Skocz do zawartości

Wiza K1 Same Zmartwienia


puma01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

Prosze poprawcie mnie jesli blednie interpretuje ten tekst, ktory znalazlem w jednym z poprzednich postow. Dokladniej rzecz ujmujac, jest to cytat z Invitation Letter, ktory Ambasada wysyla wraz z informacja o wyznaczeniu dnia interview.

"PROCEDURA PRZYZNANIA WIZY POWINNA ZAKOŃCZYĆ SIĘ W CIĄGU ROKU OD DNIA OTRZYMANIA NINIEJSZEGO ZAWIADOMIENIA

Zgodnie z §203(g) Ustawy o imigracji i obywatelstwie osoba ubiegająca się o wizę imigracyjną zobowiązana jest stawić się na rozmowę z konsulem w ciągu roku od daty powiadomienia o otrzymaniu przez Ambasadę wszystkich dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia jej sprawy. Niniejszym informujemy, że może Pan/i podjąć starania o uzyskanie wizy. Jeżeli nie podejmie ich Pan/i w ciągu roku od daty podanej w tym liście, Pana/i podanie o wizę oraz petycja złożona dla Pana/Pani zostaną unieważnione."

Zatem rozumiem, ze mam rok od momentu otrzymania pierwszej przesylki listownej z numerem WRW itp? Prosze poprawcie mnie jesli sie myle.

Czyli, tak jak KW sugeruje, moge spokojnie sie wstrzymac z wyslaniem DS230 (I) jak i IV-F04? Right?

Za jakiekolwiek sugestie lub uwagi bede wdzieczny.

PS. W planach mam jeszcze skontaktowac sie z ambasada, ale to dopiero po otrzymaniu od nich instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 460
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wydaje mi sie, ze twoje NOA2 wygasnie duzo wczesniej, wiec prawdopodobnie bys musial sie starac o jego przedluzenie. Poza tym, to WRW odnosi sie takze do wiz imigracyjnych, wiec lepiej to dokladnie sprawdz.

NOA2 jest wazne 4 miesiace o daty wystawienia.

Skan NOA2 z visajourney:

http://www.visajourney.com/gallery/albums/...F-NOAs/NOA2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc ludziska! Ho ho ho dawno mnie tu nie bylo! Ale powrocilam z nowym pytaniem! Chodzi mi o AOS a mianowicie o to, do kiedy musze wyslac wszystkie dokumnety. Moja wiza wygasa jakos w styczniu 2010. I czy moge dokonac money order z dwoch roznych kont bankowych? :) Dzieki za inf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyslac w przeciagu 90 dni od daty wlotu,

po tym czasie jestes nielegalnie, wiec zaczynaja sie schody

waznosc wizy nic nie znaczy, 6 miesiecy mialas na wlot do USA

po wlocie masz 90 dni na slub

wyslanie dokumentow najlepiej w tym samym czasie

Czek albo money order powinien byc jeden na $1010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...