Skocz do zawartości

Wiza K1 Same Zmartwienia


puma01

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej wyslac w przeciagu 90 dni od daty wlotu,

po tym czasie jestes nielegalnie, wiec zaczynaja sie schody

waznosc wizy nic nie znaczy, 6 miesiecy mialas na wlot do USA

po wlocie masz 90 dni na slub

wyslanie dokumentow najlepiej w tym samym czasie

Czek albo money order powinien byc jeden na $1010

Przylecialam 13 AUG a slub wzielismy 16 AUG he he he wiec mam jeszcze troche czasu...bo stempel w wizie wygasa 13 NOV a wiec powinnam sie wyrobic przed ta data. Bardzo dziekuje Krysiu za inf. Teraz wiem, ze musze chwytac byka za rogi. Szczerze mowiac to mnie bardzo smieszy. Jestem szczesliwa mezatka i jak nie zalatwie spraw to moj status bedzie: nielegelanie! Nie sadzicie, ze to absurd. Tak, tak trzeba dobrze sie zastanowic przed wyjazdem do USA :) Kazdemu zycie uklada sie inaczej i trzeba zaakceptowac pewne sprawy. Ehhh...Ten caly proces sprawia, ze mozna zwariowac. Moj maz tez patrzy na caly ten proces krzywo ale razem sie wspieramy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 460
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam tez pytanie do wniosku upowazniajacego do wyjazdu z USA z mozliwoscia powrotu przed otrzymaniem green card. Czy trzeba miec juz zakupiony bilet badz zaplanowana dokladne date podrozy aby sie ubiegac o to? Czy ktos przez to przeszedl? Aha i chcialabym tez wiedziec jak moge wymienic swoj polski paszport na nowy (nowe nazwisko) i kiedy moge to zrobic. Slyszalam ze mozna to zalatwic kontaktujac sie telefonicznie z ambasada ? Czy to prawda. I czy ktos wie ile to kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna. Jeszcze jedno pytanie. A co tam przynajmniej bedzie ciekawiej na forum. Jezeli zloze dok o AOS i Emp. Aut. Card i w momencie oczekiwania na wszystko bede chciala podjac prace(mam SSN i military ID) czy pracodawcy moga miec watpliwosci. Nie wiem czy moge wowczas aplikowac gdzies i czy jest sens. Czy lepiej czekac na Empl. Aut. Card ???? Buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa najszybciej,najtaniej to zrobisz bedac w Polsce bo raz oplata jest wysoka w USA oraz bedziesz dluzszy czas czekac na paszport,,zapytasz sie jedynie telefonicznie o pewne sprawy a nie zalatwisz paszportu,,poszukaj infa na www o tym co trzeba zrobic aby o paszport sie starac

praca na sam numerek bez pozwolenia jest praca nielegalna i moze byc tak ze pracodawca albo Cie oszuka-lub tez jak zobaczy co i jak powie Ci ze Cie nie zatrudni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to siedzenie w domu jest najgorsze, bo dopiero po otrzymaniu EAD card mozna podjac legalna prace, a to moze potrwac do 90 dni po wyslaniu dokumentow o AOS. Ja lecialem przez JFK i dostalem pieczatke do paszportu z pozwoleniem na prace, ale tak naprawde nikt nie wiem co i jak z ta pieczatka, choc prace mialem.

Powodzenia i cierpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez pytanie do wniosku upowazniajacego do wyjazdu z USA z mozliwoscia powrotu przed otrzymaniem green card. Czy trzeba miec juz zakupiony bilet badz zaplanowana dokladne date podrozy aby sie ubiegac o to? Czy ktos przez to przeszedl? Aha i chcialabym tez wiedziec jak moge wymienic swoj polski paszport na nowy (nowe nazwisko) i kiedy moge to zrobic. Slyszalam ze mozna to zalatwic kontaktujac sie telefonicznie z ambasada ? Czy to prawda. I czy ktos wie ile to kosztuje?

nie kupuj biletu ale wopisz jakas date kiedy myzlisz ze piojedziesz, za jakies 3 miesiace lub pozniej

aby wymienic paszport musisz umiejscowic tutejszy akt slubu w polskim USC a dopiero portem mozesz sie martwic nowym paszportem

tu jest wszystko opisane:

umiejscowienie: http://www.polishconsulateny.org/index.php?p=57

paszport: http://www.polishconsulateny.org/index.php?p=58

wniosek o paszport i odbior jest osobiscie, przynajmniej w nowojorskim konsulacie

Jezeli zloze dok o AOS i Emp. Aut. Card i w momencie oczekiwania na wszystko bede chciala podjac prace(mam SSN i military ID) czy pracodawcy moga miec watpliwosci. Nie wiem czy moge wowczas aplikowac gdzies i czy jest sens. Czy lepiej czekac na Empl. Aut. Card

przed otrzymaniem EAD nie mozesz legalnie pracowac (tzn mozesz do wygasniecia pieczatki), ale mozesz szukac pracy. Sam SSN nie uprawnia cie do pracy, ma zreszta napis "valid only with employment authorization", prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to siedzenie w domu jest najgorsze, bo dopiero po otrzymaniu EAD card mozna podjac legalna prace, a to moze potrwac do 90 dni po wyslaniu dokumentow o AOS. Ja lecialem przez JFK i dostalem pieczatke do paszportu z pozwoleniem na prace, ale tak naprawde nikt nie wiem co i jak z ta pieczatka, choc prace mialem.

Powodzenia i cierp

Ja tez dostalam pieczatke ale w US jest bardzo zla ekonomia teraz i wielu ludzi (Amerykanow) ma problem ze znalezieniem jakiejs pracy wiec ja nawet nie probowalam a pieczatka i tak wygasa w dniu 13 NOV u mnie. :) Narazie opiekuje sie dzieckiem znajomej wiec mam jakies zajecie od czasu do czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj biletu ale wopisz jakas date kiedy myzlisz ze piojedziesz, za jakies 3 miesiace lub pozniej

aby wymienic paszport musisz umiejscowic tutejszy akt slubu w polskim USC a dopiero portem mozesz sie martwic nowym paszportem

tu jest wszystko opisane:

umiejscowienie: http://www.polishconsulateny.org/index.php?p=57

paszport: http://www.polishconsulateny.org/index.php?p=58

wniosek o paszport i odbior jest osobiscie, przynajmniej w nowojorskim konsulacie

Czy musze przetlumaczyc moj akt slubu na jezyk polski?

przed otrzymaniem EAD nie mozesz legalnie pracowac (tzn mozesz do wygasniecia pieczatki), ale mozesz szukac pracy. Sam SSN nie uprawnia cie do pracy, ma zreszta napis "valid only with employment authorization", prawda?

"valid only with employment authorization", prawda? Tak Krysiu zgadza sie tak jest napisane na moim SSN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa najszybciej,najtaniej to zrobisz bedac w Polsce bo raz oplata jest wysoka w USA oraz bedziesz dluzszy czas czekac na paszport,,zapytasz sie jedynie telefonicznie o pewne sprawy a nie zalatwisz paszportu,,poszukaj infa na www o tym co trzeba zrobic aby o paszport sie starac

praca na sam numerek bez pozwolenia jest praca nielegalna i moze byc tak ze pracodawca albo Cie oszuka-lub tez jak zobaczy co i jak powie Ci ze Cie nie zatrudni

Saka, a jak tam Tobie ida sprawy z AOS i EAC???? Aplikowales juz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...