Skocz do zawartości

Pytanie Do Pani Kariny


adam mo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam na imię Ania i to moje pierwsza wizyta na forum. Mieszkam w NY od 8 lat. Poznałam tutaj chłopaka, amerykański obywatel z którym wzięłam ślub miesiąc temu. Jestem w trakcie wypełniania wniosków i tutaj posiadam kilka pytań do ludzi mających większą wiedzę ode mnie. Oto one:

1. Dokument I-485 Part1 co należy wpisać jako current USCIS status? (jestem tutaj obecnie już 8 lat i przyleciałam na wizie turystycznej)

2. Czy biographic information dok G325A musi wypełniać także mój mąż? (obywatel US urodzony w US)

3. Applicant’s residence last five years – mieszkam i jestem zameldowana w NY odkąd przyjechałam. W ostatnich dwóch latach zameldowałam się również w Michigan skąd posiadam prawo jazdy. Jednakże wszystkie rachunki dalej przychodzą na NY, gdzie dalej mieszkam. Czy muszę podawać że ‘’mieszkałam’’ w innym stanie?

4. Posiadam od kilku lat Tax payer number na który się rozliczam. Czy wpisywać ten nr w okienku gdzie pytają o SSN?

5. Skoro już się rozliczałam, to czy muszę opisywać emloyment history oraz name and adress of courent employer?

Z góry dziękuje za wszelki czas spędzony w odpowiedzi na moje pytania. Życzę powodzenia wszystkim którzy są w podobnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. Visitor

ad2. tak

ad3. Wpisujesz wszystkie adresy, podajesz wszystkie adresy gdzie przebywalas. W Stanach nie ma czegos takiego jak zameldowanie, ale jezeli masz prawo jazdy z stanu Michigan to czy mieszkalas tam czy nie to wpisz. Prawo jazdy z danego stanu otrzymujesz jako rezydent wiec jak najbardziej wpisz.

ad4. tutaj nie jestem pewna

ad5. jak wyzej, choc jak juz przyznajesz sie do pracy w Stanach to wydaje mi sie, ze tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 - nie jestes juz visitor. Visitor bylas dokad byla wazna I-94. Wlecialas jako visitor, ale jesli masz 'przesiedziana' wize to nie jestes visitor.

ad. 4 nie - Tax ID nie jest SSN

ad. 3 - trzeba by znac wiecej szczegolow, bo tu moze byc niezly bigos (zwlaszcza jak ktos mial zalatwiane prawo jazdy) - raczej obejrzec nawet dzisiajsze wiadomosci.

ad.5 tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kochani za podpowiedzi. Jednakże dalej nie jestem pewna co do kilku rzeczy: :)

1. Czy USCI może jakoś sprawdzić że załatwiałam sobie prawo jazdy w innym stanie?

2. Jeśli status 'Visitor' już przepadł to co powinnam wpisać?

3. Czy to że rozliczałam się z podatków może stanowić jakiś problem w otrzymaniu GC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. coz, ja wpisalam visitor i wychodzi na to, ze tez bylo ok. Nadmienie, ze wize tez mialam troszke przesiedziana.

wpisanie statusu 'visitor' kiedy ma sie juz przesiedziana wize i nie ma sie statusu visitor nie jest czyms za co idzie sie do wiezienia, niemniej jednak nie jest to poprawne, bo sugeruje to, ze aplikant mial w czasie wypelniania wniosku wazna wize. Jesli mozna takiego bledu uniknac to lepiej pisac jak jest naprawde

Wiele sytuacji moze byc - jak wiele osob to nazywa - "OK", ale nie znaczy to ze to jest dobrze uzupelnione.

Tak USCIS jak i DMV maja wewnetrze polaczenie i sprawdzenie prawa jazdy jest naprawde prosta rzecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie? czy konieczne jest wypelnianie 1-131 jesli przed wyslaniem dokumentow przesiedzialo sie wize? bo to w koncu aplikacja o mozliwosc podrozowania przed dostaniem GC , prawda? wiec jesli i tak sie bylo jakis czas nielegalnie przed wyslaniem dokumentow tenI-131 za bardzo nie ma znaczenia bez GC. moze sie myle ale czy w przypadku osob ktore przed wyslaniem dokumentow przesiedzialy wize jest koniecznie wypelnianie tej aplikacji czy raczej jest ona zbedna i lepiej zaoszczedzic pieniazki. jesli zle mysle prosze mnie poprawic. dziekuje z gory i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...