Skocz do zawartości

Wiza K1 Same Zmartwienia


puma01

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich!

W piątek dostałam ostatni list z ambasady z zaproszeniem na rozmowę (12.04.2010). Teraz jak najszybciej chcę zrobić badania i mam co do tego pytania.

Jestem z Krakowa, gdzie można zrobić badania najszybciej? Czy muszę robić badania na HIV? W pakiecie napisane jest że tylko RTG i badania kiłowe i wiem, że od stycznia zmieniły się przepisy i nie trzeba już robić tych na HIV, ale ja złożyłam wniosek w listopadzie i myślalam, że będę musiała jeszcze je robić.

Co trzeba przynieść na takie badania? Wiem, że przed badaniami ogólnymi muszę mieć RTG i testy kiłowe, ale mówią coś o karcie szczepień. Czy te szczepienia są w Książeczce Zdrowia Dziecka? Bo przecież po 18 roku życia już nie miała robionych żadnych szczepień. Mam takie karty szczepień (zawiadomienia ze szkoły i tam są niektóre z wymaganych szczepień) czy to o to chodzi?

mam wszystkie inne dokumenty czyli:

* wezwanie

* paszport

* oryginał odpisu aktu urodzenia

*zdjęcia

*zapytanie o udzielenie informacji o osobie z Punktu Informacyjnego Krajowego rejestru Karnego w Krakowie ( pisałam do ambasady czy zaakceptują taki dokument czy muszę napisać o udziele inf. do Warszawy i odpisali że taki dokument zostanie przyjęty. Wydrukuję sobie to na wszelki wypadek jakby mi nie chcieli przyjąć)

* gwarancje finansowe podpisane przez mojego narzeczonego i potwierdzone notarialnie

* muszę jeszcze wypełnić formularze

* nie wiem o co chodzi z dokumentami w ramach łączenia rodzin- trzeba pokazać stopień pokrewieństwa- dokumenty potwierdzające- ja i mój narzeczony jesteśmy spokrewnieni w 6 lini( czyli dalecy dalecy kuzyni ) mam nadzieję, że to nie o to chodzi! Żadnych papierów na to nie mamy, a przy składaniu wniosku o wizę narzeczeńską napisaliśmy że jesteśmy spokrewnieni i poszło dalej.

* pieniądze

* dowody związku

* no i badania które zrobię!

czy to wszystko? Jak sie powinnam przygotować do tej rozmowy?

Czy jeśli w Stanach byłabym 28 kwietnia, ślub miałabym 19 czerwca to czy zdążyłabym wszystko zrobić w sprawie zielonej karty? Czy zdążę złożyć dokumenty?

Czy muszę mieć SSN do Green Card?

Co oprócz wypełnienia wniosków jeszcze trzeba zrobić w ciągu tych 90-ciu dni!???????

proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 460
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

domi jak zlozysz papiery to moze byc tak ze szybciej GC mozesz otrzymac niz pozwolenie na prace a wtedy z GC idziesz po ten numer

z tego co pisaly dziewczyny to mozesz miec takie zaswiadczenie o niekaralnosci z sadu z Krakowa

wciagu 90 dni musisz wziasc slub :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek dostałam ostatni list z ambasady z zaproszeniem na rozmowę (12.04.2010). Teraz jak najszybciej chcę zrobić badania i mam co do tego pytania.

Jestem z Krakowa, gdzie można zrobić badania najszybciej? Czy muszę robić badania na HIV? W pakiecie napisane jest że tylko RTG i badania kiłowe i wiem, że od stycznia zmieniły się przepisy i nie trzeba już robić tych na HIV, ale ja złożyłam wniosek w listopadzie i myślalam, że będę musiała jeszcze je robić.

TU MASZ WSZYSTKO O BADANIACH W POLSCE - jest takze o placówkach w Krakowie w których można badania zrobić. Nic o testach na HIV nie piszą wiec pewnie nie bedziesz juz robić.

http://polish.poland.usembassy.gov/root/pd...-jan-5-2010.pdf

Tutaj masz lin do strony USCIS gdzie tez o tym mowa (dot. formularza I-693 ktory bedziesz musiala zalaczyc do badan do GC)

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...00045f3d6a1RCRD

Co trzeba przynieść na takie badania? Wiem, że przed badaniami ogólnymi muszę mieć RTG i testy kiłowe, ale mówią coś o karcie szczepień. Czy te szczepienia są w Książeczce Zdrowia Dziecka? Bo przecież po 18 roku życia już nie miała robionych żadnych szczepień. Mam takie karty szczepień (zawiadomienia ze szkoły i tam są niektóre z wymaganych szczepień) czy to o to chodzi?

Ja robilam badania w Poznaniu. Mialam ze sobą RTG, ale mimo tego kazali mi jeszcze raz zrobic, bo to "musi byc robione w autoryzowanej placówce", no i na zdjeciu musi byc wydrukowany numer paszportu!

Koniecznie weż ze sobą wszystkie potwierdzenia szczepień ksiązeczkę zdrowia dziecka, wszystkie zawiadomienia ze szkoły. Wtedy lekarz wypełni taki Vaccination Supplement, który Tobie da (kserokopie), co ułatwi znacznie lekarzowi tutaj.

Ja miałam wszystkie szczepienia te z dzecinstwa zaliczone plus WZW B i HPV (to juz nie jest obowiazkowe). Musialam sie doszczepic na tezec, bo w USA jest obowiazek dawki przypominajacej co 10 lat. Jak mozesz to zrób w to w Polsce, bedzie szybciej i taniej.

Mala uwaga. W Polsce do badan nie kazali mi robic testu skórnego na gruźlice, bo wystarczylo RTG. Na 99% lekarz się Ciebie zapyta o to czy mialas to robione, bo oni tutaj na tym punkcie sa przeczuleni. Nie pomogly tłumaczenia ze ja nie muszę tego robic bo juz mialam badania i nie musze ich powtarzac, powiedzial ze w formularzu (w tej czesci ktora dla K1 jest obowiazkowa) jest miejsce i musi to wypelnic. Sam test kosztowal mnie dodatkową kasę oczywiscie. Nie mowiac o tym ze wynik wyszedł pozytywny (wiekszosci osob wychodzi) i wyslal mnie znowu na RTG, zeby sprawdzic (nie wiem co bo jak mozna w miesiac gruzlice zlapac). Zmarnowalam ponad tydzien czasu i dodatkowe pieniadze.

mam wszystkie inne dokumenty czyli:

* wezwanie

* paszport

* oryginał odpisu aktu urodzenia

*zdjęcia

*zapytanie o udzielenie informacji o osobie z Punktu Informacyjnego Krajowego rejestru Karnego w Krakowie ( pisałam do ambasady czy zaakceptują taki dokument czy muszę napisać o udziele inf. do Warszawy i odpisali że taki dokument zostanie przyjęty. Wydrukuję sobie to na wszelki wypadek jakby mi nie chcieli przyjąć)

* gwarancje finansowe podpisane przez mojego narzeczonego i potwierdzone notarialnie

* muszę jeszcze wypełnić formularze

* nie wiem o co chodzi z dokumentami w ramach łączenia rodzin- trzeba pokazać stopień pokrewieństwa- dokumenty potwierdzające- ja i mój narzeczony jesteśmy spokrewnieni w 6 lini( czyli dalecy dalecy kuzyni ) mam nadzieję, że to nie o to chodzi! Żadnych papierów na to nie mamy, a przy składaniu wniosku o wizę narzeczeńską napisaliśmy że jesteśmy spokrewnieni i poszło dalej.

* pieniądze

* dowody związku

* no i badania które zrobię!

czy to wszystko? Jak sie powinnam przygotować do tej rozmowy?

Przede wszystkim starać się nie stresować, uśmiech na twarzy. Moja rozmowa trwała pięć minut. Od razu zaczełam rozmawiać po angielsku. Wypytał gdzie się poznaliśmy, co ja robilam w Polsce, ile zarabialam (nie wiem czemu), po czym pozyczyl Good Luck :-) Nie chciał zadnych dowodów zwiazku, bo juz moj narzeczony dolaczyl.

Czy jeśli w Stanach byłabym 28 kwietnia, ślub miałabym 19 czerwca to czy zdążyłabym wszystko zrobić w sprawie zielonej karty? Czy zdążę złożyć dokumenty?

Czy zdazysz złożyć dokumenty to zalezy od Ciebie. Jak szybko pójdzie Ci wypełnianie. Pamietaj zeby zaczac od badan lekarskich. W zasadzie to zacznij czytac juz o AOS jak przylecisz do Stanów, zeby nie marnować czasu.

Czy muszę mieć SSN do Green Card?

Nie musisz. Ale na FL bez SSN nie mogłam zrobić prawa jazdy i mąz nie mógł mnie dołączyć do upezbieczenia na samochód i konta bankowego. Jest wątek na ten temat na forum.

Powodzenia i TRZYMAM KCIUKI :blink:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc Wszytskim! jestem nowa na forum i musze powiedziesz szczerze ze niezla robote zrobiliscie! cos fantastycznego... chciaz jak czytam posty to coraz bardziej sie stresuje....

Ja i moj narzeczony przymierzamy sie do wyslania wnioskow o K-1 wize, oboje przebywamy teraz w Polsce. Chris przyjechal do nas bo myslelismy ze jakos latwiej i szybciej pojdzie z zalatwianiem pobytu, no ale coz...

od zlozenia wniosku o karte pobytu dla niego, dokladnie 22 grudnia 2009 sporo minelo a karty dalej nie ma :) porazka! jezeli ktokolwiek stara sie o takowa w urzedzie wojewodzkim w katowicach zacisnijcie zeby!

ale wracajac do tematu,jakis miesiac temu narzeczony dostal bardzo dobra oferte pracy w US i zdecydowalismy sie na jego wyjazd i staranie sie o wize narzeczenska dla mnie.

dlatego mam kilka pytan.. a mianowicie:

-w USA bylam ostatnio na intershipie - prawie rok czasu, bez kilku dni i mam wbita notyfikacje na wizie ze podlegam pod sekcje 212, czy cos? gdziesz czytalam ze w zwiazku z tym bede musiala wypelnic waivera? moze ktos doradzic w tej sprawie?

- Chris bedac od Listopada w Polsce nie pracuje- gdyz nie ma karty pobytu ktora legalnie umozliwia podjecie pracy, i jak teraz wypelnic wnioski o wize gdy on teraz jest tak naprawde bezrobotny? nowa prace bedzie zaczynal od 1 maja w US

prosze o rady! a przyjme wszystkie! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Chris bedac od Listopada w Polsce nie pracuje- gdyz nie ma karty pobytu ktora legalnie umozliwia podjecie pracy, i jak teraz wypelnic wnioski o wize gdy on teraz jest tak naprawde bezrobotny? nowa prace bedzie zaczynal od 1 maja w US

wypełniając wniosek o wizę narzeczeńską nie musi jeszcze nic wypełniać o zarobkach

potrzebny będzie tylko adres zamieszkania w USA

dokumenty potwierdzające dochody sponsora tzw affidavit of support będą dopiero potrzebne za parę miesięcy gdy będziesz miara interview w Warszawie

do tego czasu będzie już miał nowa prace i załatwi sobie list od pracodawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może wie czy do zawarcia związku małżeńskiego muszę mieć z Polski jakieś zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego za granicą z USC????? Gdzieś o tym czytałam i nie wiem czy muszę to załatwiać czy po prostu w Stanach już odbierzemy takie coś razem z narzeczonym... ?

A o co chodzi z Rubella test ???????? Z tego co wiem to jest na różyczkę, a dlaczego to potrzeba do otrzymania marriage license????

Marriage License Requirements

Legal Age: 18

Blood Test: None

Other Test/Requirements: Rubella test required for women under 50

Residency Requirements: See "What to Know."

Fee: $18 for residents, $60 for nonresidents (cash only)

ID: Valid photo ID

Who Must Be Present to Apply: Both bride and groom together

Who Signs: Bride and groom

Waiting Period: None

Valid for: 60 days

Valid Out of Municipality: See "What to Know."

If Previously Married: Know dates of divorce or death. No documents required.

What to Know: State residents must get license in county where at least one party resides. Nonresidents must get license in county where they will wed.

To jest dla stanu Indiana, South Band tam gdzie będziemy mieć ślub i gdzie z resztą będziemy mieszkać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania się mnożą cały czas...

Tym razem przejrzałam I-134 od mojego narzeczonego i zaczęłam się martwić. Rozmowę mam 12 kwietnia i nie zostało za wiele czasu, jeśli ten wniosek jest źle wypełniony.

no więc pytanie 11

http://www.uscis.gov/files/form/i-134.pdf

zaznaczył intend i napisał tak:

: I will supply house, expenses, clothing, insurances etc as we are joined throung marriage.

Czy takie wypełnienie będzie dobre? Bo przecież dla nich ważne jest, że będzie mnie sponsorował przed ślubem na wize K1 i po ślubie(ale do tego chyba jest I-864 ?

Nie chcę ryzykować, że przez takie coś nie dostanę wizy. jak myślicie...?

Jeśli źle napisał, to jak to powinien zrobić. Mam nadzieje, że jak coś jest nie tak to zdążymy jeszcze to poprawić!!

Proszę was o szybką odpowiedź, bo strasznie się denerwuję!!!!!!!!!!!!!!!

POMOCYYY :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...