Skocz do zawartości

Wiza K1 Same Zmartwienia


puma01

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 460
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Do momentu uzyskania zielonej karty przysluguje ci tylko karta z napisem "valid only..."

Tak wiec jesli nie zmieniasz nazwiska to stara karta powinna byc OK

Krysiu powiedz mi prosze czy o te pieczatke na JFK wystarczy zapytac, czy trzeba przedstawic jakies dokumenty? Chce sprobowac to dostac i probuje przygotowac sie najlepiej jak tylko potrafie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krysiu powiedz mi prosze czy o te pieczatke na JFK wystarczy zapytac, czy trzeba przedstawic jakies dokumenty? Chce sprobowac to dostac i probuje przygotowac sie najlepiej jak tylko potrafie :)

Nie wiem, mi po prostu wbili i nawet nie wiem kiedy

ale chyba w immigration jak czekalam na papiery

po przejsciu granicy odesla cie do biura imigracyjnego, na terminjalu LOTu to bylo chyba zaraz za bramkami po lewej stronie

tam ci sprawdza paszport i inne papiery i to chyba tam tez daja pieczatke

spytaj sie tam jak bedziesz z nimi rozmawial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja się pochwalę - mój narzeczony dostał dzisiaj NOA2 z datą z 12 czerwca. W końcu! :)

To forum bardzo mi pomaga! Super, że jest tu tyle osób, co w tym samym czasie składały petycje i które tak chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami. wieeelkie dzięki Wam wszystkim za wsparcie!:)

A jeśli chodzi o mnie, to ja jadę do Północnej Karoliny. Ale to jeszcze trochę potrwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a wiec dotarlem do USA. Jak pewnie wam wiadomo chcialem sie starac o te pieczatke z pozwoleniem na prace na wizie K1 i dostalem ja bez problemu. Lecialem, a raczej lece przez JFK (za 5 godzin mam lot do miejsca docelowego. Jak ktos kupuje bilet to bierzcie miejscowki przy wyjsciu ewakuacyjnym, ja sobie pierwszy raz takowa wybralem i czulem sie jak w pierwszej klasie (3 razy wiecej miejsca na nogi) :) 9 godzin z wyprostowanymi nogami :)

Rozmowa na lotnisku byla krociutka, najpierw maraton do urzednikow, pozniej z 10 minut w kolejce, dalem urzednikowi koperte, paszport, deklaracje celna i i-94, przybil ze 2 czy 3 pieczatki i odeslal do biura imigracyjnego, tam znowu mi zabrali papiery, a po 5 minutach zawolali mnie do odbioru paszportu. Szybko, latwo i przyjemnie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie chcialem zakladac nowego watku, ale gnebi mnie kilka pytan. NOA2 otrzymalismy 9 marca i powoli zbieramy dokumenty potrzebne do interview i zastanawia mnie co inni wpisali w pkt 11 wniosku I-134. Na google znalazlem kilka wersji, ale chce sie upewnic tylko czy nie ma jakiejs standardowej formulki w tym przypadku. Drugie pytanie to czy moge starac sie juz teraz o dokumenty potrzebne na interview- mam na mysli pelen odpis aktu urodzenia i swiadectwo niekaralnosci. Co oprocz tego trzeba zdobyc, znalazlem strone o K1, gdzie wymieniono:

Po pierwsze: Ambasada prosi o odesłanie formularza Ds-230, którego nie ma w kopercie, znajomi napisali do ambasady i odpisano: "Osoby ubiegajłce sie o wizy narzeczeńskie nie musza wypełniać formularza DS230. Prosimy o odesłanie formularza WRW1, kiedy zgromadzi Pani juz wszystkie niezbędne dokumenty."

Po drugie: zebrać wymienione dokumenty:

* paszport - ważny jeszcze conajmniej 6 miesięcy

* akt urodzenia - będzie on również wielokrotnie potrzebny w USA, w ambasadzie można złożyć zwykła kopię przy okazaniu oryginału.

* świadectwo niekaralności - w kopercie załączony jest wniosek, wyniki przesyłane są bezpośrednio do ambasady. Zdarza się że można to załatwić samemu i przynieść na rozmowę.

* fotografie - dwie fotografie wizowe USA czyli na wprost

* gwarancje finansowe - czyli formularz afidavid of support wypełniony przez "narzeczonego - sponsora" w USA

* akta sądowe

* dokumenty z wojska

* pieniążki

Po trzecie: po zgromadzeniu powyższych dokumentów należy wypełnić i odesłać podpisany formularz WRW, czyli tę listę dokumentów jakie się posiada. Można odesłać faksem lub jako zalącznik mailem.

Paszport mam, fotografie to nie problem, gwarancje finansowe niedlugo otrzymam, ale nie bardzo wiem o co chodzi z aktami sadowymi, dokumentami z wojska i pieniedzmi:) Czy te informacje sa w ogole poprawne?

Przepraszam za ewentualne powtorzenie pytan.

Słuchajcie, w pkt 10 z instrukcji dla osób ubiegających się o wizę imigracyjną / narzeczeńską http://polish.poland.usembassy.gov/root/pd...applicants2.pdf

jest napisane, że

"Również na rozmowę w sprawie wizy narzeczeńskiej muszą być dostarczone oryginały wszystkich dokumentów stanu cywilnego"

Czy chodzi im tylko o mój akt urodzenia, czy to znaczy, że mam mieć zaświadczenie z USC o stanie wolnym? Czy mój narzeczony też ma mieć takie zaświadczenie i mieć je ze sobą???

I czy mam mieć też oryginał aktu urodzenia mojego narzeczonego??

Może i to banalne pytanie, ale chciałabym odesłać dzisiaj te IV/F04 i chce mieć pewność, że mam już wszystkie dokumenty.

Z góry dzięki za odpowiedzi ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chodzi, jezeli jestes Panna to tylko zupelny akt urodzenia, natomiast jezeli ty albo twoj narzeczony bylby po rozwodzie wowczas potrzebne bylyby dokumenty rozwodowe, ale tak to tylko akt urodzenia i to wszystko. powodzenia :)

Dzięki za odpowiedź :) Dzwoniłam też do Ambasady i dostałam informację (o ile dobrze zrozumiałam), że mój stan cywilny widnieje na zupełnym odpisie aktu urodzenia - nie wiem czy to prawda, ale jak tylko wrócę do domu to sprawdzę.

W każdym bądź razie instrukcje i DS-230 odesłane. Teraz czekam na kolejne wiadomości ;) Mam nadzieję, że szybko to pójdzie.

P.S. Saka - powodzenia w Stanach i przy kolejnych procedurach :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...