Skocz do zawartości

katlia

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    6 262
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    195

Zawartość dodana przez katlia

  1. Haneczko, co mnie przeraza najbardziej to ile ludzi go nadal popiera. To jest mania jakas, kult. Tu nie ma zadnego racjonalnego myslenia. Jezeli ci ludzie byli miliarderami to moglabym rozumiec. Ale przecietni ludzie biednieja, zyja coraz gorzej, ich dzieci maja coraz mniej mozliwosci na przyszlosc -- a oni nadal przekonani ze trump ich zbawi.
  2. No coz, kiedys pisalam ze to straszny, niebezpieczny czlowiek i bylam traktowana jako histeryczke/komunistke itp - czasami na tym forum, lol. A teraz wzruszam ramionami. Amerykanie pokazali swoja inteligencje/moralnosc glosujac na niego DWA RAZY. Uwazam ze spoleczenstwo zasluzylo nie tylko na to jak świat widzi Ameryke... ale w ogole na katastrofalny upad politycznie/gospodarczo. You live by trump you die by trump.
  3. Chyba nigdzie w US nie ma juz taniego steka... ja place za kurczak to co 5 lat temu placilo sie za prime rib...
  4. W Wyoming jest wiecej krow niz ludzi wiec szanse ze ktos w tych malych urzedach mowi po polsku sa nikle. Nawet nie ma na Facebooku jakis group polonii w Wyoming.
  5. Bo stany i miasta bronia sie w sadach i zaczynaja albo wygrywac albo przynajmniej otrzymuja tymczasowe bany na publiczne masowe aresztowania.
  6. Napewno jezeli wytlumaczysz to spokojnie i dokladnie to wysluchaja w ambasadzie. Sprobuj i daj nam znac.
  7. Jezeli tego chcesz, latwo jest "odpoczac" od rodakow gdziekolwiek sie mieszka. Po prostu mozna nie dolaczac sie do klubow, organizacji polonijnych, nie posylac dzieci do polskiej szkoly czy robic zakupow w sklepach polskich.
  8. Nie mowiac o tym, ze w USA nie nazywa sie ich Hindusow - to sa przewaznie Indian albo Indian American (a miedzy soba czesto Desi), ale w Polsce to sie kojarzy z Native Americans wiec to po polsku jest zle sprecyzowane. Kzielu uzyl tego slowa bo biedny micham niuansow nie rozumie...
  9. Pokaz mi jakikolwiek przeps gdzie imigranci dostaja "social" (ha, ha, w US nawet nie wiedza co to jest.) Gdzie zyja imigranci ktorzy dostaja wszystko za darmo, wlacznie ze studiami dla dzieci? I nie jakies anegdotki ale fakty. Gdzie? Nie ma czegos takiego i jezeli w to wierzysz, to wierzysz w bajki.
  10. Gdzie JA nazwalam ich Hindusami? Nigdzie. Napisalam "dzieci imigrantow z Indii." A pozatym NIC nie wiesz o tym jak imigranci zyja w US, czy ci z Meksyku czy ci z Indii. Radze sie nie wypowiadac bo z sensem nie piszesz.
  11. Nie mowiac o wysokich stanowiskach w IT, na uniwersytetach, na najwyzszych szczeblach wydawnictwa, sztuki i nauki. Dzieci imigrantow z Indii fantastycznie sie ucza, odnosza duzo sukcesow na Olimpiadach szkolnych i dostaja sie w duzych ilosciach na najbardziej elitarne uczelnie. Sa tu szanowani i przewaznie witani w spoleczenstwie. *Indian immigrants in the US are highly successful, boasting the highest median household income—$166,200 in 2023, far exceeding the $78,700 average for all immigrant-led households. As the second-largest immigrant group, they are characterized by high education levels (70–75% hold a bachelor's degree or higher), heavy representation in STEM and management fields, and significant entrepreneurship, including leading numerous Fortune 500 companies
  12. Ciekawe i wazne wrazenia - dziekuje. Absolutnie wezme to pod uwage
  13. Kobiety w Turcji maja wiecej do powiedzenia o wlasnym ciele niz Polki.
  14. Takie sceny widzi sie tez w krajach nie-Arabskich.
  15. Pewnie nie pamietasz jak za PRL'u nie bylo czasami goracej wody? USA to PRL w tej chwili. Jest shutdown, ale taki malutki... lada dzien go zniosa.
  16. Rozumiem! Chyba tylko w Indii bardzo dawno temu doswiadczylam podobnego poziomu wymuszania bakszyszu, nawet nie wiem jak bym teraz na to zaaregowala. Dzieki za pomysl Viking River Cruise. Kolega byl z wycieczka Abercrombie & Kent i byl zachwycony, ale on jest prawnikiem ktory zarabia pare milionow na rok... chyba jestem za biedna na ta wyprawe.
  17. No to w hotelach tez by mine razilo, taka juz jestem Dziekuje za raport. Egipt jest na mojej liscie; meza mniej interesuje wiec chyba pojade kiedys sama albo z kolezanka. Bylas na wlasna reke, czy wycieczka? (Mysle wlasnie o wycieczce.)
  18. Zazdroszcze. Co Ci sie podobalo najbardziej? Ogolne wrazenia?
  19. biedny trump - skleroza na max: dzisiaj Islandia i Grenlandia mu sie pomylily. Moze mysli ze to jedno i to samo? Albo moze zmienil zdanie i chodzi mu o to pierwsze?
  20. Ja bym nawet powiedziala ze nie ma juz partii republikanskiej. Tak jak kalifornijski gubernator mowi, call them MAGA because that's what they are.
  21. Przy PDT NIE... ale jego administracja, Project 2025 - jak najbardziej. Oni tego nie kryja.
  22. Godzine temu, kolega dodal: " DJT has lost his head in the meantime. All eyes are on the 25th Amendment now as the only recourse. "
  23. Nie wiem czy nie ma strategii. Oto co napisal kolega, ktory pracuje w ONZ w Genevie: "Now we are beginning to see the end-game. Greenland, Canada, Gulf of America, Venezuela, Colombia and Mexico were never about American security. Russia, far from opposing DJT's imperialism, is applauding it. The performative aggression is designed to break up the Atlantic alliance, undercut the EU, and invite regional conflict. Planting the American flag over Greenland and Canada is aimed at enflaming relations with the neighbours. Putin has taught DJT that an isolated country run by an autocrat can survive for years in the rents it charges on its people, while engaging in conquest along its borders. The billionaire class has been effectively bought off and is quiescent. Once NATO is broken, Estonia is on the playbook. That's the tripwire I am watching next."
  24. Fight fire with fire.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...