Skocz do zawartości

GC i zycie w Bay Area.......... ;-) ......[wlasnie mija rok]


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 353
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jutro mina dwa tygodnie odkad tu jestem..........w pt mina dwa tygodnie odkad czekam na SSN........o GC nie wspominajac..........No i kobita w SSO nie chciala mi dac zadnego kwitu z ewnetualnym numerem jakimkolwiek u nich w systemie bym w razie czego mogl zapytac gdzie trzeba ile to jeszcze moze potrwac.......Powiedziala mi tylko ze do 30 dni i tyle.........Zaczyna mnie tez troche frustrowac sytuacja wynajmu w SF.............na ok. 50 mejli jakie wyslalem do ludzi oferujacych rent dostalem moze 10% informacji zwrotnych, ogladalem 3 mieszkania, wiec rozmawaialem tylko z 3 wlascicielami. Fakt faktem, ze 1 chinska rodzina chce wlasnie mnie sposrod wszystkich ludzi zainetersowanych mieszkaniem w ich domu........ale z drugiej strony ja tez chcialbym miec komfort wyboru.......Poza tym caly czas jestem poza SF a to utrudnia mi jakiekolwiek ruchy zwiazane z poszukiwaniem pracy, tj. interviews itd......... Wyslalem swoje resume do 2 tutejszych agencji ale to byly tylko te 2 ktore nie wymagaja podawania 4 ostatnich cyfr z SSN.....ktorego w dalszym ciagu nie mam......Pozostale lika agencji wymagaja wlasnie tego. Tak wiec kolo sie zamyka a ja z kazdym kolejnym dniem lapie dola........moze mi to przejdzie jak tylko uniezaleznie sie od moich znajomych u ktorych aktualnie mieszkam.......im to nie przeszkadza bo wiedza ze nie jestem tu na wakacjach ale sam sam zle sie zaczynam czuc bedac u nich tak dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa początkowa załamka - chciałbyś coś robić a tu kłody pod nogi :D Przetrzymaj, będzie OK.

Do SS nie radzę dzwonić, bo i tak się niczego nie dowiesz. Jak masz możliwość to przejdź się osobiście, powiedzą przynajmniej czy wysłali kartę z numerem czy jeszcze nie.

Co do wynajmu mieszkania - no niestety, tu jest tak że nie tylko Ty wybierasz, właściciel czynszówki też wybiera sobie lokatorów i często kręci nosem. Kieruj się też tym na ile ma być podpisana umowa, bo jak na długi okres to możesz mieć potem problem z przeprowadzką np. bliżej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mi sie zdaje ze to tylko trudny poczatek a potem juz wszystko idzie z gorki..........w sumie powinienem sobie zdawac sprawe ze bedzie latwiej o wiele juz drugiego dnia gdy otworzylem konto w WM na podstawie wizy w paszporcie........o wiele latwiej niz nielegalom przebywajacym na terenie US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keyzer, wiesz twoja reakcja jest pewnie zwiazana ze zmiana tempa: ostatnio intensywnie sie przygotowywales do wyjazdu, zalatwiales mase spraw a nagle teraz -- wszystko sie wstrzymalo. Ale wiesz, dwa tygodnie to naprawde bardzo malo czasu zeby sie jakos ustabilizowac... give yourself a break. Robisz wszystko co mozesz. A w miedzyczasie zapros dzisiaj kolegow na piwo, czy prygotuj im jakas fajna kolacje: ty zrelaksujesz sie, i takze odwdzieczysz sie kolegom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z SS troche trwa, ja 3 tygodnie temu bylam wymienic moja satra karte " withy employment outhorisation" na zwykla i dopiero dzisiaj przyszla, dzwonilam pare dni temu to powiedzieli ze mam dzwonic po 30 dniach.

Tak wiec zycze cierpliwosci, niedlugo przyjdzie.

I radze cieszyc sie wolnoscia, bo jak juz zalapiesz pozadna robote to niewiadomo kiedy najblizszy urlop :D

Jakiej pracy szukasz, cos w stylu "media buyer/seller", wspominales kiedys cos o gazetach i ogloszeniach?

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...