Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

praca nie pokrywa sie z jego wykształceniem zawodowym, ale zawód ktory wykonuje spełnia wymagania loterii. Stąd pytanie o dokumenty przy własnej firmie. Minęło 5 lat od naszego powrotu z usa. Sprawdzałam jeszcze raz warunki ktore trzeba spełniac i nigdzie nie ma punktu gdzie byłoby napisane że jak ktoś był nie legalnie to jego wniosek na rozmowie bedzie odrzucony. Może sie mylę??? Ja byłam na wizie J-1 ( praktyki )- wiec nie mam zakazu.

Cóż pojdziemy na żywioł. Nie mamy nic do staracenia! Najwyżej nie dostaniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jeśli ktoś był nielegalnie, to w zależności od tego ile był nielegalnie, ma bana na 3 lub 10 lat.

Jeśli Twój mąż był w Stanach nielegalnie przez ponad 10 lat, to ma bana na 10 lat.

Nie ma o tym w wymaganiach loterii, bo to się rozumie samo przez się.

W loterii może brać udział każdy. Nawet ten, co akurat siedzi w USA nielegalnie.

Inna sprawa to ta, że nie dostanie wizy/zielonej karty ten, kto siedzi w Stanach nielegalnie, lub obowiązuje go ban na wjazd.

Jeśli jednak ten ban mu już minął (był taki przypadek na forum), to jest to zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praca nie pokrywa sie z jego wykształceniem zawodowym, ale zawód ktory wykonuje spełnia wymagania loterii. Stąd pytanie o dokumenty przy własnej firmie. Minęło 5 lat od naszego powrotu z usa. Sprawdzałam jeszcze raz warunki ktore trzeba spełniac i nigdzie nie ma punktu gdzie byłoby napisane że jak ktoś był nie legalnie to jego wniosek na rozmowie bedzie odrzucony. Może sie mylę??? Ja byłam na wizie J-1 ( praktyki )- wiec nie mam zakazu.

Cóż pojdziemy na żywioł. Nie mamy nic do staracenia! Najwyżej nie dostaniemy.

Jak napisala Joanna - jesli wrocil 5 lat temu po 10 letnim nielegalnym pobycie to niestety nie ma szans na GC. Jedyny wyjątek to nielegalny pobyt na wizie studenckiej - wtedy 10-letni ban nie obowiązuje. Inaczej szkoda Waszych nerwów i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za tak szybkie odpowiedzi. Trzymam kciuki za wszystkich.

jeszcze jedno pytanko - gdzie zalatwię zaświadczenie o niekaralności z UK? jak wspominalam mąż tam przebywal 1,5 roku. Rozmowę mam w drugiej polowie stycznia. Mam nadzieję że zdążę.... tylko nie wiemy gdzie i jak!

pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsul moze powiedziec aby Twoj maz staral sie o waiver a wiec zdjecie bana na wjazd a takie cos troche trwa i moze byc tak ze dostanie zdjecie zakazu wjazdu a loteria sie skonczy,wizy wydane lub tez sie udaz...Poczytaj na forum o waiver,poszukaj tez dobrego prawnika na terenie USA aby wrazie czego dzialacie.

a co do zaswiadczenia to pelno tego na necie,jak sie starac :

http://travel.state.gov/content/visas/english/fees/reciprocity-by-country/UK.html

reszta tutaj

http://www.acro.police.uk/police_certificates.aspx

oraz forum Polonii w Anglii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i już w tym momencie wiedzieliśmy, że otrzymujemy pozwolenie na wylot

Mylne myslenie ktore moze komus zaszkodzic ;) ile to osob idzie po wize f1 ,maja anulowana wize np turystyczna a wizy f1 nie dostaja :)

to tak dla innych ktorzy po tym pomysla ze wiza jest w kieszeni,jest jak dojdzie paszport z wiza i koperta :)

A czy pozniej moze byc problem z ponownym uzyskaniem B1/B2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...