Skocz do zawartości

Wiza K1 Same Zmartwienia


puma01

Rekomendowane odpowiedzi

W ktoryms z watkow wyczytalem, ze moze to byc formularz wypelniony w jednym z Punktow Informacyjnych Krajowego Rejestru Karnego (czyli sady okregowe np w Krakowie, Katowicach, Poznaniu itp), a nie musza byc koniecznie z Warszawy.

Wydaje mi sie, ze wszystkie te instytucje maja taka sama moc decyzyjna jesli chodzi o sprawdzenie i poswiadczenie, ze nie figurujesz w zadnej z baz karnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 460
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam was serdecznie,jestem tu nowa na forum ,ale od dluzszego czasu czytam wasze posty,ktore sa naprawde pomocne ludziom,zreszta sami o tym wiecie widzac wypowiedzi ,dobrze ze takie forum istnieje i dzielicie sie radami,brawo :) ,moze opowiem wam moja historie na temat wizy K1 ktora sie jeszcze nie skonczyla,a wiec moj narzeczony ktory jest juz obywatelem amerykanskim zlozyl we wrzesniu 09r.wszystkie dokumenty w stanach o wystapienie dla mnie wizy K1,po tygodniu przyszlo potwierdzenie ze urzad otrzymal owe papiery i przyznali nam nr.sprawy,ja od pewnego czasu juz przebywalam na stale w Grecji wiec wszystkie moje namiery byly kierowane na Grecje,gdzies pod koniec pazdziernika moj narzeczony dostal zawiadomienie ze do tygodnia czasu ja w Grecji powinnam dostac tzw.paczke z ambasady amerykanskiej w Grecji,i tu sie zaczol kociolek czekalismy tak okolo trzech tyg.i nic w koncu,moj narzeczony zadzwonil do ambasady zeby sie dowiedziec co sie stalo,i tu pani uprzejmie go poinformowala ze dana paczka zostala wyslana do mnie 02 listopada,tak wiec ja zaczelam wydzwaniac do ambasady w Grecji i umowilam sie z mila pania zaraz po wekendzie po zgloszenie sie do ambasady w celu pobrania duplikatu paczki ,co tez uczynilam,odebralam paczuszke z wszystkimi drukami i skierowaniem na badania 16.11.09,ale to nie koniec emocji w nastepnym dniu dowiedzialam sie o ciezkiej chorobie mojej mamy wiec juz dwa dni po wizycie w ambasadzie siedzialam w samolocie do Polski,po przejsciu pierwszych krokow problemow rodzinnych,zadzwonilam do ambasady amerykanskiej w Grecji z prosba o przeniesienie mojej sprawy do polski,po czy poinformowala mnie mila pani ze to ambasada amerykanska w Warszawie musi sie zwrocic do Grecji z prosba przeslania mojej sprawy,co tez tak uczynilam i pani w ambasadzie w Warszawie mnie poinformowala ze owszem to zrobia ale to moze troszke potrwac tak wiec uzbrajam sie w cierpliwoc i czekam,wiem ze ten moj wyjaz z Grecji opozni moj wyjazd do Stanow jak i slub ale coz zrobic takie zycie pisze scenariusze,pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was ponownie widze ze ostatnio tu ucichlo ,a szkoda zwram sie do was z zapytaniem,czy moze wiecie po zawarciu zwiazku malzenskiego po jakim czasie mozna normalnie poleciec do polski?,czy trzeba czekac najpierw na jakies dokumenty,ile to trwa bede wdzieczna za odp.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was ponownie widze ze ostatnio tu ucichlo ,a szkoda zwram sie do was z zapytaniem,czy moze wiecie po zawarciu zwiazku malzenskiego po jakim czasie mozna normalnie poleciec do polski?,czy trzeba czekac najpierw na jakies dokumenty,ile to trwa bede wdzieczna za odp.pozdrawiam

poczytaj na forum o AOS - adjustment of status - to cie bedzie czekalo zaraz po slubie - jest taki temat przypiety na forum - Formalnosci po slubie z obywatelem

http://www.usa.info.pl/board/Formalnosci-P...lem-t14622.html

po slubie, musisz zlozyc papiery o AOS, podrozowac mozesz dopero z zielona karta albo z advance parole - to bedzie jakies 3 miesiace czekania od zlozenia papierow po slubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

mam takie jedno pytanko, chodzi o te gwarancje finansowe, a dokladniej o jakies dowody z banku. czy to ma byc wyciag z banku z ostatniego roku?? czy tylko jakis taki list z banku, ze tyle i tyle jest na koncie czy cos? bo szczerze mowiac wyciag z calego roku to stos makulatury, i czy to mozna po prostu wydrukowac czy trzeba miec to z banku podpisane? bardzo dziekuje za pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was ponownie ,czytam,i czytam forum az mam metlik w glowie,i dlatego znow sie zwracam do was z pytaniem otoz trzy dni temu dostalam z ambasady formularze do wypelnienie i napisali ze mam wypelnic DS-230czesc 1,i IV/F40 I ODESLAC mailem ,lub faxem,odeslalam mailem,ale wyzej przeczytalam w ktoryms poscie ze jak sie staram o wize narzeczenska to nie musze wypelniac DS-230 a jedynie DS-156 i DS 156K to jak to jest naprawde???? to dlaczego karza wypelniac DS-230???,i nastepne pytanko,czy teraz wysla mi skierowanie na badania czy jak??,bo juz sie pogubilam?????,i ostatnie pytanie jezeli chodzi o te gwarancje finansowe tzn. I-134 to ja musze miec przy sobie na rozmowie z konsulem?bo tak zrozumialam,a moj narzeczony chce to wyslac do nich faxem wiec mysle ze to chyba ja powinnam miec ze soba?dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wizyte w ambasadzie musisz miec ds-156 i 156k oraz ***i-864, przynajmniej ja musialem pokazac to. Zas ds-230 odsylasz wraz z IV/F40 do ambasady, choc przy ds-230 tylko czesc 1, bo 2 odnosi sie do wiz imigracyjnych a nie narzeczenskich.

***Oczywiscie nie I-864, a I-134.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...