tutaj.

Na aplikacji podalem ten adres jako adres dostarczenia korespondencji z DMV, majac na mysli ten 1 plastik, gdyz poiwedziano mi, moge czekac nawet 60 dni na to ID. Pomyslalem wiec ze bezpieczniej bedzie podac adres znajomych jako odbiorocow tej [przesylki niz adres pod ktorym aktualnie wynajmuje pokoj - bo nie wiadomo czy bym go nie zminil w ciagu najblizszego czasu.

Bylem przed chwila w DMV to wyjasnic - zmienili w systemie adres korespondencyjny na ten gdzie obecnie zamieszkuje, plastik zostawie na razie ten sam ze starym adresem, dostalem jedynie maly zalacznik do plastiku z aktualnym adresem wiec wszystko wydaje sie byc OK.

Zaraz wskakuje w 38 Geary, ruszam w okolice Cliff House, podziwiam surferow oraz zachodzace slonce, no i susze 6pak Zywca :twisted:

A jutro na tasme :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Milo mi wszystkich poinformaowac, ze dostalem wlasnie prace w Trader Joe`s przy Geary/Masonic, tuz obok miejsca mojego zamieszkania :twisted: 8) Tak wiec bede zasuwac w dwoch firmach, wreszcie po bez mala dwoch miechach siedzenia na tylku i oczekiwania na dopelnienie formalnosci, moge skupic sie na zarabianiu pieniedzy, bo samo wydawania ich juz mi sie znudzilo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo mi wszystkich poinformaowac, ze dostalem wlasnie prace w Trader Joe`s przy Geary/Masonic, tuz obok miejsca mojego zamieszkania  :twisted:  8)  Tak wiec bede zasuwac w dwoch firmach, wreszcie po bez mala dwoch miechach siedzenia na tylku i oczekiwania na dopelnienie formalnosci, moge skupic sie na zarabianiu pieniedzy, bo samo wydawania ich juz mi sie znudzilo :wink:

No to akurat jest coś co mnie się chyba nigdy nie znudzi ;)

Fajnie że masz robotę, ja muszę z pracą poczekać aż synek będzie na tyle zdrowy że będzie mógł spędzać cały dzień w szkole. Póki co siedzę w domu i nudzę się jak mops.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...