Skocz do zawartości

Wiza K1 Same Zmartwienia


puma01

Rekomendowane odpowiedzi

Saka, a jak tam Tobie ida sprawy z AOS i EAC???? Aplikowales juz?

Tak, juz mam EAD card, a na dniach dostane Green Card, bo juz mi zaakceptowali wszystko bez interview i nawet dostalem Welcome Notice. hehe. Teraz zaczynaja sie dopeiro schody, bo nie dosc ze trzeba bedzie full time prace znalezc, to jeszcze zdac TOEFL'a kiedys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 460
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Najlepiej wyslac w przeciagu 90 dni od daty wlotu,

po tym czasie jestes nielegalnie, wiec zaczynaja sie schody

waznosc wizy nic nie znaczy, 6 miesiecy mialas na wlot do USA

po wlocie masz 90 dni na slub

wyslanie dokumentow najlepiej w tym samym czasie

Czek albo money order powinien byc jeden na $1010

Czesc Krysia,

Z Twojej wypowiedzi wnioskuje, ze wiza K1 jest wystawiana tylko i wylacznie na Single Entry, prawda?

Czy w danej sytuacji moze wystapic nastepujaca sytuacja:

- wize otrzymam 20.12.2009 na 6 miesiecy (zakladam ze expiration date bedzie 20.05.2010)

- do Stanow wjade 20.04.2010

- od tego momentu mam 90 dni na slub (do 20.07.2010)

- slub wezme 20.06.2010 (miesiac po wygasnieciu wizy, ale przed uplywem 90 dni)

- AOS wysle przed 20.07.2010

Czyli z punktu widzenia DoS i USCIS wszystko odbywa sie zgodnie z procedura. Wiza nie musi byc nadal wazna w dniu slubu i przy skladaniu wniosku o AOS? Dobrze to zrozumialem?

Bede bardzo wdzieczny za jakikolwiek feedback odnosnie mojego zagmatwanego pytania?

Pozdrawiam serdecznie

Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przyslali EAD po okolo 6 tygodniach, ale wszystko jest suma poszczegolnych procesow, wiec moze to i trwac nawet do 90 dni, albo i dluzej jak dostaniesz RFE, czego nie zycze oczywiscie. W watku czas oczekiwania mozesz sprawdzic jakie tempo mieli inni.

pzdr

Dzieki, a coz to jest RFE???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Krysia,

Z Twojej wypowiedzi wnioskuje, ze wiza K1 jest wystawiana tylko i wylacznie na Single Entry, prawda?

Czy w danej sytuacji moze wystapic nastepujaca sytuacja:

- wize otrzymam 20.12.2009 na 6 miesiecy (zalkladam ze expiration date bedzie 20.05.2010)

- do Stanow wjade 20.04.2010

- od tego momentu mam 90 dni na slub (do 20.07.2010)

- slub wezme 20.06.2010 (miesiac po wygasnieciu wizy, ale przed uplywem 90 dni)

- AOS wysle przed 20.07.2010

Czyli z punktu widzenia DoS i USCIS wszystko odbywa sie zgodnie z procedura. Wiza nie musi byc nadal wazna w dniu slubu i przy skladaniu wniosku o AOS? Dobrze to zrozumialem?

Bede bardzo wdzieczny za jakikolwiek feedback odnosnie mojego zagmatwanego pytania?

Pozdrawiam serdecznie

Albert

Masz 90 dni na zawarcie zwiazku malzenskiego, zalatwienie SSN i oczywiscie na wyslanie AOS i EAC! Lepiej robic wszystko na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej wypowiedzi wnioskuje, ze wiza K1 jest wystawiana tylko i wylacznie na Single Entry, prawda?

Czy w danej sytuacji moze wystapic nastepujaca sytuacja:

- wize otrzymam 20.12.2009 na 6 miesiecy (zalkladam ze expiration date bedzie 20.05.2010)

- do Stanow wjade 20.04.2010

- od tego momentu mam 90 dni na slub (do 20.07.2010)

- slub wezme 20.06.2010 (miesiac po wygasnieciu wizy, ale przed uplywem 90 dni)

- AOS wysle przed 20.07.2010

Czyli z punktu widzenia DoS i USCIS wszystko odbywa sie zgodnie z procedura. Wiza nie musi byc nadal wazna w dniu slubu i przy skladaniu wniosku o AOS? Dobrze to zrozumialem?

Tak, tu jest tak samo jak z wiza turystyczna jednokrotnego wlotu osobno jest te 6 miesiecy i osobno czas jaki ci wbija na lotnisku

masz szesc miesiecy na wlot i prawdopodobnie mozesz wleciec na dzien przed wygasnienciem wizy

a na lotniku w USA dostajesz pieczatke na 90 dni

wiec w sumie masz 180+90-1=269 dni na wziecie slubu od wydania wizy

tak wiec mysle ze spokojnie mozesz planowac slub na czerwiec

Zadzwon do ambasady jesli sie chcesz upewnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...