Skocz do zawartości

Wiza K1 Same Zmartwienia


puma01

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 460
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam wszystkich!!

Już od jakiegoś czasu czytam forum, nawet po kilka razy. Oczywiście jestem w trakcie procesu wizy narzeczeńskiej i 20.11.2009 dostaliśmy NOA1. Teraz czekamy na NOA2 i na dalsze instrukcje. Czy sprawdzaliście może na USCIS na jakim etapie jest wasza sprawa? Bo przy mojej jest napisane, że potrwa to mniej więcej 5 miesięcy do samej wizy. Czy wasz czas zgadzał się z czasem podanym na tej stronie??

Powoli zaczynam zbierać wszystkie dokumenty, żeby potem się nie denerwować i mam kilka pytań.

Mam już akt urodzenia i zaświadczenie o niekaralności i kiedy byłam w sądzie, Pan w okienku powiedział mi, że do tej wizy powinnam mieć to z Warszawy,bo takiego mogą mi nie przyjąć(Jestem z Krakowa) . Zaznaczył mi też kartotekę osób pozbawionych wolności i poszukiwanych listem gończym, tak na wszelki wypadek, ale powiedział, żeby zadzwonić do Ambasady i zapytać. Ze względu na koszmarne koszty połączęń pytam na forum, może ktoś wie :)

Moje pytania mogą się wydawać banalne za co z góry przepraszam, ale chcę być pewna, żeby jak najszybciej dostać wizę. Forum dużo mi wyjaśniło, ale i tak jeszcze trochę gubię sie w tym wszystkim.

Czy interview jest w Warszawie czy może być w Konsulacie w Krakowie?

Ktoś na forum napisał, że nr A jest na NOA1 pomiędzy moim a narzeczonego nazwiskiem, a niestety mojego numeru tam nie ma. Czy coś jest nie tak??

Gdy już zadzwonię do przychodni tam, gdzie mają być badania dostanę termin odrazu )mniej więcej jak szybko?) czy będę musiała jeszcze długo czekać??

Jeśli chodzi o wypełnianie wniosków również mam kilka pytań:

DS- 156

21. Pana/Pani obecne zajęcie (jeśli jest Pan/Pani na emeryturze, należy napisać,, na emeryturze ", jeśli Pan-Pani studiuje, należy napisać ,,studia")

Jeśli i pracuję i studiuję (zaocznie) mam wpisać obydwa?

26. Jak długo zamierza Pan/Pani pozostać w Stanach Zjednoczonych?

Mam wpisać "For ever" ? Fiance visa? czy jak?

27. Jaki jest cel Pana/Pani podróży?

to get married?

32. Czy zamierza Pan/Pani pracować w Stanach Zjednoczonych? Tak Nie

(Jeśli tak, należy podać nazwę oraz pełny adres pracodawcy w Stanach Zjednoczonych)

33. Czy zamierza Pan/Pani uczyć się w Stanach Zjednoczonych? Tak Nie

(Jeśli tak, należy podać nazwę oraz pełny adres szkoły)

Zamierzam i studiować i pracować w Stanach ale nie mam pojęcia jeszcze gdzie. Szkołę mam upatrzoną ale jeszcze nie wiem kiedy. Czy najpierw praca czy studia. Co powinnam napisać, nie chcę pisać "nie", bo przecież zamierzam. A jak wpiszę tak to muszę wpisać konkrety. Czy wystarczy jak napiszę "Not known yet" ??

Czy coś w tym stylu?

36. Czy ktokolwiek kiedykolwiek złożył na Pana/Pani petycję imigracyjną?

Czy tutaj chodzi o poprzednie wizy, czy również o tą o którą się ubiegam w danym momencie?

Cała procedura to generalnie wypełnianie papierków...wrrr! Niestety tak to już jest.

Tak więc drodzy forumowicze proszę Was o pomoc :P

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co bajki opowiadasz o czytaniu forum, skoro zadajesz pytania, ktore przewijaja sie w co drugim watku o wizie K1.

http://www.usa.info.pl/board/Wnioski-Wizow...ory-t13166.html

PS. Radze dokladnie poczytac watki o wizie K1, bo jednak mozna sie tu naciac. Im wiecej masz informacji na temat procesu, tym mniej bledow popelnisz. Na wszystkie twoje pytania znajdziesz odpowiedzi na forum, sprawdz watek wiza k1, czasy oczekiwania i ogolnie losowe watki, aby zoorientowac sie co cie czeka i powoli oswajac sie z wymaganymi dokumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj sly6 tak dzieci juz tez dostaly,ale doleca do mnie w czerwcu po zakonczeniu roku szkolnego ,ale syn w pazdzierniku wroci na kontynulacje szkoly tu w polsce,tak bedzie lepiej,ja juz wylatuje 05.02,fajnie ze jestescie tu i pomagacie radami innym,tak trzymajcie!!,pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...