Skocz do zawartości

Wiza K1 Same Zmartwienia


puma01

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze jedno pytanie do wszystkich, którzy wlecieli do USA na K1. Jak wygląda wyrabianie prawa jazdy będąc ta tej wizie? Chodzi mi o cały proces zdobywania driving license. Czy muszę czekać aż dostanę zieloną kartę czy mogę to już zacząć wcześniej? wiem, że każdy stan działa trochę inaczej ale nie mogłam takich informacji nigdzie znaleźć.

poczytaj ten temat, troche tam dziewczyny napisaly....

http://www.usa.info.pl/board/index.php?showtopic=12401

wniosek o prawo jazy bedziesz mogla skladac dopiero jak dostaniesz karte pozwolenia na prace, czyli po slubie, wyslaniu papierow o AOS i jeszce ze 90 dni

chyba ze znowu sie cos pozmienialo

dokladne informacje o wymaganiach w twoim stanie znajdziesz na stronie twojego stanowego DMV, googlnij

zazwyczaj trzeba miec kilka dokumentow i uzbierac z nich punkty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 460
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hey. Moja wiza doszla dopiero wczoraj! A rozmowe mielam 30 lipca. Nie wiem, jak to mozliwe ale w ambasadzie napisali zly kod i miasto!? Inne dane sie zgadzaly! Potrzebna byla interwencja. Naszczescie obylo sie bez odsylania paczki z powrotem ambasadzie (co DHL zazwyczaj robi). Jak widziecie, kazdy przypadek jest inny, he he he. Dla mnie to byl duzy szok, ze mogli az tak sie pomylic.

P.S. Moja dobra rada: nie kupujcie biletu do USA podczas czekania na wize, bo moze sie stac,ze ambasada popelni blad w danych personalnych i mozecie potem czekac dlugo na przesylke. Ja mialam duzo szczescia, ze DHL zaproponowal interwencje (wyslalam do nich maila z prosba o wyslanie przesylki na poprawny adres) ale nie zawsze tak jest. Przez to wszystko denerwowalam sie, ze bede musiala przebookowac bilet! Po prostu bylo duzo niepotrzebnego stresu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie wybieram na interview O k1. Wszyscy ciezko wypelniajacy papiery forumowicze mnie wysmieja, ale przyznam sie: moje papiery przygotowywal adwokat w US bo moj przyszly maz w zyciu nigdy by sobie z tym nie dal rady, nie ma mowy, a ja musialam wracac do PL. I z tej kancelarii przeslano juz wszystkie dokumenty do PL i konsul ma je miec przed soba podczas interview. Sama nie mam oryginalu I-134 i Tax return, jedynie kopie. Zastanawiam sie:

Czy mnie dopuszcza do konsula jesli nie mam przy sobie oryginalu Affidavit of Support? (ciezko mi teraz zdobyc drugi, bo narzeczony w innej częsci kraju - robota)

Dzieki za odp.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od jakiegos czasu oczekuje decyzji w sprawie aplikacji I-129F, ktora wyslala moja nazeczona (US Citizen). Z tego powodu powoli staram sie zebrac wszystkie informacje i niezbedne dokumenty, ktore beda potrzebne do Interview w ambasadzie.

Mam pytanie odnosnie Zaswiadczenia o Niekaralnosci. Pani w Sadzie troche mi namieszla w glowie i chcialbym sie poprostu upewnic, ze wszystko jest OK.

Zaswiadczenie zostalo wystawione przez Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego w Katowicach - Pani w Sadzie twierdzila, ze jezeli ten papier jest do Ambasady to chyba powinienem zalatwic to w Wawie, ale z drugiej strony dla niej to bez roznicy, bo wszystko jest to samo :)

Na zawswiadczeniu zaznaczone zostaly wszystkie 3 kartoteki (Karna, Nieletnich i Osob Pozbawionych Wolnosci i Poszukiwanych Listem Gonczym) ;) - tu znowu komentarz urzedniczki byl nastepujacy: "Jest Pan pewien, ze dla Nieletnich tez? To moze ja juz wszystkie sprawdze w takim razie" No i jak mowia, tak zrobila ;)

Zdaje sobie sprawe z faktu, ze jest to nieco zagmatwane i blache pytanie, ale bede wdzieczny za info czy tak wypelniony dokument bedzie uwzgledniony w Ambasadzie.

Dzieki i pozdrawiam,

Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnievek --> Twoj adwokat wyslal te papiery do ambasady? Mysle, ze powinnas miec oryginal, panie to sprawdzaja w okienku PRZED dopuszczeniem do konsula. Niech maz wypelni jeszcze raz i wysle ci poczta, mozesz mu przeciez podyktowac dane z kopii.

Albert --> Ja mialam zasw. z Zielonej Gory i przeszlo. Za pierwszym razem nie podbili mi kartoteki nieletnich i musialam stracic kolejne 50zl za nastepne zasw., na ktorym pani znowu nie uwzglednila mi nieletnich mimo, ze pokazalam im dokument z ambasady, na ktorym napisane jest, ze takowa tez potrzebuje. Pojechalam trzeci raz i mi podbili z wczesniejsza data, bo zrobilam awanture w sadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albert --> Ja mialam zasw. z Zielonej Gory i przeszlo. Za pierwszym razem nie podbili mi kartoteki nieletnich i musialam stracic kolejne 50zl za nastepne zasw., na ktorym pani znowu nie uwzglednila mi nieletnich mimo, ze pokazalam im dokument z ambasady, na ktorym napisane jest, ze takowa tez potrzebuje. Pojechalam trzeci raz i mi podbili z wczesniejsza data, bo zrobilam awanture w sadzie.

Dzieki wielkie Kamildzianka za info.

Teraz tylko uzbroic sie w cierpliwosc i czekac na NOA2 i wiadomosci z ambasady.

Jesli moge spytac, to na jakim etapie juz jestes ze swoja wiza? Masz juz za soba AOS ?

Pozdrawiam,

Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od jakiegos czasu oczekuje decyzji w sprawie aplikacji I-129F, ktora wyslala moja nazeczona (US Citizen). Z tego powodu powoli staram sie zebrac wszystkie informacje i niezbedne dokumenty, ktore beda potrzebne do Interview w ambasadzie.

Mam pytanie odnosnie Zaswiadczenia o Niekaralnosci. Pani w Sadzie troche mi namieszla w glowie i chcialbym sie poprostu upewnic, ze wszystko jest OK.

Zaswiadczenie zostalo wystawione przez Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego w Katowicach - Pani w Sadzie twierdzila, ze jezeli ten papier jest do Ambasady to chyba powinienem zalatwic to w Wawie, ale z drugiej strony dla niej to bez roznicy, bo wszystko jest to samo :)

Na zawswiadczeniu zaznaczone zostaly wszystkie 3 kartoteki (Karna, Nieletnich i Osob Pozbawionych Wolnosci i Poszukiwanych Listem Gonczym) ;) - tu znowu komentarz urzedniczki byl nastepujacy: "Jest Pan pewien, ze dla Nieletnich tez? To moze ja juz wszystkie sprawdze w takim razie" No i jak mowia, tak zrobila ;)

Zdaje sobie sprawe z faktu, ze jest to nieco zagmatwane i blache pytanie, ale bede wdzieczny za info czy tak wypelniony dokument bedzie uwzgledniony w Ambasadzie.

Dzieki i pozdrawiam,

Albert

na zaswiadczeniu niekaralnosci musisz miec zaznaczona tylko kartoteke karna i nieletnich i tyle.mi tak kazali w ambasadzie w polsce jak zalatwialam k1.

Tak moze w skrocie napisze o moich doswiadczeniach przy zalatwianiu k1

USCIS przetworzylo dokumenty ultra szybko bo w 5 miesiecy

potem w wawie trwalo to okolo miesiaca. Badania lekarskie byly bezproblemowe. Rozmowa w ambasadzie trwala 5 minut, rozmawialam z przemila pania konsul ktora powiedziala ze slicznie razem wygladamy na zdjeciach i zyczy mi powodzenia w stanach ;)

DHLem doszlo wszystko w 3 dni. Po wyladowaniu w stanach mialam krotka rozmowe z urzednikami ktorzy sprawdzali dokumenty zadali pare pytan i od razu dali mi rowniez pozwolenie na prace.

Teraz tylko slub w ta niedziele i potem wsylanie dokumentow.

tak ze nie taki diabel straszny jak go maluja ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz po slubie w Las Vegas. Tutaj tez mieszkam. W niedziele (tak- w LV urzad pracuje) poszlismy po marriage license, a potem do Chapel House-wziac slub cywilny.Bylam dzis z mezem zalatiwc SSN (Social Security Number) w Social Security Office-urzednik byl bardzo mily i pomocny. (jak bym chciala zeby w Polsce-wszystko odbywalo sie tak sprawnie i milo).Wprowadzil moje dane o zmianie nazwiska i powiedzial, ze na SSN czeka sie od 2-4 tyg. Poprosil o paszport, tlumaczenie aktu ur. i akt zupelny ur. w jezyku pol.-mialam szczescie, bo myslalam, ze go nie wzielam do urzedu. Oczywiscie okazalismy marriage cert. Bylo troche ludzi ale poszlo szybko. Bierze sie numerek jak na poczcie i czeka az wezwa przez glosniki... Nie zapomnijcie przykleic w skrzynce na listy waszego imienia i nazwiska obok meza, bo mozecie nie otrzynac SSN. Warto tez isc na poczte, choc mozna to zrobic online,zeby powiadomic ,aby listy do was byly kierowane na dany adres.

Jutro zaczynamy kwestie z "adjustment of status" i "employment authorization document" bo jest z tym duzo zabawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...