Skocz do zawartości

Pytania Na Interview.


FUGAZI

Rekomendowane odpowiedzi

do weryfikacji sluzy wiele dokumentow. I tak np. zalozmy, ze jestes obywatelem przez naturalizacje. Wtedy mozesz im dac akt naturalizacji, ktory ma numer (i nie jest to A#). Podobnie z paszportem USA - tez ma numer i tez nie jest to A#. Jako ID do pracy sluzyc tez moze I-94 jesli ktos ma np. H1B badz H2B. Dlatego standardowo uzyli slowa "dokument #". Jakkolwiek wpisac powinno sie przy tym "Alien # 123 456 789". Wtedy bedzie poprawnie. Tak samo zreszta jak jest napisane w formularzu I-9 na gorze gdzie pytaja czy ktos jest obywatelem, rezydentem - jest tu wyszczegolnione, ze pytaja o Alien Number badz ktos ma pozwolenie na prace.

Co ciekawe wiele pozwolen na prace nie ma drukowanego A#, ma za to numer wewnetrzny urzedu. Wtedy takowy numer jest rzeczywiscie numerem dokumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A ja mam takie pytanie odnosnie interview i dokumentow potwierdzajacych moje malzenstwo:

nie mam wspolnego konta z mezem bo w banku wymagaja SS# , a tegoz to numeru nie moge uzyskac bo nie mam pozwolenia na prace. Nawet jesli dostane w koncu to powolenie na prace, to w trakcie zalatwiania tego wspolnego konta w banku (a wczesniej numeru ss) moge dostac wezwanie na rozmowe... wiec nici z tego, konta jednego nie mamy ... podobnie jest z ubezpieczniem samochodu, wymagaja ode mnie ss#. Jak maz podpisywal umowe na wynajem apt to tez podawal im swoj ss# wiec zapewne mnie dopisac tez nie bedzie mozna. Czy to oznacza ze jak przylecialam tu na wizie B1/B2 w maju 2008, w sierpniu 2008 wzielam slub z obywatelem, teraz sie staram o GC, ale nie mamy nic wspolnego to mam male szanse na zatwierdzenie naszego malzenstwa? No ale w koncu przeciez nie mozemy miec niczego wspolnego bo brak SS# wszystko blokuje. Dodam jeszcze, zeby bylo lepiej, ze znamy sie od lutego 2008 :) Poznalismy sie w Polsce. Czy takie okolicznosci swiadcza o tym ze mamy powazny problem? :/ Help! :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jak dostaniesz numer i work permit to zalozenie konta i dopisywanie do ubezpieczen itp nie trwa dlugo poza tym list z wezwaniem na interview przychodzi z wyprzedzeniam. Za wczesnie sie przejmujesz, bo jesli jeszcze nie masz work permit ani SS to przed toba jeszcze dluga droga do interview

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaskap18 masz chyba jakies zdjecia,znacie sie na tyle aby odpowiedziec gdzie np pracuje maz itp...

Jak poczytasz forum to sama zobaczysz ze wszystko zalezy na jakiego urzednika sie popadnie i mozesz popasc dobrze a mozesz miec pod gorke i z kazda mozliwoscia nalezy sie liczyc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieraj wszystkie kartki papieru na ktorych wasze imona sa kolo siebie

im bardziej oficjalne tym lepiej

ale jak nie masz oficjalnych to nieoficjalne tez sa dobre

zaproszenia, listy do was obojga, wspolne kupione bilety lotnicze itp...

ja mialam kiedys swistek za noclego w parku pod namiotami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff no to mi ulzylo :) Znalazlam kartki swiateczne, kartki z wakacji od znajomych, zaproszenie na slub do polski, a zdjec to mamy z 10 tys! Lece dalej w szafki szukac kolejnych dowodow mojego malzenstwa hehe Dziekuje baaardzo za pomoc i odpowiedzi! Jak to dobrze, ze to forum istnieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie odnosnie interview i dokumentow potwierdzajacych moje malzenstwo:

nie mam wspolnego konta z mezem bo w banku wymagaja SS# , a tegoz to numeru nie moge uzyskac bo nie mam pozwolenia na prace. Nawet jesli dostane w koncu to powolenie na prace, to w trakcie zalatwiania tego wspolnego konta w banku (a wczesniej numeru ss) moge dostac wezwanie na rozmowe... wiec nici z tego, konta jednego nie mamy ... podobnie jest z ubezpieczniem samochodu, wymagaja ode mnie ss#. Jak maz podpisywal umowe na wynajem apt to tez podawal im swoj ss# wiec zapewne mnie dopisac tez nie bedzie mozna. Czy to oznacza ze jak przylecialam tu na wizie B1/B2 w maju 2008, w sierpniu 2008 wzielam slub z obywatelem, teraz sie staram o GC, ale nie mamy nic wspolnego to mam male szanse na zatwierdzenie naszego malzenstwa? No ale w koncu przeciez nie mozemy miec niczego wspolnego bo brak SS# wszystko blokuje. Dodam jeszcze, zeby bylo lepiej, ze znamy sie od lutego 2008 :) Poznalismy sie w Polsce. Czy takie okolicznosci swiadcza o tym ze mamy powazny problem? :/ Help! :/

Na naszym interview właśnie pytali o wspólne konto, ubezpieczenia i współwłasności, więc kartki wysyłane przez znajomych moga Wam nie pomóc /mieliśmy ich mnóstwo, ale nikt ich nie chciał oglądać/. Mnie do męża konta w Bank Of Ameryka dopisali na podstawie paszportu i dowodu z Polski, jako drugiego dokumentu ze zdjęciem, jeszcze na stare nazwisko. To samo było gdy poszliśmy zarejestrować samochody na nas oboje /bylismy juz po ślubie, ale oprócz EAD nie miałam nic innego na nowe nazwisko/. Ubezpieczenie samochodów kosztowało bardzo duzo ze wzgledu na to, że nie miałam jeszcze prawa jazdy stąd, ale na naszą prośbę też mnie tam dołączyli /ubezbieczenie w GEICO/. Ja też tutaj przyleciałam na wizie turystycznej, a kiedy to wszystko załatwialiśmy to nie miałam SS# ale nigdzie nam nie powiedziano, że bez tego ani rusz. Urzędnik podczas interview powiedział, że wspólne konto jest ważne, więc może spróbuj jeszcze raz w banku. Na dokumencie z banku, potwierdzającym posiadanie wspólnego konta w miejscu mojego SS# pani wpisała same zera.

Dodam, że SS# dostałam dopiero po otrzymaniu GC, nijak nie mogłam tego przeskoczyć, tacy uparci byli urzędnicy.

Pozdrawiami i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, o co chodzi z tym SSN potrzebnym do założenia konta? Przepisy federalne się zmieniły? Wcześniej niektóre banki wymagały SSN niektóre nie, tak było jeszcze w lecie zeszłego roku. Jeżeli w banku w którym już macie konto nie chcą Cię dopisać bez SSN to może poszukaj takiego banku dla którego brak sociala nie będzie problemem i tam otwórzcie wspólne konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...