Skocz do zawartości

Jak Kupić Iphone?


ingo

Rekomendowane odpowiedzi

To polemizując, nie jestem zwolennikiem sprzętów z ogryzkiem, tymbardziej słuchawek. Problem to zamknięty system i niestety przepłacanie za bebechy te same jakie jako nowość mogłem kupić kilka lat temu, a teraz, że niby nowość i ogryzek to mam za starocie w nowej obudowie zapłacić 3-5 razy więcej.

Do niedawna sam byłem negatywnie nastawiony do adnka, ale dzięki zapaleńcom z takich forów jak XDA to stare urządzenia nadal mają dalsze życie mimo, że producent skończył wsparcie.

Z japkowych urządzeń mam tylko iPoda i tylko dla tego, że ma wsparcie, oprogramowania, pisanego przez zapaleńców (RockBox) - oryginalny dla mnie to tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

.....

  • będzie bez problemu działał w Polsce, pod warunkiem, że będzie bez blokady sim (simlock) .....

CO mnie spotkalo gdy byłem w maju 2014 w Polsce. Mam S3. Kupilem w pierwszej lepszej budce SIM card do niego (Play) ale na pytanie czy będzie dzialac sprzedawca powiedział ze nie wie. Odpowiedzialem mu na to ze zaplace mu za te kartei doloze "na piwo" ale gdy mi te karte zainstaluje i mój Samsung zadziała. Gosc ochoczo zabral się za robote ale z kazda minuta jego szczeka z "fair" przesuwala się w polozenie "hurricaine". Po 10 minutach twierdzil ze się nie da bo mój S3 ma SIMlocka a on się zdejmowaniem blokad nie trudni. Gdzies tam obilo mnie się o uszy ze już operatorzy nie zakladaja SIM lockow ale się nie sprzeczałem bo nie wiedziałem na pewno a przecież miałem przed sobą fachowca. Na następnym rogu był salon PLUSa. Wlasciwie to nie wiem co mnie na tego PLAYa podkusiło bo w Polsce od 1997 roku do dzisiaj mam numer PLUSa o kultowym numerze 601 4400xx. Podobno można taki numer odsprzedac za przyzwoity grosz. Ale do rzeczy. Powiedzialem chłopakowi o moim problemie, pochwaliłem się ze mam taki a taki nr w Plusie sprawdzil w systemie, potwierdzil ze faktycznie ma taki numer pod moim nazwiskiem. Wzial mojego S3, zainstalowal SIM card, podlaczyl pod swojego kompa i za kilka minut już wszystko dzialalo wlacznie z Internetem. Okazalo się ze rzeczywiście zadnego SIMlocka nie ma, natomiast na rynku USA sa inne modele Samsungow niż na Europe i trzeba było podlaczyc aparat pod komp zeby "przelozyc wajche". Ot jednego dnia trafiłem na dwóch fachowcow, jeden tylko mowil ze zrobi a drugi nic nie mowil tylko zrobil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w USA, przynajmniej iPhones sprzedawane przez operatorów z kontraktem, mają blokady (AT&T, SPRINT, VERIZON czy T-Mobile USA). Tylko contract free lub factory unlocked sa bez blokad - kupione w Apple. Kupując u operatora komórkowego trzeba bardzo porzadnie się dopytać, czy na pewno kupujemy wersję unlocked.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, to się temat rozwinął, super :)

Dzięki za podpowiedzi, dopytam jeszcze o cenę bo myślałem Iphone 5 będzie znacznie tańszy od 6 a widze w apple store że za 5 też trzeba dać min. $500. No chyba że źle patrzę...

I jeszcze, czy duża jest różnica między tymi modelami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
  • 6 miesięcy później...

Witam nie chciałem zakladac nowego tematu a ten jest najblizszy mojego pytania. Mam proste pytanie czy jezeli kupie iPhone'a w europie to czy bede mogl go uzywac w USA ? Czy wystarczy tylko wymienic karte SIM czy tam sa jakies inne wejscia na karte ? bo zostalo mi kilka miesiecy do wyjazdu i nie wiem czy mam tutaj kupowac bo mam okazje kupic w dobrej cenie czy zaczekac i kupic na miejscu. Oczywiscie jest tez kwestia wymiany ladowarki ale to chyba nie bedzie problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...