Skocz do zawartości

Emigracja - Laczenie Rodzin


evita8b

Rekomendowane odpowiedzi

anabell na stronie Ambasady jest takie ostrzezenie dla takich osob:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/consular.html

I teraz niech ta osoba podejmie decyzje bo moze byc tak ze nawet waiver jej potem nie pomoze aby wjechala na teren USA .To samo bedzie z wjazdami bezwizowymi ze takie osoby beda zawracane jak wyjdzie ze Ich taka osoba oszukala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witaj.

Ziec moj wypelnil wniosek I-130 . Dolaczylismy do tego wniosku , moj akt urodzenia, kopie I-94 i money order na 355 $ . To trzeba wyslac ,ze to im narazie wystarczy . Czy ma racje?

Kompletnie sie na tym nie znam ale slyszalam ze musze miec sponsora , ze potrzebne sa jakies badania itp. Czy mozesz mi tak w skrocie napisac troszeczke. A moze rzeczywiscie to im narazie wystarczy . Jak beda chcieli wiecej to napisza.

Dzieki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ziec moj wypelnil wniosek I-130 . Dolaczylismy do tego wniosku , moj akt urodzenia, kopie I-94 i money order na 355 $ . To trzeba wyslac ,ze to im narazie wystarczy . Czy ma racje?

Kompletnie sie na tym nie znam ale slyszalam ze musze miec sponsora , ze potrzebne sa jakies badania itp. Czy mozesz mi tak w skrocie napisac troszeczke. A moze rzeczywiscie to im narazie wystarczy . Jak beda chcieli wiecej to napisza.

Dzieki za informacje.

I-130 musi byc od twojej corki na ciebie. Ziec nie ma racji, ze na razie to wystarczy, bo jesli przyjmiesz taka droge to niczym rozpatrza I-130 to bedzie jakies 6 -9 miesiecy (jesli cos w tzw. miedzyczasie sie nie pojawi) i pozniej skladalabys dokumenty o legalizacje pobytu czyli nastepne 6-12 miesiecy. To nie ma sensu, bo w czasie kiedy toczy sie tylko sama petycje I-130 Ty nie masz zadnych praw, moga cie aresztowac, deportowac itd. "Im" czyli immigration oczywiscie, ze samo I-130 wystarczy, bo to nie oni legalizuja pobyt tylko Ty. Oni nie beda Ci pisac co masz wyslac aby legalizowac pobyt, bo oni nie sa od doradzania ludziom co maja robic. Ty sama musisz wiedziec co masz wyslac i kiedy, co ci wolno a co nie. Jesli ci sie nie spieszy z green card - to mozesz to robic tak jak mowi ziec, tyle, ze bedziesz dodatkowo czekac okolo roku czasu dluzej niz jakbys zlozyla wszystko razem. Wszystko czyli badania, dokumenty sponsora itd. - jednym slowem caly komplet dokumentow o adjustment of status.

Do I-130 nie dolacza sie kopii I-94. Niech ziec przeczyta sobie instrukcje i zobaczy co tam pisze.

Aha, jak bedzie sie toczyc sama I-130 to nie masz pozwolenia na prace, nie mozesz zrobic prawa jazdy i nie jestes w zaden sposob chroniona. Jestes tak jak bylas - nielegalnie. Jesli bedziesz miala zlozone wszystkie dokumenty wtedy to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

W maju wyslalismy wszystkie dokumenty . Bardzo szybko dostalam informacje ze moje dokumenty zostaly przyjete i beda rozpatrywane .

Dostalam formularz I-797C , ktory mam miec przy sobie a ktory strzeze mnie przed ewentualna deportacja. Bylam na odciskach palcow , tak ze sprawa sie toczy .... Miesiac temu dostalam ,ze mam dostarczyc kopie szczegolowych dokumentow z rozliczenia podatkowego sponsorow, mam na to 87 dni.

Moje pytanie jest -

czy pozwolenie na prace i social security dostane dopiero po wyslaniu wszystkich brakujacych dokumentow ?

Czy sa jakies szanse na podstawie ktorych przed dostaniem zielonej moge zrobic prawo jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolenie na prace prawdopodobnie dostaniesz jak doslesz im dokumenty, i to prawdopodobnie bedzie wiecej niz 90 dni od wyslania pierwszych dokumentow, ile , zalezy kiedy im wyslasz papiery

zobacz tu, kilka dziewczyn milao RFE: http://www.usa.info.pl/board/Czas-Oczekiwa...ons-t11969.html

z karta pozwolenia na prace mozesz wyrobic SS# i prawo jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Musisz mieć obywatelstwo. "Zielonokartkowcy" mogą sponsorować tylko dzieci i małżonków.

Nawiasem mówiąc, nawet mając obywatelstwo na brata poczekasz b. długo. Na mamę krócej, bo ona będzie w kategorii Immediate Relative i dostanie GC bez kolejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i to jest tak:

po dwoch latach zmieniam GC na te 10-letnia. Po roku tej 10-letniej moge zdawac egz na obywatelstwo, tak? Czy tez sie na to czeka miesiacami, zanim zaakceptuja wniosek?

Wtedy dopiero moge skladac petycje na rodzine. Czytalam, ze na rodzenstwo trzeba czekac nawet ze dwa lata. To prawda? A wiec ile w takim razie czeka sie na matke/ojca? I czy oni wjezdzaja od razu z GC w reku (jak przy CR1)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz moje wpisy na liscie czasow oczekiwania, bo my raczej na bierzaco wszystko skladalismy.

Na rozpatrzenie wniosku o obywatelstwo czeka sie jakies powiedzmy 4 miesiace, ale wniosek skladasz 3 miesiace przed trzy lata od wydania zielonej karty

nie jest wazne kiedy dostaniesz dziesiecioletnia, jedynie musisz ja miec, nie mozesz tez wyjezdzac na dluzej niz 6 miesiecy poza USA

czyli od daty wydania twojej karty doadaj trzy lata, trzy miesiace wczesniej skladasz papiery o obywatelstwo, zatwierdzone 4 miesiece pozniej

od razu wysylasz papiery o sponsorowanie mamy i czekasz pewnie tak jakos jak na CR1

wiec wyjdzie ze za cztery lata mama tu moze byc

co do rodzenstwa to nie wiem

a tak wogole fajne ze mozecie sciagac rodzinke tu,

moja cala wielka rodzina szczesliwa w Polsce ( tez bym byla majac dom na wsi i konkretna prace)

i nikt sie nawet nie wybiera w odwiedziny. A urlopu zawsze za malo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...