Skocz do zawartości

Wiza K1 Same Zmartwienia


puma01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! dzisiaj dostalam K1!!!!!!! so happy!:)

pan konsul doslownie nawet nie spojrzal na moje dokumenty i nie chcial zadnych poswiadczen finansowych. Tylko odrazu poprosil o formy, zaswiadczenie z sadu,akt urodzenia no i paszport:)

chcialam podziekowac pani Karinie i wam wszystkim za okazala pomoc! dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 460
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie,

Widze ze coraz rzadziej pojawiaja sie nowe wpisy w tym watku choc sam nie jestem tutaj zbyt czesto (praca, praca, praca).

Chcialem zapytac czy jest jeszcze ktos, oprocz mnie, czekajacy na NOA2? Moja narzeczona zlozyla wniosek w drugiej polowie lipca, wiec nie tak dawno. Ale po tym co widze na visajourney to jestem pod wrazeniem, gdyz VSC juz wydaje NOA2 dla niektorych "July fielrs" !! Tak wiec, kto wie moze juz niedlugo...

Przy okazji chcialem podziekowac wszystkim za tworzenie tej "encyklopedii" na temat procesu wizy K1 i nie tylko.

Dzieki wielkie i pozdrawiam

Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej albert_7sz, moj narzeczony i ja rowniez staramy sie o K-1.

Wyslalismy petycje w polowie sierpnia i rowniez czekamy na NOA2.

Ja przebywalam wczesniej w stanach jako au pairka przez poltorej roku. W paszporcie mam podane, ze nie podlegam pod 214(e), na ds2019 rowniez zaznaczone, ze nie podlegam. Tylko na ds2019 z przedluzania swojego statusu nie mam nic zaznaczone odnosnie tej zasady 214(e), ale podejrzewam, ze skoro w paszporcie i glownym ds2019 zaznaczone jest, ze nie podlegam, to nie powinnam miec problemow z tym. Mam nadzieje, ze sie nie myle...

Mam pare pytan dla forumowiczow...

Narzeczony, czyli petitioner, chcialby zmienic prace w tej chwili. Czy byloby to problemem, jesli na etapie 'interview' okazaloby sie, ze ma on inna prace, niz ta, ktora podal w G325A?

Jesli nie byloby to problemem, to jakie dokumenty wystarczylyby konsulowi z jego pracy: zaswiadczenie szefa z zaznaczeniem, ze to praca full-time i wynagrodzeniem, kopie czekow?? Wystarczyloby samo zaswiadczenie szefa? Co jesli narzeczony bedzie dopiero w trakcie pierwszego miesiaca w nowej pracy i nie bedzie mial jeszcze zadnego czeku, a ja bede miala juz interview?

Dziekuje bardzo za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej albert_7sz, moj narzeczony i ja rowniez staramy sie o K-1.

Wyslalismy petycje w polowie sierpnia i rowniez czekamy na NOA2.

Ja przebywalam wczesniej w stanach jako au pairka przez poltorej roku. W paszporcie mam podane, ze nie podlegam pod 214(e), na ds2019 rowniez zaznaczone, ze nie podlegam. Tylko na ds2019 z przedluzania swojego statusu nie mam nic zaznaczone odnosnie tej zasady 214(e), ale podejrzewam, ze skoro w paszporcie i glownym ds2019 zaznaczone jest, ze nie podlegam, to nie powinnam miec problemow z tym. Mam nadzieje, ze sie nie myle...

Witaj "Mloda88",

Wydaje mi sie, ze nie bedziesz miala zadnych problemow i tym samym nie musisz sie starac o waiver. Niestety ja musialem przez to przejsc, poniewaz mialem wbita sekcje 212e jesli dobrze pamietam. Ale mam juz to wszystko za soba.

Poza tym, to musze juz uaktualnic swoj status, gdyz 25 wrzesnia dostalismy NOA2!! Okres oczekiwania od momentu zlozenia wnioisku wyniosl tylko 63 dni w VSC!!!

Ten niezly wynik 63 dni, w porownaniu z tym co bylo wczesniej (4-6 miesiecy oczekiwania) wprowadzil mnie w male zaklopotanie. Mianowicie, razem z moja nazeczona planujemy sie pobrac w czerwcu przyszlego roku.

Skladajac wniosek planowalem, ze interview przypdanie w okresie lutego/marca 2010.

Czy moze ktos mi powiedziec jak dlugo oczekuje sie na packet 3 z ambasady od momentu przyznania NOA2 (srednio)?

Jak dlugo jest wazny NOA2? (wyczytalem gdzies na necie, ze tylko 4 miesiace - czy to prawda)

Czy jest mozliwosc jego przedluzenia jezeli zajdzie taka potrzeba? (tak jak wspomnialem chcialbym sie spotkac na interview ok lutego/marca 2010)

Z gory dziekuje za pomoc i odpowiedz.

Pozdrawiam,

Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albert

my mielismy taki sam problem, wkoncu slub musial byc wczesniej ale nam sie jeszcze inne sprawy dolozyly

od uzyskania K1, czyli wizyty w ambasadzie bedziesz mial rowne 6 miesiecy na wyjazd, i podobo mozna przedluzyc

dodatkowo mozesz przeciagac sprawe przez nie odsylanie od razu pakietu

bo odsylasz w momencie gdy posiadasz wszystkie wymagane dokumenty,

a nawet jelsi je masz to nie musisz od razu odsylac :)

od odeslania pakietu masz zazwyczaj miesiac-dwa do interview, w miedzyczasie robisz badania

od NOA2 do pakietu jest tylko pare tygodni, pewnie niedlugo dostaniesz

nie wiem nic o waznosci NOA2, zobaczysz co pisza w pakiecie

Jak masz czas to dopisz sie do naszej listy, tam tez jest duzo przykladowych dat

link ponizej

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...